Články autora

OSVČ versus zaměstnanec: Uměle živený spor

Živnostníci (ilustrační obrázek).

Snaha srovnat postavení zaměstnanců a OSVČ v daňovém zatížení je primitivní v kontextu komplexního postavení obou skupin. OSVČ sice může uplatnit daňový paušál, ale co další parametry?

Zadara nefunguje ani charita. Natož finanční poradenství.

„Finanční poradci se nám neustále snaží namluvit, že to máme zcela zdarma. Tato kouzelná a nepravdivá věta pomáhá na počátku otevírat dveře, na konci pak i naše peněženky,“ upozorňuje Patrik Nacher.

23.1.2014

ČNB, co si nám to udělala?

„Mávání inflací, která se prý nebezpečně snižuje, je už jen pověstným provokováním býka červeným hadrem,“ reaguje na nedávné zahájení devizových intervencí Patrik Nacher.

Když veřejné podniky nakupují (bez kontroly)...

Veřejné podniky ročně nakoupí zboží a služby za 313 miliard korun. Hádejte, kolik z této částky se vysoutěžilo ve veřejných zakázkách...

Zpackané sKarty: Kdo ponese hmotněprávní odpovědnost?

Projekt sociálních karet je učebnicovým příkladem, kde by měla být vyžadována zodpovědnost konkrétních lidí, píše Patrik Nacher.

17.11.2013

Banky, poplatky a krize aneb Peníze mizí a mizí...

O světové finanční krizi se již moc nepíše, její důsledky jsou však patrné pro běžné smrtelníky, ale i pro podnikatele na každém kroku. Co bylo na počátku, co bylo příčinou, připomíná Patrik Nacher v mimořádném dílu videoseriálu Bez řečí.

13.11.2013

2013 – přelomový rok pro spotřebitele i voliče

Čeští občané, alespoň nezanedbatelná část z nich, přestávají být ovce, komentuje Patrik Nacher.

30.10.2013

Volby 2013: Voličova vendeta

„Vyměňme vyhořelé vedení, vyžadujme veřejný výprask viníků,“ vyzývá ve volebním videu Patrik Nacher.

15.10.2013

Dluh pod lupou: Nevěřte na zázraky!

Zadlužují se všichni – jedinci i státy. Stejně tak doslova notoricky většina ignoruje základní pravidla pro zadlužování. Kdy je úvěr užitečný a kdy je to život na úkor budoucnosti?

15.10.2013

Všechno, co běhá, je třeba zdanit. A pokud se to ještě hýbe...

Politici jsou placeni z peněz daňových poplatníků mimo jiné za to, že rozhodují o distribuci cizích peněz tam, kde je to zapotřebí. Co je výsledkem?

23.9.2013

Proč nelze státní dluh nikdy splatit, ani teoreticky?

Stát vydá dluhopisy, banky je koupí nebo si na ně půjčí u centrální banky a peníze jsou na světě. A aby banky nezkrachovaly, musí je někdo zachránit. Kdo asi?

5.9.2013

Víme, co jíme? Co třeba takový... povidlový koláč!

O jídle nikoli ve smyslu složitého kuchařského umění, ale z hlediska rozboru „obyčejné“ pochoutky našich babiček.

9.7.2013

Česká dálnice je přece k něčemu dobrá!

Jak měřit kvalitu pozemní komunikace navrhuje na základě své nedávné zkušenosti Patrik Nacher.

6.7.2013

Co znamená, když politik řekne „přebírám plnou odpovědnost“?

V novém dílu videoseriálu Bez řečí Patrik Nacher překládá „ty nejčastější obraty politiků, které trhají uši, nedají se už poslouchat a tak nějak urážejí inteligenci voličů“.

30.6.2013

Bez peněz do důchodu nelez aneb Nepovedená penzijní reforma

Proč politici chtějí, abychom vstoupili do takzvaného II. pilíře penzijní reformy? Do systému, ze kterého nejde vystoupit? Odpovídá Patrik Nacher.

28.6.2013

O autorovi

Patrik Nacher

Patrik Nacher | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Majitel společnosti Digitaiment, která mimo jiné provozuje například internetové stránky Bankovnipoplatky.com či Mojepoplatky.cz. Absolvoval vysokou školu Bankovní institut, obor bankovní manažer. V letech 1996 až 2004 se podílel na volebních kampaních do Poslanecké sněmovny, Senátu a krajských zastupitelstev. Je mediálním poradcem Národní rady osob se zdravotním postižením a spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké ve střední Evropě.