Diskuse k článku

Nenechte se znervóznit zeleným teplem!

Výrobci tepla z biomasy budou od ledna 2013 dostávat podporu. Společenský užitek opatření bude vykoupen mírným zvýšením energetických účtů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P61a24v38e71l 64M24i13c65h86a91l 9953365233

Všechno jde, jen kalkulačka nesmí být cinknutá
Je i energetická plantáž třeba Paulownie, nebo traviny, ale minimum dotací a maximum přínosu pro ornici, pro jeho biologickou diversitu,absorbci vody, humus,  pro množství žížal. Organizovaný zločin ale se spokojí s řepkou a kukuřicí, řada úředníků ani netuší, v jaké mafii fungují, natož chudák sedlák, co potřebuje prodat a přežýít. Krajinotvorba zde uvízla v horší verzi středověku, kdy vymíraly národy, pokud nestihli odkočovat. Navíc třeba diversitu, tedy pruh křoví, pruh travin, pruh....jinak se deformuje i klima, kdy půl evropy najednou posečeno, zoráno, plus prašnost. Co dělá sterilní hnůj z biogenerátoru? Nevím. Co dělá dagradace ornice zastíněním, může si každý vyzkoušet doma, pokud pod solárem stinnomilná  travina a kropená, možná o něco lépe. Když zastavím budovou ornici, sbourají mne a zavřou, když se dá solár, zločinci z prognostáku a podobných spiknutí ještě připlatí.
0/0
5.2.2013 18:28
Foto

Martin Hájek1

Zprávy rádia Klosevan
Pane Klosi, jste tradičně úplně mimo. Předně podpora zeleného tepla jde přímo ze státního rozpočtu a nikoli z cen elektřiny. V zákoně se to snadno dočtete, ale jako správný "novinář" jste se od faktů dávno oprostil. Vaše opět vybájené číslo 800 milionů, které nevím, odkud jste sebral, se asi hned tak nenaplní. To už by lidé asi psychicky neunesli. Drobná poznámka k tomu výpadku 2 miliard Kč. To je zdanění povolenek, které končí letošním rokem, protože od příštího roku bude nový systém, kdy si energetika i průmysl bude povolenky kupovat. To si samozřejmě nevymyslel "zlý" pan Kalousek, to je prostě realita. Špatná zpráva je, že příštím rokem končí takzvaná solární daň a to pak teprve bude pálka pro občana i podnikatele. V roce 2014 totiž budou chybět další skoro 4 miliardy korunek. A teď ještě k těm ministerským úředníkům. Ti celkem logicky tvrdí a shodují se v tom s Energetickým regulačním úřadem, že ohřev fermentorů pro výrobu bioplynu není žádná užitečná dodávka tepla, ale obyčejná vlastní spotřeba, za kterou netřeba někomu platit podporu. Užitečná dodávka tepla je ta, která někomu poslouží a nahradí jiné teplo, které by se jinak muselo vyrobit. To ohřev fermentoru rozhodně není. Sečteno a podtrženo, vážná konkurence slavného Rádia Jerevan je tu. S pozdravem Martin Hájek  
0/0
30.7.2012 12:27