Články autora

V totalitním režimu subkultury představovaly ostrovy svobody

„Lidé vlastně sdíleli jedno společné vyloučení, a to je k sobě vázalo. Po revoluci chyběl společnej nepřítel a nůžky mezi skupinama se začaly rozevírat,“ říká Vladimír Brož.

Výlet rappera Vladimira 518 do nezávislých společenských proudů se dočkal pokračování. Kniha KMENY 0 mapuje české předrevoluční subkultury.

19.12.2013

Kauza Snowden: Experti varují před balkanizací internetu

Zatímco čeští politici o zveřejnění bývalého administrátora NSA nejeví zájem, Brazilci jsou připraveni za „svůj“ kyberprostor bojovat.

16.12.2013

Kauza MUS: Zřejmě se vrací období ticha. Boj o peníze ale pokračuje.

Česká republika má konečně možnost zapojit se do jednání o budoucnosti více než 13 miliard korun zmrazených ve Švýcarsku. Co to znamená?

14.12.2013

Wikipedia ví, jak vydělat na burze

Pokud je veřejně obchodovaná společnost na Wikipedii vyhledávána častěji než normálně, její kurz by co nevidět mohl odstartovat pouť na jih.

14.12.2013

Svět módy objevuje budoucnost: První bitcoiny v pražských prodejnách

Elektronická měna dobývá svět – a teď i Prahu. Tradiční ručně šitou pánskou obuv si nově můžou v prodejně Classic Shoes koupit i hackeři.

9.12.2013

Odškodnění v kauze MUS: Česko i Tykač zatím ostrouhali

Česká republika a Czech Coal Services mohou nárok na část z asi 14 miliard korun, které Švýcaři zablokovali, uplatnit v občanskoprávním řízení.

6.12.2013

Platy českých manažerů se zatím omezovat nebudou, Švýcaři ale inspirují Evropu

Pokus omezit platy špičkových švýcarských manažerů selhal, iniciativa se však chytla v Německu. Čeští politici jsou vůči návrhu zdrženliví.

6.12.2013

Sto nejvlivnějších světových myslitelů: Vítězí USA a filozofové

Švýcarský Gottlieb Duttweiler Institute sestavil žebříček osobností, které ovlivňují dnešní diskusi o budoucnosti ekonomiky a společnosti.

Držitel první licence na dovoz léčebného konopí? Srdcař ze Slušovic!

„Penězi to zatím nesmrdí. Třeba za x let bude, dnes se o tom vůbec mluvit nedá,“ říká majitel společnosti Elkoplast Ladislav Krajča.

3.12.2013

Ďábel alkohol má nového „neškodného“ sourozence

Řádně se opít bez ohledu na chuť? Britský expert pracuje na „zdravé“ alternativě lihových nápojů. Rauš bez kocoviny a rizika závislosti je v dohlednu.  

29.11.2013

Jak chtějí čeští politici řešit obezitu?

Rozruch kolem tloustnoucí populace pomalu dosahuje stejných rozměrů jako třeba strach z globálního oteplování.

20.11.2013

Čekání na konopí

Zakleté rostlinky konopí (cannabisu) doprovázejí lidstvo nejméně od časů Hérodotových.

Americký deník The Washington Post kritizuje české (ne)zavedení léčby konopím do lékařské praxe.

Budoucnost léčebného konopí závisí i na zámečnících ze Slušovic

Ministerstvo zdravotnictví udělilo první povolení k nakládání s léčebným konopím. Absurdní příběh „legalizace“ tím zdaleka nekončí.

16.11.2013

Útok na enormní platy manažerů odstartoval

Čím více peněz, tím méně svědomí? Politici i občané se snaží omezit platy špičkových manažerů. Předlohou je švýcarská iniciativa 1:12.

14.11.2013

Leoš Heger: Jak drahé bude léčebné konopí?

„Když se konopí bude vyrábět oficiálně a bude extrémně drahé, není to rozumné,“ říká exministr zdravotnictví. Je tedy lepší si vypěstovat vlastní?

11.11.2013

O autorovi

Petr Matějček

Petr Matějček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor ČESKÉ POZICE. Vystudoval mnichovskou Akademii pro módu a design, na tyto obory se také specializuje. Pracoval pro Welt Online, Euro am Sonntag či Stern. V současnosti se podílí na blogu Dandydiary.de, který byl týdeníkem Die Zeit zařazen mezi deset nejvlivnějších blogů o módě ve Spolkové republice Německo.