Články autora

V globalizovaném světě se nás týká všechno. Šťastný Nový rok!

Budoucnost možná není to, nač se těšit, pokud už budou jen tropická léta a zimy bez sněhu. Pavla Jazairiová také navštívila svůj bankovní dům a zjistila, že její konto zeštíhlelo. Navíc podle ní většina lidí neví, co slova islám a uprchlíci obnášejí. A také tu jsou války. Navzdory tomu přeje v Novém roce hodně zdraví a světu mír.

1.1.2016

Válka v Sýrii: Mix zájmů očima libanonského novináře

Vojáci opoziční Svobodné syrské armády se západně od Damašku připravují k boji...

Trvá déle než čtyři roky a není snadné pochopit, kdo všechno do ní zasahuje a proč. Jedno ale jasné je: největší oběti přinášejí civilisté. Rusko pak zahájilo 30. září boje nad Sýrií. Situaci v zemi v rozhovoru s Pavlou Jazairiovou shrnuje libanonský novinář žijící v Česku Hassan Ezzeddine.

25.10.2015

Evropa je společný dům. Uprchlíkům se nevyhneme

Syrští uprchlíci se vyloďují u břehu ostrova Lesbos.

Dosud nelezou přes chvatně budovaný plot jako v Maďarsku. Dosud se jim zuby nehty bráníme a diskutujeme o rasismu, xenofobii, nenávisti či o tom, kdo je a není elita.

18.9.2015

O cestě imigrantů do neznáma, kde je nikdo nečeká

Na cestě do Schengenu. Uprchlíci ze Sýrie odpočívají u maďarsko-srbských hranic...

Pokud by západní a bohaté země skutečně našly vůli i možnost změnit situaci v oblastech, odkud lidé v zoufalství utíkají, měly by také vědět, co dál. Píše publicistka a spisovatelka Pavla Jazairiová.

31.7.2015

O autorovi

Pavla Jazairiová

Pavla Jazairiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Nezávislá publicistka. Původně redaktorka zahraničního vysílání Československého rozhlasu (frankofonní Afrika). V letech 1973 až 1989 se živila jako tlumočnice, od roku 1990 se vrátila zpět do Čs. rozhlasu do zahraničního zpravodajství (se zaměřením na Blízký východ a třetí svět). Je autorkou 16 knih (nakladatelství Panorama a Radioservis) o Severní a Západní Africe, Blízkém východě, Indii, Brazílii a dalších.