Články autora

Novým francouzským prezidentem je François Hollande

Podle oficiálních odhadů získal ve druhém kole voleb kandidát socialistů 51,9 procenta hlasů. Jeho soupeř Nicolas Sarkozy jen 48,1 procenta.

9.5.2012

Musí česká veřejnost dostat levicovou „lekci“?

Odpovídalo 138 vrcholných manažerů firem.

Z průzkumu ČESKÉ POZICE vyplývá, že 68,7 procenta oslovených vrcholných manažerů se nepřipravuje na ústavní většinu ČSSD a KSČM.

3.5.2012

Ukrajina: Co spojuje kritiky věznění expremiérky Tymošenkové?

Západní i ruští politici podezřívají prezidenta Janukovyče a jeho lidi, že se snaží zneužívat justici k likvidaci politických oponentů.

30.4.2012

Jen nižší zadlužení? To je chabý cíl!

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Většina vrcholných manažerů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívá, že vládní rozpočtová opatření české ekonomice neprospějí.

28.4.2012

Světová banka: Chudoba není osud

Dle studie finační instituce klesl ve světové populaci podíl lidí s méně než 1,25 dolaru na den v letech 1981 až 2008 z 52 na 22 procent.

19.4.2012

Světová rovnováha sil se mění. Své zájmy začíná prosazovat sedm mocností.

Světu dnes vládne místo trilaterálního systému septagonální. Jeho součastí jsou USA, Evropská unie, Japonsko, Čína, Indie, Brazílie a Turecko.

K hlavním hráčům v dnešním globálním řádu patří vedle USA, Evropské unie a Japonska i Čína, Indie, Brazílie a Turecko. Vliv Evropy upadá.

18.4.2012

Koho volit, aby zlo bylo co nejmenší?

Vyřeší rostoucí nedůvěru veřejnosti vůči vládě předčasné volby? Odpovídají významní čeští manažeři a podnikatelé.

16.4.2012

Všeználkův omyl, nebo byl Klausův výrok vytržen z kontextu?

Odpovídalo 136 vrcholných manažerů firem.

V průzkumu ČESKÉ POZICE 74,8 procenta vrcholných manažerů nesouhlasilo s prezidentem Klausem, že odposlechy ničí demokracii.

12.4.2012

Předchůdce blogerů: Esejista z 16. století

Francouz Michel de Montaigne vymyslel literární žánr esej, jenž dnes utváří blogosféru. Psal jej, jako by hovořil s přáteli v kavárně.

9.4.2012

Kouření může nejen zabíjet. Čeští kuřáci si na sebe vydělají.

Dle nejnovější studie Tabacco Atlas loni tabákový průmysl usmrtil na světě šest milionů lidí. Jeho roční tržby dosáhly 0,5 bilionu dolarů.

1.4.2012

Češi nejsou Italové. Místo generální stávky dorazí do hospody.

Odpovídalo 137 vrcholných manažerů firem.

Dle 50,5 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ vládní návrhy na stabilizaci veřejných financí nevyvolají generální stávku.

Izrael dál krouží okolo Íránu. Připravuje se na válku, nebo jen straší?

Izraelci podepsali tajnou smlouvu s Ázerbájdžánem, kontrolují letiště v Gruzii, působí v iráckém Kurdistánu a používají falešná označení.

29.3.2012

Pavel Bém? Ten je bez imunity jako nahý v trní.

Odpovídalo 134 vrcholných manažerů firem.

Podle 90,1 procenta účastníků ankety ČESKÉ POZICE pražský exprimátor kvůli uniklým odposlechům poslanecký mandát nesloží.

29.3.2012

Předpověď zkázy anglosaského finančnictví je předčasná

Z indexu světových finančních center think tanku Z/Yen vyplývá, že v Top 20 jich je jedenáct z USA, Velké Británie, Kanady a Austrálie.

24.3.2012

Josef Dobeš končí ve funkci ministra školství

„O možné výši odměn pro tehdejší poradkyni Janu Machálkovou jsem nikdy nerozhodoval. Je to pod mou rozlišovací schopnost,“ tvrdí ministr Josef Dobeš.

Ministr Dobeš (Věci veřejné) odmítl snížení výdajů ve svém resortu o 2,5 miliardy korun. Dle něho by to znamenalo snížit platy učitelů.

21.3.2012

O autorovi

Luděk Bednář

Luděk Bednář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor a editor ČESKÉ POZICE. Jako publicista se v 80. letech podílel na samizdatovém vydávání revue Střední Evropa, po roce 1990 publikoval společensko-politické a ekonomické texty mimo jiné v Lidových novinách, Hospodářských novinách, MF Dnes, Respektu a Reflexu.  Působil jako editor týdeníku Euro a je podepsán po řadou překladů zejména odborné literatury.