Diskuse k článku

Nejméně jeden důvod, proč zobrazování smrti v médiích neodsuzovat

Do veřejného prostoru se vracejí obrazy umírání, utrpení či poprav. Svědčí však o něčem hlubším než o tom, že jsme společnost zvrhlíků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

"Do veřejného prostoru se vracejí obrazy umírání, utrpení či poprav. Svědčí však o něčem hlubším než o tom, že jsme společnost zvrhlíků." Nesvědčí to spíš o tom, že dostatečně rychlé internetové připojení pro přehrávání stream-videa a mobilní telefony s foťákem jsou k dispozici teprve několik let?
0/0
8.9.2012 5:11
Foto

Terezamatejckova

Re:
Dobrý den, určitě máte částečně pravdu. Na druhou stranu si autoři, o nichž jsem v textu referovala, všímají nárůstu nejen obrazového materiálu pořízeného díky novým technologiím, ale např. i zvýšeného a zvyšujícího se počtu publikací na téma smrti, umírání, dobré smrti, truchlení atd.  TM
0/0
8.9.2012 8:16
Foto

Urvisu

V případě Philippa Ariese jsem narazil na kontroverzní hodnocení Dějin smrti I., II., tyto knihy jsem nečetl, nicméně Aries údajně píše nekoncepčně (= zmatečně) a nedokládá odkazy na "vypůjčené" citace jiných autorů. Předpokládám, že jste jeho dílo přelouskala, možná by čtenáře ČP zajímalo vaše osobní hodnocení Ariesovy práce. S nárůstem počtu tištěných publikací na téma smrti, umírání, dobré smrti, truchlení atd. může souviset obecný boom ne vždy korektních stoupenců esoterického vnímání světa, mezi těmito novodobými věrozvěsty existují světlé výjimky hodné pozornosti, ovšem zároveň obrovské množství balastu.
0/0
8.9.2012 9:28
Foto

Terezamatejckova

Re:
Já jsem knihu četla před několika lety a docela mě nadchla. Možná je to i tím, že nejsem historik. Je pravda, že mnozí historici měli vůči Ariesově zacházení s prameny své výhrady a sám autor přiznával, že občas píše poněkud "impresionisticky". Jakkoliv má ale každá práce své nedostatky, je třeba především zdůraznit, že se jedná o práci, s kterou se přou badatelé ještě 35 let po jejím vydáním. Kvalita práce v humanitních vědách se navíc, myslím, často osvědčuje právě tím, že se  vám kolegové snaží doložit, že nemáte pravdu. A když to dělají ještě po tak dlouhé době, myslím, že o kvalitě zde sporu není. Ale nejlépe byste samozřejmě udělal, kdybyste si ji přečetl sám. Ale chápu, není to žádná brožurka...Mějte se hezky, TM
0/0
8.9.2012 10:31