Diskuse k článku

Nejpilnější poslanec je David Rath

Vazebně stíhaný David Rath ve vězení nezahálí: tento týden do Poslanecké sněmovny předložil dvě novely zákonů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Milota

Rath-psychopat jak vyšitý
Takto charakterizují psychopata R.D Hara a MUDr. Koukolík:Agresivní narcismus a jeho projevy - Patologické lhaní - Grandiozní sebehodnocení - Manipulativní a podvádějící jednání - Nepřítomnost výčitek svědomí nebo pocitů viny - Nerespektování pravidel - Pohrdání člověkem a jeho hodnotami, city - Povrchnost, mělkost (oploštěný afekt) - Nedostatek empatie - Neschopnost přijímat odpovědnost za vlastní činy - Společensky deviovaný životní styl: Potřeba vzrušení a/nebo sklon k nudě - Parazitický životní styl - Špatná sebekontrola - Nedostatek realistických, dlouhodobých cílů - Impulsivita a neschopnost vzdát se okamžitého potěšení pro pozdější užitek - Nezodpovědnost - Kriminalita a univerzální kriminální chování - Promiskuitní sexuální chování\Máte dojem, že by jediné slovo nesedělo na deprivanta Ratha?Takže o nějakých pozitivních účincích vazby nemluvte ani v legraci. 
0/0
30.11.2012 7:19
Foto

Ch.Rozruch

psychopatů je všude plno
Vy, samozřejmě soukromě, si můžete virtuálně procházet například  Poslaneckou sněmovnou, Senátem, kandidátkami jednotlivých politických stran, případně hradními chodbami (ať zůstaneme v množině homo politicus) a počítat lidi jejichž chování, osobnostní rysy a antisociální poruchy odpovídají uvedenému výčtu kritérií...Problém nastane, když budete veřejně diagnostikovat konkrétní osobu na základě své podjatosti a averze k dané osobě. Mimo jiné platí:  1) Diagnozu stanovuje pouze psycholog nebo psychiatr vyškolený v příslušném oboru.   2) Není trestné být psychopatem, stejně jako není trestné být hloupý.   3) Psychopatem je ten, kdo se jako psychopat chová, což se mimo jiné prokazuje Testem PCL-R...  A v neposlední řadě platí:  x) Psychopat se (významně) nemění. Tedy ani vámi zmiňovaná vazba nemá pozitivní účinky (jak byste, jako laik, naivně očekával) Na závěr - MUDr. Fr. Koukolík: "Mocenská posedlost je stav, při němž se mocenská pýcha a/nebo mocenská závislost kombinují se stupiditou."  A o stupiditě si můžeme povídat příště...
0/0
30.11.2012 16:40
Foto

Milota

Děkuji pěkně za
Děkuji pěkně za poučení.PCL-R checklist jsem si udělal a doprovodné komentáře jsou mi dobře známy. Manipulativně mi přisuzujete veřejné stanovení diagnózy, ač jsem jen položil dotaz, zda chování Ratha nenaplňuje znaky psychopatie, deprivace.  Přitom sám probíráte sociální souvislosti psychopatie svědčící v prospěch Ratha, tedy nepřímo Ratha za psychopata jaksi mimoděk (asi nechtěně) považujete. Vůči Rathovi nejsem nijak podjatý, nicméně jej na základě veřejně dostupných informací považuji za mimořádného šmejda.Poněkud mi uniká, proč mi sdělujete, že mnou zmiňovaná vazba nemůže mít pozitivní účinky, nic takového jsem nenapsal, asi jste zcela nepochopil text.Škoda, že jste zapomněl na jeden, v souvislosti s Rathem mimořádně důležitý, postulát MUDr. Koukolíka, který říká, že psychopat je za své jednání plně trestně zodpovědný.Teď si můžeme povídat o té stupiditě.
0/0
3.12.2012 8:54