Diskuse k článku

Neoliberalismus není sprosté slovo

Kritici neoliberalismu si evidentně neuvědomují, že jedním z jeho původních hlavních rysů byla kontrola volných trhů a jejich síly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

používat „neoliberalismus“ jako politickou frázi
Neoliberalismus použivají jako politickou frázi jeho odpůrci od té doby co ho jako vzor nebo klacek nebo spíše zástěrku a politickou frázi používají jeho pseudovzívači.
0/0
18.1.2012 21:19
Foto

Vladimir1950

neoliberalismus..
Všechno je o lidech a jejich touze, aby po nich něco zbylo.Páni ekonomové nejsou výjimkou. Někteří proto vytvářejí různé teorie, aby se zviditelnili. Některé teorie, hlavně ty, že trh všechno vyřeší se ukázaly jako naprosto scestné. K těm patří i ten slavný neoliberalizmus. Většina našich skutečně dobrých ekonomů tento směr nesdílí a neuznává ho.Je to pro ně pouze teorie pro teorii..   
0/0
2.1.2012 20:08
Foto

Miki

Ono už jenom to, že za
Ono už jenom to, že za neoliberální byla označena třeba i Lisabonská smlouva, o čem si vypovídá.... Kdyby dnešní levičáci věděli, jak extrémě pravicový byl jejich program (= ordoliberalismus) před sto lety, tak by se jim z toho asi dělalo špatně... (Ono se to pak samozřejmě dost zvrhlo a lidé jako Thatcherová, atd. ten systém jen lehce vrátili zpět (=> neoliberalismus), přesto ale systém zůstal daleko levicovější než na jeho počátku. Možná že by současný systém byl před sto lety i označen za levicový radikalismus.)
0/0
1.1.2012 13:36