Články autora

Konec démonizace islámu na Západě

Tuniská jasmínová revoluce a egyptské zemětřesení zbořily jednostranný, selektivní a mytologický obraz, jenž si Západ vytvořil o arabském světě. Na ulicích Káhiry a Tunisu se s ozbrojenou mocí střetli demonstranti bouřící se proti autokratickým režimům.

Zatím nevíme, zda se nad nepokoji v arabském světě vznáší duch Imre Nagye, Maximiliena Robespierra nebo Muslimského bratrstva.

6.3.2011

Kolik dnů je třeba k naplnění lidského života?

Jakmile už není, co bys ještě k životu dodal, žiješ – aspoň tak to cítíš – zbytečně. Máme však právo rozpůlit existenci na smysluplnou a smysluprostou etapu?

1.1.2011

Soumrak supů a jedné kultury

Počet indických supů klesl z pěti milionů na deset tisíc.

Supi se během pouhých 20 let ocitli v Indii na pokraji vyhynutí, jsme svědky jednoho z nejstrašidelnějších ekologických hororů.

12.12.2010

Reality show jsou všude

Paris Hilton před soudem v Las Vegas, kde se přiznala k držení kokainu.

Poprvé v historii není blahobyt ani tolik materiální jako spíš infokomunikační povahy, dobrým příkladem je Paris Hilton

2.12.2010

O autorovi

Janos Sebeök

Janos Sebeök | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dopisovatel ČESKÉ POZICE. Maďarský filozof a spisovatel, který se proslavil svými originálními názory na politiku, ekonomiku, Evropskou unii, náboženství, kosmologii, ekofilozofii, bioetiku a další globální otázky. Pravidelně publikuje od svých devíti let, na vysokou školu nešel proto, aby jeho myšlení nebylo ovlivněno. Své postoje ve zjednodušené formě rozšiřoval i jako raper či celebrita bulvárních médií.