Diskuse k článku

Ministr Fiala mění hned dva náměstky. Na školství skončili Wilhelm a Němec.

Aktualizováno. Novými náměstky ministra školství pro vysoké školy a pro regionální školství budou Tomáš Hruda a Jindřich Fryč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Bohumil Dalsi

BIS - konečně ve své veřejné výroční zprávě zmi%nuje i školství
Je velmi dobře,  že BIS i ve své veřejné zprávě konečně zmiňuje školství jako tu část státní správy, která selhala a ovládly ji organizované skupiny propojené se zločinem.Mnoho lidí, kteří se točí kolem akreditací a kolem zákonů regulujících vysoké školství, to jistě dávno alespoň tuší, ne-li přímo ví. Nepochybuji také, že BIS vládě předala mnoho konkrétních zpráv, ale nezlepšilo se nic,  a pokud ano, pak k horšímu. Někteří lidé vysoce aktivní v organizaci toho spolčení jsou důležitými formálními a neformálními poradci některých z nejvyšších ústavních činitelů této země. BIS to jistě dávno ví, jenže zákonné pravomoci jí neumožňují nic víc, než na tato rizika upozorňovat ... nejvyšší ústavní činitele.Už od kauzy soudce Berky a proděkana Větrovského víme, jak vysoké školy, znalecké posudky a znalecké ústavy "skvěle" slouží zločinným spolčením  k podvodným konkurzům a zločinnému zmanipulování insolvenčního procesu v prostředí, kde lidé netouží po znalostech, ale po diplomu, a kde k zastávání mnoha funkcí ve veřejné správě a rozdělování veřejných peněz potřebují jen loajalitu a "papír z vysoké školy". Bohužel systém neskončil u nich. Účelové udělování kreditů a titulů se s pravděpodobností hraničicí s jistotou používá ke koupení politiků, ke koupení policistů, kteří pravděpodobně ochotně odvrátí zrak od kauzy výměnou za vysokoškolský diplom, který jim umožní splnit kvalifikační podmínky pro žádoucí funkci, a také k dosazování různých pistolníků rovnou do státní správy, veřejné správy na úrovni krajů, městských částí a obcí, na soudy, do policie. Nejde zdaleka jen o plzeňská práva. Všichni, kdo na zájmy těchto hnízd narazili, museli být překvapeni intenzitou i formou  odezvy - horší než když takovým skupinám sáhli na finanční zájem. Organizovaný zločin ale neprorostl jen do oblasti soukromých a výjimečně i veřejných vysokých škol, dobře se mu daří ovládnout i oblast evropských fondů a evropských projektů.Boj s tím bude obtížný. Vláda a parlament patrně neudělají nic, co by posílilo možnosti BIS. Naznačuje to i dnešní reakce členů vlády na výroční zprávu BIS.  Když člen vlády nebo poslanec žádá, aby BIS "dodala konkrétní příklady a konkrétní jména", je to absurdní, vždyť politici jí to ze zákona neumožňují.  Naopak vládu BIS nepochybně informuje podrobněji - ale nezlepšuje se nic.V každém případě je dobrým znamením, že BIS ve své poslední veřejné zprávě už školství uvedla jmenovitě.Poznámka: Ani kauza zmanipulovaných konkurzů obviněných Berky, Větrovského, Thonata a několika dalších nebyla dotažena a vůbec to s jejím rozuzlením nevypadá dobře, vizhttp://litomericky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kauza-berka-se-vraci-na-zacatek-20120531.html
0/0
22.8.2012 18:03
Foto

Kantor01

Jasně, že nepracoval. Copak
Jasně, že nepracoval. Copak Fiala někdy pracoval? Co kdyby prací nakazil ještě nějaké jiné úředníky? To by byla naprostá katastrofa. Navíc, kdo by odváděl daně, kdyby pracovití lidé dělali na ministerstvech? Váš dotaz je úplně mimo mísu. ;-)
0/0
21.8.2012 20:45
Foto

Lukasb

To prece vedi vsichni, co to
To prece vedi vsichni, co to trochu sleduji :-) Ale je videt, ze diskuse na Ceske pozici je pod nepretrzitym dohleddem Zaoralka :-)
0/0
21.8.2012 17:26
Foto

Emma2

EK
Tak hlavně že se zrovna Vám Evropská komise svěřuje, co by chtěla.
0/0
21.8.2012 15:02
Foto

Lukasb

Zaoralek samozrejme neumi
Zaoralek samozrejme neumi anglicky ani blafnout. Za rok, co je pod palbou, se naucil asi 10 slovicek, ktera pitoreskne opakuje a pak to sem pise po komentarich. Nehlede na jeho dalsi zname intelektualni problemy, treba cteni a psani. Evropska komise by take vyrazne privitala jeho odchod, je to politicka figurka, ridici organ fondu by se nezmenil, takze stabilita by byla zachovana at tam je nebo ne.   
0/0
21.8.2012 14:14
Foto

Prince

Samá voda...
Samá voda...
0/0
21.8.2012 5:52
Foto

Kantor01

FDV
Ne, nejedná se o překlep. Nejedná se o NVF, ale o FDV. Kdo pamatuje PIVO, tak ví i o propojení HK ČR a NVF, právě přes Stárka. Naštěstí volby tento tunel za 4 - 6 miliard zarazily. Kopicová se to tak dlouho zdráhala podepsat, až to Dobeš zarazil, část peněz šla do šablon, část tuneluje FDV (Stáže ve firmách), část měla jít na Elfmarkův DV TECH, atd. Za vším hledej i Stárka, který se tím vším táhne jak červená nit. To už je ale jiná pohádka.
0/0
20.8.2012 21:13
Foto

Realista

Umelec nyni znamy jako Prince?
Nerad bych se mylil - ale toto zni jako Hrabanek!
0/0
20.8.2012 20:04
Foto

Lsd

On ani NVF není úplně
On ani NVF není úplně nejčistější, Pamětníci druhého období paní ministryně K. dobře vědí, kolik aktivity paní ministryně tehdy v roce 2009 vyvíjela, aby audit, který měl na NVF kontrolovat administraci projektů z evropských peněz, vyšel pozitivně.
0/0
20.8.2012 19:19
Foto

Bohumil Dalsi

Národní vzdělávací fond, bývalá ministryně
A není to pro Národní vzdělávací fond a bývalou ministryni školství v jeho čele? Předpokládám, že ano. Ovšem NVF s Kopicovou v čele dělal administraci Phare a jiných předvstupních evropských fondů po celou dobu, co na ně ČR měla nárok, a bez problémů.  Daňové poplatníky to může přijít výrazně levněji než odstřelení peněz směrem k partě z HK a ODS na Praze 6. Ve druhém případě  EU skoro určitě náklady na projekty neproplatí a všechno půjde z českého rozpočtu, v případě NVF je mnohem větší naděje na proplacení  - pokud se ovšem také nespojí s Hospodářskou komorou a s Kuželem!
0/0
20.8.2012 18:42
Foto

Kantor01

Také přispěji trochou do mlýna
- MŠMT přijde o další část peněz EU ve prospěch MPSV - MŠMT přijde o gesci nad dalším vzděláváním ve prospěch MPSV - operační program na vzdělávání pro další programovací období přejde na Fond dalšího vzdělávání (také MPSV)
0/0
20.8.2012 18:25
Foto

Prince

Pěkně napsáno. Jenom doplním
Pěkně napsáno. Jenom doplním - Nantl se Zaorálkem velmi úzce spolupracuje a spolupracuje také se Stárkem, kterého tam podržel. Fryč je starý podvodník už z dob, kdy působil na DZS a v dalších funkcích na MŠMT. Nantl, Zaorálek a Stárek řídí ministerstvo! Fiala věří špatnému člověku / špatným lidem. Bohužel se mu to stane později osudným. Fiala je slušný člověk, ale spoléhá se na lumpa. Byť uhlazeného. Nesouhlasím s tím, že Nantl není fanatický kariérista - je a zatemnilo mu to mozek. Jinak by s těma dvěma nespolupracoval. Na oba se mohou provalit velké průšvihy, např. výše uvedené, ale i mnoho dalších. Čím déle si je tam budou s Fialou držet, tím větší vina padne i na ně. To co se teď stalo je tragédie. Chobotnici, která je ministerstvem dlouhá léta prolezlá se podařilo obsadit všechny klíčové pozice - zodpovědnost za to leží na Nantlovi. Je osudovou chybou Fialy, že se na něj v tomto spolehl.
0/0
20.8.2012 18:13
Foto

Thx1138

Ještě trošku kuloárové konspirace:
-nástup Hrudy je reálným posílením moravské kliky (posichruje případné problémy brněnských VaVPI projektů - problémy s dotací nebo provozním financováním a nastaví kafemlejnek pro-moravsky)-Czechinvest je odstřelován HK, která chce v novém programu převzít administraci-MŠMT přijde o gesci nad vědou na úkor MPO nebo Úřadu vlády 
0/0
20.8.2012 17:34
Foto

Bohumil Dalsi

Souhlasím se vším, jen dodám:
Souhlasím se vším, jen dodám: máte pravdu, Hospodářská komora ČR je v případě evropských peněz ryzí pračka peněz. Však kvůli legalizaci "odkloněných peněz" tam ODS svého pražského politika Kužela jistě má. Nepochopím, jak a proč si ho podnikatelé zvolili do čela HK. Pod tlakem? Mířil na ně svou oblíbenou zbraní, anebo se jen báli, že si způsobí potíže v podnikání, když pro něho nezvednou ruku? Jeho tzv. podnikání je se vším všuda založeno na veřejných zakázkách a veřejných penězích.  Aspoň že rychlostudia v Plzni přerušil před udělením titulu. Panu Rychlíkovi doporučuji podívat se na všechny evropské projekty, ve kterých je jako partner HK. Některé už Lucemburk a Brusel zastavily. Nepochybuji, že s ohledem na šok, který předseda HK způsobil svým působením na mezinárodně arbitrážním poli  a které si zahraniční arbitři nenechali jen pro sebe, se Evropský účetní dvůr na projekty se zapojením Kužela a HK jistě dívá podrobněji.Stárek nebyl ani tak kámoš HK, ale ultraambiciózní a mimořádně horlivý politik ODS ze zastupitelstva Prahy 6, a protože  "výhybka" k odklonění evropských peněz pro politické účely je na MŠMT u měkkých projektů nastavena přes Kužela a HK, drží se stranickým kolegou Kuželem basu. Určitě mu nedá spát, že kamarád Chalupa už to na ministra dotáhl a on, Stárek, ještě není ani náměstek.  Slovy Knetiga z Drobilovy kauzy: "Přinesl" Chalupa peníze  přes Key Investments? Stárek se také snaží "přinést peníze", neúnavně.I Fryč je hodně ambiciózní, ale o mnoho pater kultivovanější. Názor upraví podle toho, jak to chtějí mocní. Byl zcela loajální Bartoňové, horlivé stranické ekonomické náměstkyni za ODS, později Zaorálkovi. S Bartoňovou a Stárkem si v odesílání peněz pro stranické účely budou dobře rozumět. Stavba tohoto penězovodu je, zdá se, na MŠMT dokončena. Ledaže by EU tok peněz neobnovila.Nantl je z uvedených osob výrazně nejchytřejší a nemá tak velké politické ambice, aby mu úplně zatemňovaly zrak. I on své názory přizpůsobí sitaci, ale není fanatický kariérista. Myslím, že na místě 1. náměstka je proto, že ho Fiala dobře zná ze spolupráce rektor-kvestor, mají podobný přístup k problémům a k mocným a že mu Fiala věří.
0/0
20.8.2012 15:39
Foto

Jaromir Marek 5357356144775

Hyundai Nošovice
Něco pozitivního o TPCA stran Hrudy?  Což třeba to, že TPCA spadá ještě pod Jahna ;-) , zatímco za Hrudova vedení se realizoval až Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích ?? 
0/0
20.8.2012 14:34
Foto

Jaromir Marek 5437426974295

jiný pohled
Tady máte jiný pohled:  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/15/co-muzes-to-urvi-co-nemuzes-to-zk-vi/#more-930446 A zkuste, prosím,  polemizovat K VĚCI ...
0/0
20.8.2012 14:20
Foto

Prince

Právě nyní začne. Fryče
Právě nyní začne. Fryče dodalo trio Nantl - Zaorálek - Stárek, což nevěstí nic dobrého. Navíc Fryč pod oběma prvními zmíněnými dělal, takže to není nikdo nový. Pro nezasvěcené - Stárek a Zaorálek jsou ODS, Nantl člověk od Bárty, který Bártu i Dobeše podrazil a přišel si k Peak říct o místo ministra. Pak se z něj stal první náměstek... Na skupině dvě už začal Stárek úřadovat - bude to faktický náměstek. Právě nastala nejhorší éra MŠMT.
0/0
20.8.2012 6:17
Foto

Ctenarcp

Vykládat mi o CEITEC
je nošením sov do Athén. A pokud jde o TPCA - ;-), zkuste uvést něco pozitivního.
0/0
20.8.2012 5:22
Foto

Astroman

Legendární Wilhelm!
Legendární se stal směšným. Bylo jen otázkou času než vypadne. Vypadá to za Fialy téměř ideální, jen je divné, že by si stranící nechali zavřít tok veřejných peněz do své pokladny. Ono asi v současnosti po působení mága Dobeše toho moc neteče.
0/0
20.8.2012 5:00
Foto

Emma2

Zaoralek umi anglicky. Sice
Zaoralek umi anglicky. Sice asi ne nejak super, ale domluvi se. Vic nez to, že si ho tam nechal, me prekvapily tyto zmeny, protoze jeste nedavno v TV Fiala tvrdil, že zadne personalni zmeny delat nebude. Takze s pravdomluvnosti na tom asi taky nebude nejlip. Krome toho se nemohu zbavit dojmu, že se Nantl Wilhelmovi msti. Vzhledem k tomu, že oba vzorne slapali pro Pepu, je to dost ubohe.
0/0
19.8.2012 22:25
Foto

Jana K

a Zaorálek?
Je zajímavé, že tu personální smršť přežil někdejší pěšák městské policie a Chalupův chráněnec náměstek Zaorálek, pod kterým jsou fondy EU a všechny jejich maléry. Prý je, navzdory svým intelektuálním limitům (některý z novinářů by na něj mohl začít mluvit anglicky), nevyhoditelný. Alespoň do kongresu ODS.
0/0
19.8.2012 22:17
Foto

Jana K

A Tomáš Hruda
 je samozřejmě dobrá volba.
0/0
19.8.2012 22:16
Foto

Emma2

VS
VS reformu mel na starosti taktez Nantl, ktery zpracoval vecne navrhy zakonu, takze pokud by se merila mira selhani v teto oblasti, mel by se poroucet taktez. Coz bude nakonec stejne asi muset, pokud skutecne udela tu hloupost a opre se o odesaka a kamose Hospodarske komory (tj. dalsi z pracek verejnych penez) Starka. Jestli si tam tuto mladou "starou" strukturu nechaji, veskere reci o reformach jen znehodnoti. Krome toho i predchozi zkusenosti by je mohly varovat, že takhle mladi namestci nejsou velkym prinosem.
0/0
19.8.2012 20:23
Foto

Tomz

...a pracoval už taky někdy,
...a pracoval už taky někdy, nebo byl vždy jen placen z peněz daňových poplatníků za posty v úřadech přispívající ke kolektivizaci bohatství tvořeného soukromým sektorem?
0/0
19.8.2012 20:09
Foto

Nome

Ale prd, Tomáš Hruda je hodně
Ale prd, Tomáš Hruda je hodně slušný a schopný člověk. Z CzechInvestu byl odejit na popud Římana, který tuto apolitickou a solidně fungující organizaci totálně rozboural. CEITEC dnes patří k zdaleka nejlépe připraveným projektům vědecké infrastruktury budované z EU fondů. Srovnejte si to s ELI popř. BIOCEVem...
0/0
19.8.2012 20:01
Foto

Ctenarcp

To smrdí
TPCACzechInvestCEITEC
0/0
19.8.2012 19:45