Články autora

Na Západě začíná tunelování pojmů rodina a manželství

Návrh zákona, jenž zpochybňuje přirozený biologický vztah rodičů a dítěte a vyjadřuje se jím přesvědčení, že na dítě má právo každý, včetně těch, kdo si je umějí vyrobit či opatřit jiným než obvyklým způsobem, přivedl do ulic Paříže statisíce jeho přízni

Francouzští zákonodárci by měli zanedlouho plně zrovnoprávnit homosexuální a heterosexuální páry v rámci rodinného práva a sociálních výhod.

7.2.2013

Svatořečení je předčasné. Kníže není volbou pro konzervativce.

Karel Schwarzenberg nepředstavuje křesťanské a konzervativní hodnoty ve veřejném životě, píše Michal Semín.

20.1.2013

Vyvodí pražský primátor Svoboda důsledky ze záštity Prague Pride?

Dle Michala Semína by měl přijít o lékařskou legitimaci. V zemích, v nichž se sleduje výskyt viru HIV, počet infikovaných homosexuálů roste.

30.11.2012

Pokrytecký humanrightismus v akci

Maltský ministr zahraničí Tonio Borg během projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku 28. září 2012.

Je funkce evropského komisaře předem určena jen pro stoupence liberální či socialistické levice?

13.11.2012

Vítězové studené války prosazují ideály radikální levice

Členské státy EU a USA hlasovaly v OSN proti rezoluci o pozitivním vztahu tradičních morálních hodnot a lidských práv, již iniciovalo Rusko.

Evropa se stále víc odklání od svých duchovních kořenů

Nová Evropa nebude vulgárně ateistická jako sovětská říše. Spirituální agendu jí zajistí náboženský synkretismus na bázi „prolínání světů“.

29.10.2012

Byla za útokem na prezidenta skupina s politickým programem?

Je možné, že aktivisté za utopický svět bez zlojedů využili útočníka airsoftovou pistolí Pavla Vondrouše pro svoje širší společenské cíle.

19.10.2012

Ideová odluka státu od církve se uskutečnit nesmí

Prezident Klaus ve svatováclavském projevu volal po obranné alianci s církví, nositelce hodnot ohrožených radikálními politickými proudy.

5.10.2012

Vieweghovy chrastavské výstřely

V jistém smyslu lze říci, že ruku, jež zdvihla pistoli proti hlavě státu, vedli všichni, kteří v médiích a nejen tam pořádají pomlouvačné štvanice.

1.10.2012

„Dalajlámismus“ a vášnivé odmítání vlastní kultury

Dalajlámovým darem není náboženská tolerance, ale světonázorový relativismus, který je odrodilým obyvatelům křesťanské Evropy stále bližší.

24.9.2012

Barack Obama v islámské pasti – kvůli vlastní hlouposti

Západní politická a vojenská podpora takzvané demokratizace islámských zemí nevedla k jejich osvobození od tyranie, ale k větší islamizaci.

19.9.2012

O pokrytectví Pussy Riot i jejich stoupenců

Solidaritu s odsouzenými členkami Pussy Riot vyjádřili 17. srpna i lidé v New Yorku.

Rozsudek nad ruskými anarchofeministkami zvedl stavidla hněvu tvůrců veřejného mínění. V čem spočívá selhání „hlídacích psů demokracie“?

27.8.2012

O globálním oteplování, nikoli klimatickém

John Martin: Zkáza Sodomy a Gomory

Blíží se Prague Pride, festival leseb a homosexuálů, o čemž bude jistě během léta mnoho napsáno, ale pohlédněme nejprve za velkou louži.

23.8.2012

Švédsko: Vzdělávání dětí směřuje k totální státní kontrole

Severský model sociálního státu vyznávající antiteze evropských duchovních hodnot není v lepším stavu než sociální krizí zmítaný jih Evropy.

28.7.2012

Kalousek padá do jámy, kterou kopal Bátorovi

Nikdy nikdo neprokázal, že Ladislav Bátora zastával rasistické postoje, navzdory tomu o něm vedení TOP 09 tuto pomluvu šířilo.

15.7.2012

O autorovi

Michal Semín

Michal Semín | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ředitel Institutu sv. Josefa a předseda Akce D.O.S.T. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, z níž byl za činnost v protikomunistickém hnutí v roce 1989 vyloučen. Po převratu založil Občanský institut. Patří mezi průkopníky domácího vzdělávání v ČR. Je ženatý a má osm dětí.