Články autora

Pražská práva zvolila mírný pokrok v mezích akreditace

„Hledal se někdo, kdo má na jednu stranu zkušenost s tím, jak byla fakulta řízena v předchozím období, ale zároveň může nabídnout vizi jejího dalšího vývoje,“ vysvětluje Jan Kuklík, proč se stal jediným kandidátem zevnitř fakulty.

Děkanem Právnické fakulty UK byl zvolen fakultní kandidát Jan Kuklík. Podpora pro změny je v akademickém senátu přesto patrná.

20.10.2013

Jan Kuklík: Na pražských právech budu navrhovat snížení počtu přijímaných studentů

„Hledal se někdo, kdo má na jednu stranu zkušenost s tím, jak byla fakulta řízena v předchozím období, ale zároveň může nabídnout vizi jejího dalšího vývoje,“ vysvětluje Jan Kuklík, proč se stal jediným kandidátem zevnitř fakulty.

Prioritou a zároveň silnou stránkou fakulty je snaha udržet současné postavení našich absolventů na trhu práce, říká favorit děkanské volby.

12.10.2013

Stojaté vody právnické fakulty provětrá řádný uragán

„Pokud můj program nevyvolá v určité, třeba ne kvantitativně obrovské, ale intelektuálně vlivné a relativně početné části sboru nějaký pohyb, tak to celé nemá smysl,“ říká ke své kandidatuře advokát Tomáš Richter.

Kandidát na děkana Tomáš Richter navrhuje: zrušení ústních zkoušek, snížení počtu studentů, zásadní změny v hodnocení.

16.7.2013

Ústava není špatná, špatná je politická reprezentace

„Když nebudeme lepší my, nepomůže žádná změna ústavy,“ říká Ján Gronský.

Má Česká republika dobrou ústavu? Jak do ní zapadá přímá volba prezidenta? Rozhovor s Jánem Gronským, legendou pražské právnické fakulty.

9.1.2013

Internetový fenomén „Martyho frky“ vychází knižně

Přiblblé a přisprostlé malůvky, nebo obraz naší doby, v níž je dovoleno vše?

5.1.2013

O destrukci českého státu a zvlčení společnosti

Stát je špatným hospodářem pouze tehdy, je-li řízen neschopnými či nezkušenými lidmi.

12.10.2012

Severomoravský kraj: Získají ČSSD a KSČM ve volbách přes 55 procent?

V předvolebním klipu Pavol Lukša (TOP 09), poslanec a dlouholetý starosta „moravského Beverly Hills“, povolává patrony kraje Radegasta a permoníky. Voliče však příliš nezajímají. TOP 09 zřejmě nedůvěřují.

Dle průzkumu agentur SC&C a STEM/MARK by ODS a TOP 09 měly celkem dostat méně hlasů než komunisté. Nepomohl ani klip starosty Čeladné Lukši.

3.10.2012

Derby pražských „S“: Čmoud a smrad místo reklamy na český fotbal

Zápas Sparty se Slavií ukázal, že nezačnou-li na naše stadiony chodit spořádaní fanoušci, patří na ně sítě, ploty, zábrany a vodní děla.

1.10.2012

Zpoždění rekonstrukce D1? To snad ne!

Nezvládne-li Nečasova vláda zdárně zahájit rekonstrukci dálnice D1, bude to velká ostuda.

18.9.2012

Bártova argumentace na vodě

České politické kultuře by rozhodně neuškodilo, kdyby to Bárta nyní ve sněmovně zabalil a Kosárkovo náměstí dalo veřejnosti alespoň na chvíli pokoj.

Stížnost Víta Bárty k Nejvyššímu soudu je spíše povinným pokusem advokáta než poctivým a dobrými argumenty podloženým krokem.

30.8.2012

Registr vozidel jako indikátor nefunkčnosti státu

Obyčejná administrativní agenda státu kvůli neprůhlednosti a předražování nefungovala. Neznamená to, že už i stát systémově selhal?

Jak zdevastovat stát ve čtyřech fázích

Výbuch třaskavé směsi předražování, nekvality, nekompetentnosti, privatizace a dalšího oslabování státu by mohl způsobit obrovské škody.

Soudci mocnější zákonodárců. Případ Obamacare.

O osudu zdravotnické reformy, klíčového bodu Obamova volebního programu, zřejmě rozhodl chvilkový rozmar jednoho ze soudců.

25.7.2012

Armáda uvažuje o obnovení branné povinnosti

Generální štáb by chtěl prosadit zákon, který by armádě umožnil v případě nouze povolat lidi určitých profesí.

4.9.2011

Fotbalové zdroje jsou zatraceně blízko

Stamiliony za účast v Lize mistrů by mohly Viktorii Plzeň pomoci k tomu, aby se etablovala jako stabilní silný klub české ligy.

17.8.2011

O autorovi

Kristián Léko

Kristián Léko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Vedoucí přílohy Právo a justice LN. Přispívá také do rubriky domácího zpravodajství. Je absolventem Právnické fakulty UK.