Diskuse k článku

Nakolik Německo změní kurz své zahraniční politiky?

U německých politiků začíná převládat názor, že by jejich země měla hrát na mezinárodní scéně roli, která jí díky síle a velikosti přísluší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Terminator

Může snad Německo dělat jinou zahraniční politiku?
Přátelé, je rok 2014.Příští rok bude Evropa slavit 70té výročí konce 2.sv.války. Ptám se. Co bude slavit SRN- Německo? Asi nic.Oni jsou totiž ještě stále ve válečném stavu s Francií, Anglií a s USA. Oni jak mnozí ani nevíte nejsou de fakto stát, a to proto, že nemají ani základní zákon- ÚSTAVU. Jsou jena jen Spolková republika Německo. Nic na tom nemění fakt, že území bývalé NDR bylo v r. 1948 smluvně potvrzeno ze strany SSSR jako mírové. Uzavřeli s nimi Mírovou smlouvu a od r. 1949 byla vyhlášena Německá demokratická republika jako stát s ústavou. Takže jakou asi může dnešní Německo vést zahraniční politiku? Zřejmě poplatnou těm, kdo jim za pomoci DEKRETU v r. 1949 dal možnost existovat.U nás v Česku se říkávalo : Koho chleba jíš, toho píseň spívej. Tak je to. Plíšek
0/0
11.2.2014 18:55
Foto

Animas

Do žádných vojenských „dobrodružství“ se nepouštěla.
A co přepadení Jugoslávie?
0/0
7.2.2014 7:07
Foto

Kiebitz

Konec truchlení je na čase
Dvě slušné šance, I. a II. válka skončily nechvalně. USA byly podceněny. S USA spolu, by to mohlo jít lépe. Veřejnost ještě vězí v traumatech, ale ty se léčí nejlépe akcí. Sestřelený pilot musí do kokpitu, třeba s hrudníkem v sádře. Jinak jsou protézou Evropy, ekonomika funguje, ale nenavazuje odpovídající vliv a efekt. Jsou velmi váženi a ctěni v arabském světě, mercedes je nekompromisní. Partner i pro Rusko, to frantíci jen pro šprým. Pro česko úkol již Palackým odsunutý do budoucna. Obstát vedle, ale spolu. Nový křižník Bismarck hned tak nebude, ale mohl by.
0/0
6.2.2014 23:30