Články autora

Capital Partners chystá žalobu proti ČNB

Bývalý největší nebankovní obchodník s cennými papíry Capital Partners začal vypořádávat klienty a vede arbitráž proti Maďarsku.

5.4.2011

Čepro vyhrálo další soud

Šéf Čepra Jiří Borovec může být spokojen - soud potvrdil, že se firma v žádném ze žalovaných případů nedopustila pochybení.

Státní distributor pohonných hmot nemusí podle dnešního verdiktu Městského soudu platit Tukovému průmyslu 75 milionů korun.

30.3.2011

Éra levného uhlí skončila

Skupina Czech Coal se na celkové produkci uhlí v ČR podílí téměř z jedné třetiny.

Příští týden ovládne Pavel Tykač mostecké doly a trh s hnědým uhlím se dramaticky změní.

29.3.2011

ČEZ nadbíhá Sokolovské uhelné. Ostrouhají teplárny?

Martin Roman (vlevo) potřebuje pro elektrárny ČEZ hnědé uhlí. Těžaři Pavel Tykač (vpravo) a František Štěpánek žádají vyšší cenu.

Donutí těžaři Czech Coal a Sokolovská uhelná společně ČEZ k přijetí vyšších cen hnědého uhlí? Nedávné zprávy leccos naznačují.

29.3.2011

Ruskou ekonomickou a politickou elitu přitáhne do Prahy hokejová charita

Postarší borec v hokejové výstroji není nikdo jiný než Alexandr Medveděv, viceprezident plynárenského gigantu Gazprom a také šéf Kontinentální hokejové ligy. Kvůli hokeji a charitě přijede 8. dubna do Prahy.

Medveděv z Gazpromu, vicepremiér Žukov, poradce Dvorkovič a další vlivní Rusové budou 9. dubna hrát v Praze hokej pro charitu.

28.3.2011

Nejistota v České rafinérské trvá. Unipetrol nepřišel na valnou hromadu.

Ivan Souček bude od 1. února přednášet na Vysoké škole chemicko-echnologické.

Rozhodnutí, zda třetinový podíl v České rafinérské ovládnou Rusové, nebo svůj vliv posílí polský Orlen, se odkládá minimálně o šest týdnů.

24.3.2011

Čepro: ‘Insolvency’ part of conspiracy

Dušan Pintye, od něhož advokát Vladimír Bartoš koupil část údajné podhledávky za Čeprem, si odpykává trest za násilnou trestnou činnost. Pohledávka se nyní stala předmětem insolvenčního návrhu na Čepro.

State-owned fuel distributor Čepro sees a connection between an insolvency statement and its previous legal dispute with M Port

24.3.2011

Čepro: Insolvenční návrh je součástí širšího komplotu

Dušan Pintye, od něhož advokát Vladimír Bartoš koupil část údajné podhledávky za Čeprem, si odpykává trest za násilnou trestnou činnost. Pohledávka se nyní stala předmětem insolvenčního návrhu na Čepro.

Státní distributor paliv Čepro vidí přímou souvislost nynějšího insolvenčního návrhu s vyhraným soudním sporem s firmou M Port.

23.3.2011

Šéf ruské Transněfti jednal s firmou Mero

Přijede-li do Česka sám velký šéf Transněfti Nikolaj Tokarev, půjde zřejmě o něco hodně důležitého.

Jeden z nejmocnějších mužů ropného byznysu Nikolaj Tokarev navštívil Mero. Dle zástupců české firmy šlo o zdvořilostní schůzku.

17.3.2011

Italská Eni chce prodat třetinu České rafinérské ruskému Gazpromu

Obchod mezi Eni a Gazpromen zapadá nejen do obecného kontextu velmi dobrých vztahů mezi Kremlem a italským premiérem Silviem Berlusconim, ale i do konkrétní spolupráce mezi těmito dvěma energetickými giganty.

Rusku chybí k uzavření vertikálního řetězce na českém trhu právě jen podíl v rafinériích. Právě to by se mohlo v brzké době změnit.

16.3.2011

Mero plans new oil pipeline link with Germany

The planned pipeline would also open access to oil deliveries to northern European ports

Representatives of French oil major Total are due in Prague in March to discuss construction of the new oil pipeline to Litvínov

14.3.2011

Thrilling courtroom drama awaits Čepro in spring

V kauzách proti státní společnosti Čepro stopy vedou k uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi.

Three separate but related suits against state-run Čepro will soon be heard in court action; all are tied to an old customs swindle

3.3.2011

Šéf ruské Transněfti Tokarev chce jednat s firmou Mero

Přijede-li do Česka sám velký šéf Transněfti Nikolaj Tokarev, půjde zřejmě o něco hodně důležitého.

Do Česka má 16. března přijet prezident Transněfti Nikolaj Tokarev. Dle informací ČESKÉ POZICE požádal o schůzku s vedením firmy Mero.

2.3.2011

Čepro čeká napínavé jaro v soudních síních

V kauzách proti státní společnosti Čepro stopy vedou k uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi.

Dosud nebyla pravomocně ukončena ani jedna ze tří žalob o několik miliard korun proti firmě Čepro. Padne rozhodnutí v nejbližších týdnech?

1.3.2011

Mero chce spojit rafinérie v Litvínově a německé Leuně

Zástupci firmy Total, jež provozuje rafinérii v Leuně, přijedou v březnu jednat do Prahy o výstavbě ropovodu k rafinérii v Litvínově.

1.3.2011

O autorovi

Pavel Matocha

Pavel Matocha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor ČESKÉ POZICE. Vystudoval sociologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, novinářem je od roku 1992. Specializuje se na energetiku, posledních dvanáct let byl redaktorem týdeníku EURO. Napsal knihy Castrovi vězni a Potíže s hrdiny, pořádá nejvýznamnější šachové zápasy v České republice, kam zve legendární velmistry i nejlepší světové šachisty současnosti.