Články autora

Posuzování hodnoty lidského života je hrou na Boha. A má vážné dopady

Bůh a věda.

Posuzovat to, čí život je hodnotnější, a která smrt by mohla být špatnější, evokuje nacistické populační programy. Jediným relevantním kritériem je prognóza přežití, popřípadě zjevná a nezpochybnitelná forma společenské prospěšnosti.

23.5.2020

Devět etap na cestě k dekonstrukci rodiny a pojetí muže a ženy

Rodina.

Stoupenci návrhu – Aliance pro rodinu –, aby manželství jako svazek muže a ženy bylo zakotvené Ústavou, uspořádali mezinárodní seminář na téma Proč potřebujeme ústavní definici manželství. Vystoupil na něm i právník a sociální pracovník Jan Petr Kosinka, jehož projev celý zveřejňujeme.

29.6.2019

Bojem za „rovnost“ manželství k nové diskriminaci

Snubní prstýnky - ilustrační foto.

V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky letos 9. října zazněly ve veřejném slyšení k peticím na podporu manželství muže a ženy příspěvky Jakuba Kříže, Hany Hamplové, Jany Konečné a právníka a sociálního pracovníka Jana Petra Kosinky, jenž však mohl přednést jen jeho část. Nyní proto zveřejňujeme celou verzi jeho příspěvku.

3.11.2018

O autorovi

Jan Petr Kosinka

Jan Petr Kosinka, právník a sociální pracovník. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Právník a sociální pracovník. Působil mimo jiné v Kanceláři veřejného ochránce práv v Oddělení dohledu nad omezováním osobní svobody a na Nejvyšším soudě jako asistent předsedkyně senátu. Nyní je osobou samostatně výdělečně činnou a poradcem v občanské poradně. Studuje v distančním doktorském programu obor Teorie práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.