Články autora

Žádný konec cloudu. Jen havárie letadla Amazon.

V neděli večer, krátce po půl osmé, udeřil kdesi v Dublinu blesk. A polovina evropského Amazon EC2 cloudu se ocitla bez proudu.

12.8.2011

Máte otázku? Quora má odpověď

Server Quora.com čeká světlá budoucnost, nebo pád to temného zapomnění.

Je start-up Quora.com natolik převratnou službou, aby změnil budoucnost blogování, nebo se zařadí spíš mezi splasklé technologické bubliny?

7.2.2011

Piškvorky a spol. v cloudu

Piškvorky Twilio, s nimiž Blaine Schanfeldt zvítězil v cloudstockovém programátorské maratonu Hackaton.

Budoucnost aplikací je v programovatelném rozhraní API a propojitelnosti. Stačí se podívat na Google, Facebook či Twilio.

5.1.2011

Úspěšná PR Clintona a Yahoo!

Americký exprezident Bill Clinton požadoval, aby během jeho přednášky na konferenci Dreamforce nebyla používaná žádná sociální média.

Zavádějící zprávy zvýšily zájem o amerického exprezidenta Billa Clintona i cenu služby Delicious společnosti Yahoo!

1.1.2011

Love, peace and cloud

Konferenční centrum Moscone v San Francisku hostilo 6. prosince konferenci Cloudstock.

V San Francisku proběhla v pondělí největší konference věnovaná cloud computingu, zúčastnilo se jí na pět tisíc programátorů.

9.12.2010

Prodej budoucnosti softwaru

Kdo kupuje software jako službu, kupuje trajektorii, prohlásil zakladatel společnosti Appirio Narinder Singh na diskusi v Silicon Valley

6.12.2010

Město demokratů

Republikáni v San Francisku jsou považovaní za zlo, jež rozkládá USA, a příslušníci Tea Party za šašky z východního pobřeží

O autorovi

Petr Olmer

Petr Olmer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dopisovatel ČESKÉ POZICE. Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK. Pracoval v CERNu ve Švýcarsku a po návratu do Prahy učil na MFF UK logiku a multiagentní systémy. Dnes se zabývá agilním řízením a business intelligence v San Francisku, kde pracuje ve společnosti GoodData.