Diskuse k článku

Nebezpečné siločáry v okolí zavražděného politika Romana Housky

Při rozplétání případu násilné smrti vlivného člena ústecké ČSSD je dobré si připomenout politikovu kontroverzní minulost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Fakt je,
že jsem nikdy o Haškovi neměl vysoké mínění.Potažmo o celé ČSSD.Z mého pohledu bych jejich osobnosti rozdělil pouze do dvou skupin.Neschopné a všehoschopné.
0/0
20.11.2013 17:36
Foto

V.Hricák

Víte,já bych první republiku moc neidealizoval.
Ano,byla tu demokracie.Ale byla tady i bída v době hospodářské krize.Střílení do demonstrujících dělníků u Duchcova je také historicky doložená událost.Asi bych tehdejší dobu vnímal jinak v kůži sedláka a jinak v kůži jeho pacholka.Smutné je,že pacholek byl děvka pro všechno a bylo jich mnohokrát víc,než sedláků.A nemá být demokracie náhodou systémem,který má uspokojovat většinu?Současný trapný omyl s názvem demokracie raději nebudu ani komentovat.Takto si to určitě demonstranti na Národní třídě v listopadu 89 nepředstavovali.
0/0
20.11.2013 17:32
Foto

J49o51s12&86#91278396292; 78C29a77l95v13e21r45a 7975870934686

Perla
Vítězslav Jandák: Lidé se nemají zabíjet, i když jsou to spolustraníci...
0/0
20.11.2013 13:05
Foto

V.Hricák

Myslím,že i KSČM by tlaku kmotrů nedokázala odolat.
V okamžiku,kdy by se rýsovala možnost,že by bolševíci mohli zasahovat významěji do chodu státu,resp. rozdělovat státní peníze,asi by se na ně přilepili také.Pokud už tam nějaké vazby dávno nevznikly.Proto zastávám názor,že jsme minuli bod,kdy by se systém politických stran dokázal sám uzdravit.Je jedno,kdo bude zvolen.Šedé eminence si ho stejně dokážou zotročit,koupit,nebo odstranit.Nezodpovězená pro mne zůstává otázka,zda si právě tohle uvědomuje Zeman,když se snaží prodloužit mandát Rusnokovo vlády?Nedělá svoje kroky právě kvůli tomuto důvodu? 
0/0
20.11.2013 12:45
Foto

Čumím
a jde mi mráz pozádech. Kam se sere Amerika a její mafiáni. Nějak jsme se rychle přiučili, jen v tom fofru zapomínají naši kmotři, že v naší zemi se nic neutají. Možná, že ani nic utajovat nechtějí, vždyť ještě před měsíce byla ČSSD přesvědčena, že bude vládnout této zemi na hodně dlouho. Co s tím ? Další dírky do hlavy. Je to taky řešení.
0/0
20.11.2013 12:22
Foto

J89a37n 31K30u65l77i45h43r57a48c53h 9713952877776

Věřím, že pořad Reportéři ČT se k Houskovi vrátí
Ano, pořad Reportéři ČT měl dlouhou historii zkušenostií s Houskou. A vidíte, stejně to vzestup jeho vlivu nejenže nezastavilo, ale ani nezbrzdilo! Doufám, že Reportéři ČT se ke svým zdokumentovaným pestrým zkušenostem s tímto člověkem vrátí.   (Pořady jsou stále k dohledání online, ale skoro se obávám, aby nepřišel nějaký nátlak a nebyly staženy z internetu. )  Jeden z  reportérů, Karel Vrána, včera ve veřejnoprávní televizi vyprávěl, jak s tímto mužem "z polosvěta ... na pomezí podsvětí" přišel kdysi poprvé do styku a jak v jeho kanceláři "seděla sekretářka..., která to postupně dotáhla na hejtmanku".    ČSSD má stejné problémy jako ODS, podsvětí proniklo v krajích do nejvlivnějších kruhů a do mocenských pozic si nainstalovalo vlastní lidi, nejlépe loutky. Voliči to u ČSSD viděli méně než u ODS, protože dávno nebyla vládní stranou a pro nejsledovanější média je centrální dění zdaleka největším centrem pozornosti. A když naposledy byla vládní stranou, nebyly ještě kraje tak silné a mafie je ještě neměly tolik pod svou kontrolou. Jenže Houskova sekretářka Vaňhová byla i místopředsedkyní celostátní ČSSD! Jinými slovy, nejen v ODS, ale ani v ČSSD nejde jen o ovládnutí mafiemi pouze na úrovni některých krajů, jak si její voliči bohužel malují.
0/0
20.11.2013 12:00
Foto

J10a92n 53K93u80l14i25h41r12a98c81h 9773632337796

Nejde jen o lokální problém
ČSSD se zatím snaží šířit dojem, že politiky se čin snad netýká, že by to bylo děsivé. Možná se politiky netýká ta vražda, snad. Ale způsob, jak Houska a podobní žil, nabíral sílu a postupně ovládnul město, kraj a poté i část strany, musí nahánět hrůzu celému centrálnímu vedení (některým více než jiným).o  Vaňhová, jeho družka a loutka byla místopředsedkyní strany! Ne nějaké lokální buňky, ale celostátního vedení. (Vždyť i on osobně byl členem celostátního vedení!)o  Vaňhová byla opakovaně kandidátkou ČSSD na hejtmanku kraje, který býval pro ČSSD baštou, a po jedno volební období skutečně byla hejtmankou!o  Houska byl asistent dlouholetým asistentem sociálnědemokratického poslance! Houska, se svou minulostí několikanásobně obžalovaného v kauzách násilných trestných činů, vydírání a dokonce i zločinného spolčení*, byl symbolem "pozitivní změny" a "odkmotrovávání" v ČSSD v Ústeckém kraji! Opíral se o ni i Hašek, velkého spojence měl v Onderkovi. Zajímavé včerejší čtení:Po krajské konferenci ústecké ČSSD v roce 2011 prohlásil její nový předseda Arno Fišera, že se ústecká ČSSD nyní bude měnit k lepšímu, že se bude „odkmotrovávat“. Kandidát na předsedu ČSSD Michal Hašek, který získal na této krajské konferenci nominaci na předsedu ČSSD, mluvil o „pozitivní změně" a výsledky přivítal přímo symbolicky - poslal spolu s brněnským primátorem a kandidátem na místopředsedu Romanem Onderkou pětilitrovou láhev whisky Chivas jednomu ze symbolů této „pozitivní změny" v ústecké krajské organizaci ČSSD, Romanu Houskovi.Kdo byl Roman Houska, o něž se opíral Arno Fišera i Michal Hašek? Pokusili jsme se sestavit jeho portrét na základě článků a reportáží, které byly o Romanu Houskovi, který byl partnerem ústecké hejtmanky Jany Vaňhové, dosud zveřejněny. Posuďte sami, zda s lidmi, jako je Roman Houska, mohl někdo mluvit o tom, že se ústecká ČSSD bude měnit k lepšímu... Přečtěte si výběr z dobového tisku, jak jej shromáždily Parlamentní listy.cz v roce 2011, kdy Houskova hvězda v ČSSD stála vysoko a od Michala Haška dostával lahve whisky... Zdroj:http://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/okres-chomutov/3354-smrt-kmotra-kulkou-do-hlavy-dostihla-romana-housku-jeho-temna-minulost-ctete-je-to-jak-detektivka.htm * V této souvislosti stojí za pozornost i tvrzení několika sociálních demokratů, že bývalá nejvyšší státní zástupkyně, nyní ministryně spravedlnosti Benešová byla a je kamarádkou Vaňhové. 
0/0
20.11.2013 11:58
Foto

J51a48n 46K48u34l22i29h80r31a23c43h 9623452407746

Palec nahoru
Palec nahoru!
0/0
20.11.2013 9:19
Foto

Josef Novak

jak se do lesa volá, tak se z
jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.... jojo  socmafiánská realita
0/0
20.11.2013 8:26
Foto

S čím kdo zachází
tím také schází. Staré přísloví, ale platí. Kdysi mě jeden hejtman radil jak zbohatnout. " Dej se na politiku, sežeň peníze a nech se zkorumpovat ". Houska tento způsob určitě také znal, jenže byl asi nenažraný a žral i z té druhé strany, té nečisté, kde nejde jen o zkorumpování, ale i o život. Nejpíš se do toho zamotal tak, že sám nevěděl jak z toho ven. Nevěděl, tak mu pomohli, dírkou v hlavě. Pro nás je to nesmírně poučné, nebýt najivní a myslet si, že jsme stále civilizovanou zemí, budujeme demokracii a právní stát. I ten nejnajivnější volič už musí zapochybovat a pokud bude vytrvalý, začít se už konečně zajímat o to, kdo vlastně tu politiku dělá, proč do ní vůbec jde a jak to s námi občany myslí. A to jsme vlasně na začátku, celých 20 let po sametovce je v niveč. Proč k tomu tedy došlo ? Bylo na začátku více těch nenažraných, než poctivých a skromných politiků, nebo jsme si je vlastně vychovali sami ?
0/0
20.11.2013 8:03
Foto

Milota

V druhé polovině 19. století
V druhé polovině 19. století za c.k. Rakouska v naší zemi byla demokracie na dost slušné úrovni a za první republiky neméně, takže bych tak tragicky nepaušalizoval. Nicméně současná situace je špatná a mám takový dojem, že mafiánské struktury se po období medializace jejich lumpáren a pokusů o jejich vyšetření nejdříve stáhly do pozadí (a gauneři si v pohodě užívají nedotčených nakradených majetků) a nyní již opět drze vystrkují růžky. Způsob a výsledek vyšetřování Houskovy vraždy nám hodně napoví o směřování naší společnosti v příštích měsících.
0/0
20.11.2013 6:34
Foto

V.Hricák

V případě Mrázka mám jiný názor
Mrázkův archiv prý sdílel nějakou částí i Pitr.To se proslýchalo ještě v době,kdy byl Pitr zadržovaný ve Švýcarsku a kde on sám prohlašoval,že mu jde,v případě jeho vydání do Čech,o život.Tenkrát jsem si sám tipnul,že pokud je na řečech o Pitrovo vlastnění Mrázkovo archivu něco pravdy,tak,buď do Čech nedorazí,nebo dorazí a jeho případ u soudu vyšumí.No a stalo se.Pitr byl vydán a nakonec byly všechny jeho kauzy dořešeny velice diplomaticky dle zásady:Vlk se nažral a z kozy opravdu moc neubylo.A protože je,alespoň prozatím,naživu,byl chytřejší než Houska a udělal si nějakou pojistku.A teď mi řekněte,kdo nám doopravdy vládne.Kdo doopravdy ovládá policii,justici a další důležité státní instituce?Mezi politiky bych moc nehledal.To jsou jenom loutky ve službách někoho většího.Bezejmenného.Dozvíme se někdy koho?Mimochodem,na demokracii v Čechách jsem nikdy moc nevěřil.Po Pitrovi se rozplynuly i poslední naděje,že jsme vůbec kdy nějakou měli.
0/0
20.11.2013 5:52
Foto

P16a98v24e42l 44M14i43c10h87a36l 9733955293

Ústečtí vědí
Zejména ti, kdo byli na tzv. spoluúčastech vehnání do dluhů. Monstrum hejtmanství posledních 20 let je tedy  bude strašit pravidelně, leda by se soc dem vrhli na církevní a uhradili jim škodu z toho. Ústečtí vědí, proč paní hejtmanka, byla nekritizovatelná, proč si i s hetmanstvím hrála jak s myší nakrmená kočka. Dobře tušili, s kým by měl tu čest, kdo by nebyl spokojen. Proč ji Praha šanovala. Proč PR akce jako na Sicílii, noviny zadarmo až do schránky. Kde byli sociální demokraté? Hluší? Slepí? Blbí? Kdo lže, ten krade, kdo krade, ten pálí, kdo pálí.. pod šibenicí se válí... učí se již děti pravidla života. Ani sám p.Paroubek si nevšiml ničeho zvláštního a své sebrané spisy věnuje raději teorii. Až když nedostal na volby, možná mu došlo, kdo s pány na led... Je smutné, že spravedlnost potřebuje tragické cesty; řádný proces, kde by se rozvázaly jazyky všem, by byl lepší. Kdo s čím zachází, tím schází. Snad varování mnohým, snad naděje pro další, že není ještě všechno ztraceno, že i čas banditismu je sčítán. Mene...tekel....ufarsín. Procitne-li volič, nebyla ta bolest zbytečnou.
0/0
19.11.2013 20:26
Foto

Josef Novak

Týr a Houska byla dvojice
Týr a Houska byla dvojice hajzlů, kteří byli spolčeni ještě s Čápem, šefem FU Chomutov se sádlem na Mafiánské /Bachmačské/ ulici , pasáci vypalníci a vyděrači!
0/0
19.11.2013 18:48
Foto

Milota

Housku jsem viděl v jakési TV
Housku jsem viděl v jakési TV reportáži, zběsile tam poskakoval a nadával a vyhrožoval reportérovi, činil na mně dojem značně omezeného gangstera určeného pro mokrou práci. A vida, v Česku se vyšvihl do politické elity a milionářsko-mafánské čtvrti.
0/0
19.11.2013 18:38
Foto

Vi3ol

Poránu mne zaujalo hodnocení jeho osoby jeho přáteli,
hned jsem si vybavil, jak pořád vykresluje sebe sama R. Krejčíř - vzorný táta od rodiny (ale jaké?), a tak. Ty další podobnosti v průběhu dne popsané už budou jenom čirou shodou náhod...
0/0
19.11.2013 18:01
Foto

Zlý Kukuč

Najít může jen ten, kdo hledá
a tady se moc hledat nebude. Jako Mrázek i Houska asi sbíral kompro na leckoho, až našel něco opravdu důležitého.......nebo možná jen kecal, že našel něco důležitého a někdo mu uvěřil.....stejně jako Mrázek. Nakonec se našlo kulové.
0/0
19.11.2013 17:41
Foto

Ivaanna

Škoda lidstvu asi nevznikla
ale mějme na paměti, že  agendu pana Housky nejspíš převezme ten, kdo zařídil jeho likvidaci. Vrah se asi nenajde. Máme tržní hospodářství a poptávka po službách tohoto druhu nejspíš ještě poroste...
0/0
19.11.2013 17:24
Foto

D10a59v47i23d 62K52a67s43l

Chyba
Samozřejmě v pondělí. Za přehlédnutí chyby se omlouváme a opravili jsme. Pěkný den, David Kasl
0/0
19.11.2013 15:22
Foto

Pavelmakovec

Pátek nebo pondělí?
"Pátečním éterem..." A ke mně to dorazilo až v pondělí...
0/0
19.11.2013 15:13
Foto

V.Hricák

Nechoď Vašku s pány na led,
mnohý příklad známe...Nic jiného mne nenapadlo.Houska si asi myslel,že je kmotrem a někdo mu navždy vysvětlil,že byl jenom kmotříčkem.Krom jisté dávky uspokojení,že je o jednoho lumpa na světě méně,mám zase o něco klidnější spaní,že žiju v právním státě,kde nelítostná ruka spravedlnosti měří všem stejně.Co myslíte!Najde se Houskův vrah?Nebo to vyšumí,jako u Mrázka?
0/0
19.11.2013 14:26