Články autora

Spat between pipeline companies and Czech refiner could end in court

Oil refiner Česká rafinérská at loggerheads with multinational shareholders in TAL pipeline and Czech state oil shipper/storer Mero

12.3.2012

Bill Clinton and Russian president to attend gas conference in Prague

Presidents Medvedev (left) and Klaus during the former's historic visit to Prague in April 2010

Gas industry leaders to be joined by political heavyweights to discuss impact of EU third energy directive, prospects for shale gas exploitation in Europe, as well as gas storage     

8.3.2012

Clinton a Medveděv míří do Prahy na plynárenskou konferenci

Významným tématem akce, nad níž převezme záštitu prezident Klaus, bude otázka velkých zásobníků plynu a na ně navazující infrastruktury.

8.3.2012

Bývalý šéf České rafinérské Souček míří do Srbska

Souček se po roční pauze vrací do petrochemie. Bude poradcem představenstva HIP Petrohemia.

28.2.2012

Who was really responsible for blocking investigation of MUS privatization?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Swiss authorities have a problem: if no one is found guilty in the Czech mier MUS case, they could face a massive compensation claim

21.12.2011

Finanční fondy Zeno Meiera: Stasi, Mostecká uhelná a česká politika

Můžeme se zatím jen dohadovat, proč si Zeno Meier kupoval bezcené akcie výrobce kočárků Liberta, respektive co si za těch 16 milionů korun vlastně kupoval.

Zeno Meier měl přístup k účtům Mostecké uhelné se 4,5 miliardy korun. Ve stejné době zaplatil za bezcenné akcie Liberty 16 milionů.

20.12.2011

Bessel Kok: Od socialismu přes kapitalismus k šachům

Díky Besselovi Kokovi přijížděli v devadesátých letech do Prahy nejlepší šachoví velmistři té doby.

V Praze žijící holandský byznysmen, tvrdě pracující hédonista, jenž ze státního SPT Telecomu udělal fungující firmu, a bývalý prezident šachové Velmistrovské asociace se dožívá 70 let.

14.12.2011

Kdože to bránil vyšetřování divoké privatizace MUS?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Švýcaři mají problém. Nebude-li v kauze Mostecké uhelné nikdo odsouzen, hrozí jim, že zaplatí obří náhradu za zablokované miliardy.

9.12.2011

Privatizace Mostecké uhelné po dvou letech. Gross už by mohl promluvit.

Expremiér Stanislav Gross pozastavil své členství v ČSSD poté, co se na veřejnosti opět objevily informace o neprůhledném pozadí privatizace Mostecké uhelné společnosti.

Proč česká protikorupční policie ignorovala v říjnu 2008  informace o success-fee za privatizaci Mostecké uhelné společnosti?

5.12.2011

Švýcaři hledají poškozeného v kauze Mostecké uhelné

Mosteckou uhelnou společnost prodala v roce 1998 sociálnědemokratická vláda Miloše Zemana neznámé firmě Appian Group.

Minulý týden v Česku vyslýchali místopředsedu představenstva firmy Czech Coal Services, která je právním nástupcem Mostecké uhelné.

5.12.2011

Šéf akvizic Vladimír Schmalz končí v ČEZ

Vladimír Schmalz bude následovat svého někdejšího šéfa Martina Romana a opustí vedení elektrárenské společnosti ČEZ.

Ředitel úseku fúzí a akvizic by měl podle informací ČESKÉ POZICE firmu opustit ještě tento měsíc. Na dotazy o svém odchodu však nereagoval.

19.9.2011

ČEZ prodal Mibrag pod cenou

Pod transakci elektrárenské firmy s Energetickým a průmyslovým holdingem se odmítli podepsat interní evaluátoři ČEZ.

12.9.2011

Navara. Ne Rezek!

Zápas fair-play David Navara versus Jan Rezek? Minimálně 10:0.

Českým reprezentantem, na něhož můžeme být hrdí, není fotbalista Jan Rezek, který nasimuloval penaltu, ale šachový velmistr David Navara.

10.9.2011

Czech ČEZ sold German miner Mibrag ‘under value’

Czech utility ČEZ’s internal evaluators refused to sign-off on deal to sell German miner Mibrag to EPH; managers called in Deloitte

6.9.2011

Mylný závěr LN: Brusel rozšířil rozsah svého vyšetřování proti ČEZ

Správný závěr: Evropská komise pokračuje ve svém vyšetřování – v rozsahu oznámeném v červenci. A již to je pro ČEZ nepříjemné.

5.9.2011

O autorovi

Pavel Matocha

Pavel Matocha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor ČESKÉ POZICE. Vystudoval sociologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, novinářem je od roku 1992. Specializuje se na energetiku, posledních dvanáct let byl redaktorem týdeníku EURO. Napsal knihy Castrovi vězni a Potíže s hrdiny, pořádá nejvýznamnější šachové zápasy v České republice, kam zve legendární velmistry i nejlepší světové šachisty současnosti.