Články autora

Tvrdý klientelismus jako odměna za 500 miliard z Bruselu

Smysl a přínosy evropské integrace kazí strukturální fondy, píše Lukáš Wagenknecht.

24.11.2013

Příliš mnoho peněz z EU kazí českou legislativu

Vysoké dotace z Evropské unie jsou a byly pro politiky hlavním důvodem, proč nenastavit transparentní systém jejich čerpání.

15.8.2013

Já jsem politik, proto si budu dělat, co chci!

Opravdu české zákony umožňují, aby státní zaměstnanec rozhazoval peníze za nesmysly nebo předražené zakázky? ptá se Lukáš Wagenknecht.

27.5.2013

Ať prezidentskou volbu audituje NKÚ

Senát řeší citlivou otázku: Kdo prověří financování volební kampaně? Stát už ale nezávislého auditora přeci má, píše Lukáš Wagenknecht.

10.4.2013

Lze vůbec vyřešit problém s eurodotacemi, když zákon je zmetek?

Ministerstvo financí chce po krajských zastupitelích, aby zaplatili sankce za chyby v čerpání peněz z EU ze svého rozpočtu.

9.4.2013

Kalouskovo usvědčení v přímém přenosu

Ministr financí přiznává, že jeho úřad úmyslně dlouhodobě porušoval evropské nařízení při auditu regionálních operačních programů.

Kalouskova hra o 2,6 miliardy aneb Kdo může za špatně rozdělené dotace?

Je cynické, když nápravu za chyby v nastavení systémů operačních programů dohadují s kraji úředníci ministerstva financí, kteří je způsobili.

O autorovi

Lukáš Wagenknecht

Lukáš Wagenknecht | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhodobě se věnuje problematice finančního řízení a interního auditu ve veřejném sektoru. Je předsedou správní rady nezávislého a nestranického think-tanku Centrum of Excellence for Good Governance. V letech 2009–2013 byl zvolen viceprezidentem Českého institutu interních auditorů.