Diskuse k článku

Náměstek Hruda jako „brněnská tlačenka“? Ale kdeže! Fialova dobrá volba.

V kuloárech už zaznívají komentáře, že nový náměstek pro vysoké školy a výzkum je z brněnské kliky. Není to tak úplně pravda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ctenarcp

Počínaje zářím startuje česká verze tak zvaného kurzarbeitu
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-57116150-kurzarbeit-po-cesku-zacne-uz-za-tyden-stat-zaplati-firmam-v-potizich-platy-zamestnancu  Proto se Molochy nyní zaměřily na peníze určené pro vědu a výzkum. Už jsem to psal před časem pod článek pana vědeckého rady pro vědu Ciencialy:http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/financovani-vyzkumu-aneb-akademie-ved-v-zajeti-ostrovni-mentality  Vy teď od vlády budete chtít jako "velký zaměstnavatel" finanční pomoc kvůli světové recesi. Už ji předjednáváte. Ale jde o vaše soukromé podnikání. Vy nejste schopni vyrábět a prodávat. Tak neraďte. Evropský sociální fond: Podpora podnikatelským subjektům čelícím současné hospodářské krizi http://www.mvcr.cz/mvcren/docDetail.aspx?docid=21226231&doctype=ART   
0/0
22.8.2012 5:35
Foto

Kantor01

Nevím sice, kdo je Moloch,
Nevím sice, kdo je Moloch, ale kurzarbeit tak, jak je popsán v tom odkazu bude fungovat následovně: Firma s "výpadkem" výroby nechá zaměstnance normálně pracovat, případně je pošle na plánované školení, které potřebují. Úřad práce zaměstnanci zaplatí mzdu a ono školení, které je buď fiktivní nebo několikanásobně předražené (školicí firma se rozdělí se zaměstnavatelem o zisk). Takhle to fungovalo ve Vzdělávejte se!, ve Školení je šance, ad. Zhruba půlka jde na mzdy, zbytek je tunel. Molochům to tedy vyhovuje.
0/0
22.8.2012 15:48