Články autora

Německo se odvrací od středovýchodní Evropy

Německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin se v...

Německá kancléřka Angela Merkelová si musí odpovědět na otázky: Je lepší se domluvit s demokratickou zemí, jako jsou USA, nebo začít budovat nový „liberální“ řád s Ruskem, Čínou či Tureckem? Chce být Německo z dlouhodobé perspektivy jedním z lídrů svobodného svět, nebo se zapojit do koncertu autoritativních velmocí?

15.9.2018

Shoda globalismu a lokalismu je civilizační nezbytností

Globální renta.

Stále se mluví o pravici a levici, ale tyto pojmy již nezachycují realitu. Globalisté hovoří o lokalistech v kategoriích „totalitarismu“. Ve skutečnosti však jsou na sebe obě skupiny odkázané.

29.4.2018

Německá politika – mohutný parní kotel s nefunkčním chlazením

Německá vlajka

Teoreticky by se Německo mohlo snažit pragmaticky dohodnout s prezidentem USA Donaldem Trumpem, nepřehánět to s integračním tlakem v EU a vyhýbat se nejasným pletkám s Kremlem. Mohlo by. Německé elity si však nezvykly poslouchat něčí rady.

23.9.2017

O autorovi

Michal Kuź

Michał Kuź, doktor politologie a expert na mezinárodní politiku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Polský politolog. Působí na vysoké škole Uczelnia Łazarskiego v Poznani a je spolupracovníkem think tanku Nowa Konfederacja. Doktor politologie a expert na mezinárodní politiku, absolvent Univerzity Adama Mickiewicze ve Varšavě a Louisiana State University v USA. Stipendista Fullbrightovy nadace. Ve vědecké práci se zaměřuje na srovnávací politologii a transatlantický prostor. Je stálým spolupracovníkem deníku Rzeczpospolita.