Články autora

Končí podpora Windows XP. Co vy na to?

Společnost Microsoft ukončí 8. dubna podporu pro operační systém Windows XP. Způsobí vám tím problémy? Anketa ČESKÉ POZICE.

21.3.2014

Slovo zpátky vezmete, zmáčknutí spouště už ne

Více než dvě třetiny respondentů nesouhlasí s tvrzením zástupce ombudsmana Stanislava Křečka, že násilí se dá zabránit jen násilím.

20.3.2014

Joachim Gauck: Role Německa ve světě

Německý prezident Joachim Gauck se v úvodním projevu Mnichovské bezpečnostní...

Projev německého prezidenta 31. ledna na mnichovské bezpečnostní konferenci, v němž se vyslovil pro větší angažmá své země.

Zrušit lustrační zákon? Ne. I když se v dohledném čase stane „mrtvou“ normou.

Proč by lustrační zákon měl zůstat zachovám? Lidé, kterých se týká, by ani v budoucnu neměli mít místo v řízení státu; má svoji hodnotu jako symbol; postupně vyčpí tím, jak ubývá lidí, na něž se vztahuje. A proč ho zrušit? Problém je širší než otázka – byl evidován? Jestliže nebyla zakázána komunistická strana, je absurdní po 25 letech držet v platnosti lustrační zákon. Kdo po téměř 25 letech naší demokratůry může škodit víc? StB, nebo ODS a Kalousek?

3.3.2014

Beztrestnost policistů? Natolik mimo realitu se snad judikatura nepohne.

Podle vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové hrozí situace, že policista spáchá trestný čin, jeho nadřízený jej od sboru propustí, a „zločinec“ se tak vyhne trestu. Je to možné? Ano, protože „naše soudy jsou ve svém rozhodování naprosto nepředvídatelné“, jak říká jeden z respondentů. Už jen to, že něco takového dokáže vrchní státní zástupkyně vůbec vyslovit, svědčí podle jiného právníka „o velmi tristním stavu společenského vědomí a demokracie v naší zemi“.

20.2.2014

Ocenění Miroslava Singera? Nesmysl, výsměch a pouhé PR...

V průzkumu ČESKÉ POZICE téměř polovina respondentů nesouhlasí, že guvernér ČNB je nejlepším evropským centrálním bankéřem pro rok 2014.

Časté daňové změny obhájily anticenu Daňový citron roku

Daňovou osobností roku 2013 ve státní sféře se stal šéf Generálního finančního ředitelství Jan Knížek (klečící). Cenu převzali i zástupci nejvstřícnějších územních pracovišť finančních úřadů.

Daňovou osobností roku 2013 za státní sféru je šéf Generálního finančního ředitelství Jan Knížek, za komerční Jiří Nesrovnal z N-Consult.

24.1.2014

Na ekoromantiku není čas. Ale limity nesmí zrušit Rusnokova vláda.

V průzkumu ČESKÉ POZICE byl pro zrušení těžebních limitů dle návrhu Rusnokovy vlády téměř stejný počet respondentů jako pro neprolomení.

16.12.2013

Státní banka: Za provizi úvěr i na výrobu zlata ze švestek

Většina oslovených manažerů se obává, že státem vlastněná banka by byla další multitrafikou pro politiky a záložnou pro spřátelené podniky.

6.12.2013

Intervence ČNB aneb V této republice fakt neví pravá, co dělá levá

Více než polovina respondentů se v průzkumu ČESKÉ POZICE domnívá, že oslabení koruny intervencí centrální banky české ekonomice nepomůže.

Hlasujte: Kdo by měl být českým premiérem?

Čeho se bojí komunisté ♦ Jak to bude s mešitami? ♦ Tajná schůzka v sídle PPF ♦ Baba Dymáková o dvacet let blbější ♦ Kdo chce vyhrát volby, potřebuje Benešovy dekrety

12.11.2013

Superblamáž: Hašek, Škromach, Tejc a Zimola se ke chůzce u Zemana přiznali

Sociální demokraté Hašek, Škromach, Tejc a Zimola potvrdili účast na povolební schůzce u prezidenta v Lánech. Dosud to přitom popírali.

30.10.2013

Hlasování: Jakou vládní koalici podporujete?

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny nenabízejí mnoho alternativ, které by měly hlavu a patu. I tak je o čem přemýšlet.

28.10.2013

Volby 2013. Dilema jménem ANO

Směs informací, poznámek a glos na téma předčasných voleb do Poslanecké sněmovny.

27.10.2013

Chatrné vítězství ČSSD. Babiš všem vytřel zrak.

Drtivé vítězství levice se nekoná. Volby vyhrála ČSSD ziskem pod 21 procent, následována ANO a komunisty. SPOZ do sněmovny nepronikla.

26.10.2013

O autorovi

Redakce ČESKÉ POZICE

Česká pozice logo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy