Články autora

Petr Mach: Proč my, Svobodní, nejsme klausovci

Předseda Strany svobodných občanů nevěří, že Václav Klaus jakkoliv podpoří nový podnik Jany Bobošíkové, a není to pro něho ani důležité.

30.9.2013

A co to zkusit naopak: Snížit zdanění zaměstnanců na úroveň živnostníků!

Pokud budeme chtít vše organizovat přes stát jako ČSSD i současná vláda, budeme mít vždy pocit, že někdo na státním systému parazituje.

Ženské kvóty jsou teprve začátek

Daly členské státy opravdu Evropské unii právo stanovovat členským státům kvóty pro zastoupení žen ve vedení akciových společností?

21.11.2012

Ať penzijní reforma klidně padne

Nedokáže-li sněmovna přehlasovat prezidenta a premiér zjistí, že jeho vláda ztratila smysl svého bytí, nebude důvod plakat, píše Petr Mach.

Zrušme prohibici a snižme daně

Reakce vlády bude spíš opačná, obává se Petr Mach: „Budou umírat další lidé a vláda se před veřejností bude tvářit jako náš největší ochránce.“

22.9.2012

Může ještě Evropa někdy růst?

Žádný nový pakt růstu, i když se tak bude jmenovat, nemůže zajistit hospodářské oživení, bude-li jeho základem více EU, píše Petr Mach.

24.5.2012

Co EU Maďarsku vyčítá? Prkotiny, které by mohla vyčítat i nám.

Maďaři mají zřejmě oprávněný pocit, že je Evropská komise nepřiměřeně tepe. I proti tomu demonstrovali 21. ledna v Budapešti statisíce lidí.

Evropská komise osočuje Maďarsko neoprávněně. Vyvstává otázka, na co vůbec máme ještě právo? Na všechno se už musíme ptát?

31.1.2012

O autorovi

Petr Mach