Články autora

Evropskou unii v její současné podobě nelze reformovat

Krize identity Evropské unie.

Dlouho se kritikům evropské integrace zdálo, že reformy jsou možné. Každodenně se však lze přesvědčit, že šlo o omyl. Časem totiž mocné ekonomické a politické skupiny i nátlakem a manipulací vytvořily „nesestřelitelný“ moloch.

1.8.2020

Jak ideologická propaganda mění české dějiny

V Praze se rozhořelo 5.května 1945 povstání bojem o rozhlas. Dne 6.května...

V uplynulých týdnech jsme změnili historii konce války v Praze v roce 1945. Už nás neosvobodila Rudá armáda, jíž velel maršál Koněv, ale část vojska generála Vlasova, který však v Praze nebyl. Asi nejdelší historii v přepisování českých dějin pak má příběh bratří Mašínů.

6.6.2020

Historické ponaučení z 8. května 1945: Státy mají jen vlastní zájmy

Zástupci Velká Británie, USA a Sovětského svazu Winston Churchill, Franklin...

Je třeba si připomínat nejen 75. výročí 8. květnu 1945, ale také některé klíčové momenty druhé světové války, doby před ní i těsně po ní, o kterých se dnes skoro nemluví.

8.5.2020

O autorovi

Jiří Kobza

Jiří Kobza. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Politik, poslanec Parlamentu České republiky za hnutí SPD, místopředseda Zahraničního výboru a místopředseda Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny. Dříve pracoval jako geolog, ekonom, obchodní manažer, podnikatel a diplomat (zejména v zahraničí, v zemích Blízkého východu). Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK (obor geologie) a absolvoval postgraduální studium na VŠE Praha (obor zahraniční obchod). Hovoří anglicky, německy, rusky, italsky a persky.