Diskuse k článku

Miroslav Provod: Divoký západ v Čechách už je méně divoký

„Na Orlík už se dávno zapomnělo, ale klid nebude, dokud ODS nevypadne ze sněmovny. Ve mně ten stres dodnes zůstal,“ svěřuje se podnikatel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Arny

Nic než stále se opakující boj o trh
Pan Provod a jemu podobní si v podmínkách centrálně řízeného hospodářství ČSSR vybudoval svůj trh, na kterém docházelo k rychlému a efektivnímu uspokojování poptávky po tzv. nedostatkovém zboží. Není se čemu divit, že tyto kšefty přinášely i z dnešního pohledu astronomické zisky, když bylo mezi lidmi dost volných finančních prostředků. Smůlou pana Provoda byla skutečnost, že nehodlal  po roce 89 dobrovolně "své" trhy vyklidit nové generaci "kapitalistických podnikatelů"  a naivně se domníval, že i po roce 89 budou platit nepsaná pravidla z dob minulých.
0/0
23.10.2013 7:26
Foto

M.Provod

Souhlasím s Vámi, že občané
Souhlasím s Vámi, že občané Československa měli k dispozici více volných prostředků, než mají občané Česka nebo i Slovenska v současnosti. Ekonomický úspěch byl ale způsoben ještě jinou a to velmi podstatnou skutečností. Nízkou prodejní cenou. V prodejnách Klenoty se prodávaly digitální hodinky za cenu přesahující 4000Kč. Na černém trhu bylo možno opatřit digitální hodinky za pouhých pět procent oficiální ceny. Pokud byste v současnost prodával např. desetitisícové mobily za cca 500Kč, také byste pochopitelně dosahoval „astronomických zisků“.Větě, v níž sdělujete, že jsem se naivně domníval, že po roce 89 budou platit pravidla z dob minulých, nerozumím. Po roce 89 jsem totiž vybudoval v Praze na Nákladovém nádraží Žížkov velkoobchod potravin. Až v roce 1995 jsem pražský velkoobchod opustil a nastoupil do představenstva akciové společnosti Orlík, která provozovala hotel Orlík.Miroslav Provod
0/0
26.10.2013 11:26