Diskuse k článku

Několik opravdu zlých větiček pro prezidenta Klause

„Jaký je rozdíl mezi malováním tykadel a zcizením protokolárního pera?“ ptá se prezidenta místopředseda lidovců Marian Jurečka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J90i74ř64í 68K37o42p52i77s 1316457413391

Trochu nepřesné
Smetana soudem vyměřenou pokutu zaplatil. Navíc však dostal od "nezaujaté" soudkyně Langerové "výchovný" alternativní trest veřejně prospěšných prací, který odmítnul vykonat. Nakolik je společenská nebezpečnost činu Smetany tak závažná, aby ospravedlňovala udělení trestu navíc, když už sám peněžitý trest plní dostatečně funkci punitativní, restituční i satisfakční, je nasnadě! Dále se dá o nápravné funkci alternativního trestu veřejně prospěšných prací úspěšně pochybovat, neboť pan Smetana rozhodně nemá problém ve sféře pracovně právních vztahů. Co mát tedy v tomto případě napravovat a působit výchovně? Jednoznačně to ukazuje na podjatost soudkyně Langerové!
0/0
1.6.2012 15:55
Foto

Martin Cabejšek

Vzpomeňte si na Václava Havla
Byl snad Václav Havel před rokem 1989 posílán do vězení za vyjadřování svého názoru? Nikoliv. Komunističtí soudci formálně odsuzovali disidenty a opozici za běžné trestné činy, které neprovedli. A dávali jim tresty, které byly tvrdé až kruté vzhledem k závažnosti jejich údajného "provinění". Justiční mafie, tedy ti samí lidé, kteří odsuzovali nevinné za komunistů, protože projevili svůj názor, tak jen pokračují v tom co se v mládí naučili. V obou případech došlo k zásahu do majetku, ovšem ne k jeho zničení. Roman Týc mohl způsobit škodu v řádu několika set korun - tedy cena montáže a demontáže sklíček na několika semaforech. Post-komunistický soudce ho svévolně odsoudil k pokutě okolo 60.000 Kč. Je trest 60.000 Kč adekvátní škodě nekolika set Korun? Týc se této zjevné šikaně ze strany justiční mafie bránil občanskou neposlušností a odmítl nespravedlivou pokutu uhradit. To je zcela jednoznačně v souladu s jeho demokratickými právy zaručenými ústavou. Řidič Smetana pak vyjádřil svůj názor na ovládnutí parlamentních politických stran ze strany organizovaného zločinu. Učinil tak, tím že upravil součást veřejného prostoru a součást politického marketingu, tedy plakáty zločineckých organizací s portréty některých známých postav české galerky. Srovnávat jeho čin se sprejery ničící omítku soukromého domu nelze. Soukromý dům není součástí veřejného prostoru a nelze ho brát jako nástroj politické propagandy, tedy pokud ho třeba nepokryjete obrazy Hitlera. Smetana byl odsouzen manželkou jednoho z dotčených představitelů režimu a to opět k neadekvátně vysokému trestu. Za bezvýznamnou klukovinu, nakreslení několika tykadel, dostal sto dní vězení a hrozí mu tři roky. Proti tomu se rozhodl protestovat občanskou neposlušností. Ostatní známe. Nemohu se zbavit dojmu, že srovnávání bezúčelného vandalství sprejerů s esteticky hodnotnou a humornou uměleckou akcí, nebo drobnou klukovinou - pomalováním portrétu gangstera, převládá u některých diskutérů jaksi plzeňské pojetí práva.
0/0
1.6.2012 15:35
Foto

Pavel Janout

Ach jo, všichni na jedné vlně ...
Vážení (diskutující i drtivá většina novinářů), pan Smetana - stejně jako Roman Týc - nebyli posláni do basy za ničení majetku, ale za to, že nezaplatili pokutu ... To je podle mne podstatný rozdíl, zkuste se na to podívat touhle optikou: "Provedu něco, tak nesu následky. Následkem je peněžní pokuta - ano, za ničení či poškozování majetku. Pokutu nezaplatím, tak jdu bručet - je to má svobodná volba."Pokud bych přistoupil na tvrzení, že Smetana a Týc jdou do basy za projev názoru, pak bych musel rozlišovat následky, způsobené na soukromých nemovitostech sprejery (a víte, že to opravdu nasere, když si nahodíte barák a nějakej zhulenej kretén, vám ho posprejuje) podle toho, co tam nasprejovali. Třeba ti, co nasprejují nahatou ženskou nebo pavouka s velkýma očima půjdou do basy, ale ti, co tam nastříkali Che Guevaru, nebo hakenkrajc do basy nepůjdou - to by bylo potlačení svobodného vyjádření světonázoru.
0/0
1.6.2012 10:46
Foto

Selinux

che dobrýýýýý
ač nejsem příznivec KDU ČSL, a tah pana Jurečky je jistě promyšlený, tepe do toho, co lidi na Olomoucku žere, takže Olomoučákům přeji, aby jim tento závan větru dul víc a hlavně  očistněji, právě na kauze pana Smetany je více než patrné, "uplatňování práva a spravedlnosti" v praxi, stále se dost divím, že se soudkyně Langerová zřejmě cítila na tolik "silná v kramflekách", že se nenechala vyloučit pro podjatost, počítali s tím, že se to nebude medializovat? Po propadáku Íčka v minulých volbách by většině lidem bylo jasné, že budu v hledáčku.
0/0
31.5.2012 22:03
Foto

J46i85b 38J40i50b 5574274657257

Dobře Vy!
Dobře Vy!Jak vidno, tak po očistném odchodu bezobratlých Kalouskovců se z KDU ČSL stává volitelná partaj!
0/0
31.5.2012 15:20
Foto

Murdoch

Jen houšť a větší kapky:-)))
Jen houšť a větší kapky:-)))
0/0
31.5.2012 14:49