Články autora

Kdo bude se zbraní v ruce umírat za Spojené státy evropské?

Většina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ se domnívá, že by problémy EU nevyřešila její federalizace například podle vzoru USA.

13.7.2012

Limit pro platy státních manažerů? Směšný tanec v boji proti korupci.

Vrcholní manažeři oslovení ČESKOU POZICÍ spíše souhlasí, že by vláda měla zastropovat mzdy manažerů státních, krajských a městských firem.

13.7.2012

Centrální bankéři na celém světě snižují sazby ze zoufalství

Czech enthusiasm for adopting the euro has diminished since the onset of the crisis

Globální ekonomika se pohybuje po neprozkoumaném území. Nikdo, ani šéfové nejuznávanějších centrálních bank nevědí, co by měli dál udělat.

8.7.2012

Přiznají si Evropané růst globálního vlivu pěti bývalých impérií?

Touha Číny, Turecka, Ruska, Indie a Brazílie po větší roli ve světě je motivovaná jak slavnou minulostí, tak úspěšnou přítomností.

21.6.2012

O osudu Evropské unie rozhodne Itálie

Současný italský premiér Mario Monti prohlásil, že předchozí vlády vytvořily obrovský veřejný dluh a že 80 procent času jeho kabinetu zabírá snaha zachránit zemi zničenou fiskální nezodpovědností.

Italové jsou realisté a budou jednat nekompromisně, pokud se jejich ekonomika bude nadále zhoršovat a začnou potřebovat finanční pomoc.

13.6.2012

Vždyť trocha moralizování nikoho nezabije aneb Jak vyhovět Lence Bradáčové

Úpadek etických norem ohrožuje svobodu. Společnost musí být schopná se tomuto mocnému a destruktivnímu vnitřnímu nepříteli ubránit.

7.6.2012

Polsko a Turecko: Noví tygři globální ekonomiky

Polský HDP se od začátku finanční krize v roce 2008 zvýšil o 15 procent, turecký o devět. Obě země by však mohla ohrozit panika v eurozóně.

4.6.2012

Má-li někdo 20 milionů korun na odposlech, umí i jiné věci

Odpovídalo 132 vrcholných manažerů firem.

Dle 83,2 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by stát měl kontrolovat subjekty, jež vlastní odposlouchávací zařízení Agáta.

25.5.2012

Krize NATO: Líná Evropa nechce přemýšlet o vlastní bezpečnosti

Rozhodující členská země NATO, Spojené státy americké, se rozhodla, že dá přednost svým současným strategickým asijským zájmům před evropskými.

Není-li Evropa schopná dodržovat své finanční závazky, nepomůže jí ani „chytrá obrana“, kterou bude řešit summit Severoatlantické aliance.

21.5.2012

Mistři gest v akci aneb Fotbalový šampionát bez politiků

Politici na Ukrajinu jezdit nemusejí. Odehraje to spíš Cristiano Ronaldo než oni, zaznělo v odpovědích na otázku ČESKÉ POZICE.

Dle většiny vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by evropští politici neměli kvůli Tymošenkové bojkotovat šampionát na Ukrajině.

20.5.2012

Změní se ve východním Středomoří geopolitické uspořádání?

Odchod Řecka z eurozóny by ovlivnil vztahy pěti zemí – Řecka, Turecka, Kypru, Izraele a Ruska. Úvahy o krizi eura se tím zatím nezabývají.

20.5.2012

Nové kyperské naleziště plynu mění aliance ve východním Středomoří

V důsledku nových spojenectví – Turecka s Hamásem a Izraele s Kyprem a Řeckem – se zhoršila bezpečnostní situace v regionu.

20.5.2012

Třetí odboj téměř neexistoval

Akce Českých dětí 21. března 1989 ke 47. výročí zastřelení štábního kapitána Václava Morávka agenty gestapa se zúčastnili Petr Placák, Luděk Marks, Jana Miklušáková, Antonín Hradílek, Leon Ivan, neznámý muž a Lenka de Martini (zprava doleva).

Lidí, kteří se rozhodli svrhnout v bývalém Československu komunistický režim a veřejně to deklarovali, bylo maximálně dvě stě

18.5.2012

Konečně cool konzervativec: Boris Johnson

Londýnský primátor Boris Johnson (47) šokuje už svými neučasanými blonďatými vlasy, jež připomínají paruku, kterou si nasadilo malé dítě.

Staronový londýnský primátor je bizarním propojením školometství, skandálů, neobratnosti a nebývalého politického vhledu a ctižádosti.

11.5.2012

V energetickém tunelu je nutné rozsvítit

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Dle 69,4 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by podpora obnovitelných zdrojů energie měla od roku 2014 skončit.

9.5.2012

O autorovi

Luděk Bednář

Luděk Bednář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor a editor ČESKÉ POZICE. Jako publicista se v 80. letech podílel na samizdatovém vydávání revue Střední Evropa, po roce 1990 publikoval společensko-politické a ekonomické texty mimo jiné v Lidových novinách, Hospodářských novinách, MF Dnes, Respektu a Reflexu.  Působil jako editor týdeníku Euro a je podepsán po řadou překladů zejména odborné literatury.