Články autora

Hazardní štafeta finišuje. Bude prezident Klaus spěchat?

Aktualizováno. Parlament nasměroval hazardní daň v plné výši do státního nebo obecních rozpočtů. Stihne se to ale už od roku 2012?

19.1.2012

Když se stavěl Hušákův pomník, létaly stamiliony

Hala, jejíž stavbu Sazka prosadila „proti vůli mnohých a navzdory mnohým“, jak stojí na legendární pamětní desce v jejím foyer.

Při stavbě vysočanské arény si bývalí manažeři Bestsportu nechali vyplatit 300 milionů za činnosti, za něž zároveň pobírali plat ve firmě.

17.1.2012

Plošné testy školáků: Brusel se ptá, zda nebude proplácet totéž podruhé

Stomilionovému projektu z evropských peněz hrozí, že nebude proplacen. Podobný už byl totiž financován ve středních Čechách.

12.1.2012

Někdo tady lže. Buď Jiří Baumruk, nebo ministerstvo školství.

Dobešův poradce Jiří Baumruk tvrdí, že záměr 650milionového projektu Sport, jehož je garantem a který strhala Evropská komise, neexistuje.

10.1.2012

Čtyři roky s ruletou: Osm milionů minus a závislost do smrti

Martin S. vypráví pravdivý příběh svého života v zajetí tvrdého hazardu. Kontroverzní knihu vydalo Nakladatelství Daranus.

29.12.2011

Hušák píše knihu o Sazce. Trumfne v prodejích Paroubka?

Bývalý šéf loterijního gigantu v rozhovoru pro Aktuálně.cz otevřeně přiznává, že na své autobiografii chce hlavně vydělat peníze.

22.12.2011

Absurdní drama vrcholí. Buď hazard, nebo my!

Sportovci a neziskovky lobbují za paskvil o zdanění hazardu. Ministr Kalousek kontruje, slibuje miliardu, ale paskvil musí být zrušen.

9.12.2011

Praha 13 chystá Velkého bratra. Za 130 milionů korun!

Aktualizováno: Zastupitelé ve středu odsouhlasili obří investici do vlastního kamerového systému. Stane se z ní „Opencard  Prahy 13“?

7.12.2011

Ministr kultury by měl okamžitě odstoupit. Porušil zákon!

Proč by měl Jiřímu Besserovi kdokoli dokazovat, že se nedopustil korupčního jednání a účastí ve firmě se nijak neobohatil?

Petr Mach vydává knihu: Financoval jsem ODS

V 90. letech byl sympatizantem ODS a Václava Klause. V roce 2001 skončil ve vězení, později byl očištěn. Petr Mach vydává svědectví o svém životě nejen s ODS.

Bývalý majitel fotbalové Sparty přináší svědectví o svém vztahu k politice, nesplacených půjčkách straně z 90. let a pobytu ve vězení.

5.12.2011

Ti praví klokani do toho pravého Ďolíčku

Vítězný klokan: Bohemians 1905.

Vrchní soud rozhodl, že název Bohemians a klokana ve znaku smí používat pouze klub Bohemians 1905. A Praha 10 chce koupit stadion.

2.12.2011

Vzpurný šéf NKÚ a princip persona non grata

Prezident NKÚ František Dohnal jde znovu k soudu. Tentokrát kvůli odmítnutí kontroly hospodaření úřadu.

František Dohnal vzdoruje premiérovi a nechce, aby místo něj docházel na vládu kvůli projednávání kontrolních závěrů úřadu jeho zástupce.

30.11.2011

Charouz junior zkusil formuli 1. Máme jásat?

Jan Charouz (24) během svého „koštování“ formule 1 na okruhu Interlagos v brazilském Sao Paulu 25. až 27. listopadu 2011.

Na účty sportovních subjektů kolem Antonína Charouze doputovalo vloni z hazardu přes sto milionů určených na veřejně prospěšné účely.

28.11.2011

Proč je Česko „kasinem Evropy“?

Jestli nám někdo říká, vy lobbujete, tak říkám ano. Proto, aby se legislativa pokud možno narovnala, aby všichni měli podmínky relativně stejné, říká prezident sdružení zábavního průmyslu UNASO Zdeněk Barták.

V Anglii mají 250 tisíc herních automatů, v Česku jich máme téměř sto tisíc. Mohou za to provozovatelé hazardu? Politici? Nebo Aleš Hušák?

28.11.2011

Jakže, pane premiére? Protikorupční iniciativy jsou jako partyzáni v dubnu 1945?

Že se boj proti korupci chýlí k vítěznému konci? Ani náhodou, nesouhlasí s premiérem Karel Janeček.

Petr Nečas naznačuje, že boj proti korupci je skoro vyhraný. Karel Janeček z protikorupčního fondu jeho optimismus zdaleka nesdílí.

25.11.2011

O autorovi

David Kasl

David Kasl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Redaktor a editor ČESKÉ POZICE. Zkušený novinář studoval španělštinu a portugalštinu na Filozofické fakultě UK, působil mimo jiné v časopisu Týden a vedl lifestylový magazín Fit For Fun. Jako editor a reportér týdeníku Euro se zabýval zábavním průmyslem, hazardem, sportovním byznysem a životním stylem.