Články autora

Základ kapitalismu netvoří dobročinnost

Středověcí lidé mysleli a jednali úplně jinak než ti dnešní. Tehdejší a novověký peněžní systém mají společnou pouze instituci bankrotu.

4.7.2012

Summit EU: Generál Clausewitz by měl z Merkelové radost

Inspirovala se Angela Merkelová závěry vojenského stratéga Carla von Clausewitze, že obrana je účinnější formou válečných aktivit než útok?

Itálie a Španělsko začaly slavit dohodnuté řešení dluhové krize eurozóny předčasně, píše Bohumil Studýnka.

30.6.2012

Řecko dál vrtí zbabělým europsem

Nedělejme si iluze, krizi evropského kontinentu může náhle katastroficky ukončit už i mávnutí křídel motýla někde v Amazonii.

24.6.2012

Eurozóna: Už se bijou

Sebevražda evropských národů, jež pokračuje „záchranou“ Španělska, není heroickým aktem, ale hazardem.

19.6.2012

Neodepisujme češství!

Český národ obdivuhodně a efektivně přežil ve svých historických útvarech zemí Koruny české až do roku 1918. Pak nastal problém.

8.6.2012

Dohráno. Zbývá už jen Řekům poděkovat.

Řecké volby signalizují konec jedné evropské politické epochy – sociálního státu a střídání u moci konzervativních a socialistických stran.

23.5.2012

Euro je nástroj k destrukci Evropy! Je třeba se vrátit ke kořenům.

Pád jednotné měny je za dveřmi: unijní plán B řeší odchod Řecka z eurozóny. Z toho vyplývá, že drachmy už jsou nejspíš vytištěné.

22.5.2012

Klienti coby blbci. To je prostě byznys!

Dva šokující příběhy o morálním hazardu bank z Wall Streetu a ze City s penězi lidí, investorů a konec konců i daňových poplatníků.

14.5.2012

Madoff byl břídil, Evropa hraje to správné „letadlo“

Krach španělské zadluženosti je jen předzpěvem ke krachu té italské; a francouzská již stojí v řadě hned za ní. Tam je ta skutečná bomba.

7.5.2012

Takzvané elity aneb Kdo nás bude tahat z fatální bryndy

Ve vládě a mezi experty ve sněmovně najdeme pouze dva absolventy řádných ekonomických studií a ekonomy s praxí.

30.4.2012

Řecko zachraňuje Západ

V přístavu Volos vznikla clearingově-barterová měna „tem“. A není ojedinělá. Řekové spontánně nacházejí západní cestu z měnové pasti. 

20.4.2012

Naše Angela aneb S Němci jsme spojeni už od Keltů

Spolková kancléřka v Praze ukázala všem, kteří chtějí vidět, že česko-německé vztahy jsou historicky dobré a obohacující.

12.4.2012

‘Our Angela’: Czech ties to Germans go back to Celts

In Prague the Federal Chancellor showed all those interested that Czech-German relations are historically good and enriching

12.4.2012

ODS faces change or fall scenario

Civic Democrats (ODS), the main Czech gov’t party, looks like they’re heading over the cliff with latest campaign, refusal to mend ways

11.4.2012

Ekonomice by prospěla větší odvaha bank

Nová studie České bankovní asociace vykresluje domácí finanční sektor v příjemných barvách, budoucnost je ale prý zatížena nejistotou.

3.4.2012

O autorovi

Bohumil J. Studýnka

Bohumil J. Studýnka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Stálý spolupracovník ČESKÉ POZICE. Expert v oboru financí a mezinárodních ekonomických vztahů. Byl generálním ředitelem GE pro Česko a Slovensko, výkonným ředitelem Deutsche Bank AG Praha či poradcem v ústředí Deutsche Bank a také náměstkem ministra pro hospodářskou politiku. Autor řady odborných textů a knih se v současnosti věnuje poradenské a advokátské praxi.