Diskuse k článku

Ministerstvu vnitra mohou vyschnout eurodotace

Evropská komise kritizuje resort Jana Kubiceho kvůli častým změnám důležitých úředníků, kteří mají na starosti čerpání evropských peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Dotace z EU pro vnitro?
Vážení,vnitro je kolos o hliněných nohách, podle toho odkud foukne politický vítr, tak se potácí. Mluvit o jakékoliv  strategii ke zlepšení  v rezortu je proto nesmysl, nestabilita je jak v lidských tak ekonomických zdrojích. To jen dokreslují neobvykle časté výměny na vedoucích postech. Jak potom může vypadat čerpání evropských dotací, když pomalu nikdo  v rezortu není schopen správně vyplnit žádost o dotaci? Proto to dopadá, tak jak je uvedeno v článku.Ryba smrdí od hlavy, říká přísloví.Pokud si vzpomínám, pan Kubice byl před jedněmi volbami aktérem "pamfletu", který očernil ČSSD a jejího předsedu pana Paroubka. Nic z  toho se sice nedokázalo, nicméně lidé i zásluhou médií byli zmanipulováni ke škodě ČSSD.Na to konto posílila ODS..a světe zboř se, za vlády kabinetu pana Nečase z ODS je z pana Kubiceho ministr vnitra ! Holt na hochy, kteří spolu mluví je spoleh..A pan Kubice má i šikovného zetě, ten už nadbíhá lobistům z ODS.Je to prostě v rodině..  
0/0
10.1.2012 18:57
Foto

Marek Kyncl

Smát se či plakat
V devadesátých letech (ještě koncem) bylo nepsaným pravidlem, že se změny spojené s příchodem nového ministra týkají nejvýše námestků. Ředitelé odborů, kteří tvořili odbornou páteř ministerského aparátu byli do politických šachů zatahováni jen zřídka. S příchodem každé nové garnitury (zleva i zprava) se kolotoč změn stává stále šílenějším a státní správu se již podařilo úplně personálně rozložit. Nekvalifikovanými idioty je nejen většina ministrů (podívejme se na jejich odborné předpoklady), ale co je horší, zcela nektritická kohorta kamarádů, které si sebou na ministerstva přivádějí. Za komunistického režimu možná měla stranická příslušnost význam, ale úplný hlupák se na ministerstvo většinou nedostal (snad kromě počátku padesátých let). Z profesinonálního hlediska se má věc zhruba tak, že i kdyby byl člově k génius, potřebuje minimálně půl roku než pozná základní principy úředních postupů a činnosti ministerstva. Pokud dotyčný aspiruje na ředitele odboru, nemůže být manažerem, který nezná co řídí (to lze tolerovat maximálně u náměstka nebo ministra), ale především odborníkem na danou problematiku (agendu). Nechci zde planě moalizovat, nicméně to co dnes předvádějí se správou státu politické strany postrádá poslední zbytek soudnosti a narušuje samotné principy fungování státu, protože moderní spoečnost se bez státní správy neobejde. Evropská komise velmi správně nastavuje tomuto nepořádku zrcadlo a je na nás, abychom se do něj podívali a začali se zasazovat o změnu, kterou naše země potřebuje. Ne z prava nalevo nebo obráceně, ale kompleksní vymetení vyžírků kteří se usadili na politických výšinách počátkem devadesátých let a již zcela ztratili kontakt s realitou. Neočekávám zázraky od přímé volby prezidenta, ale dává alespoň jakousi šanci a neměli bychom jí propást. A nedají-li nám pánové tuto možnost, pak už bude na nás, abychom narovnali ohnuté hřbety a dali věci dopořádku jiným způsobem.
0/0
10.1.2012 16:58
Foto

Marek Jalový

Služební zákon?
Tak mě napadá, kam až to může jít.... Absence služebního zákona, který by měl zajišťovat prefesionální kontinuitu pracovníků ve státní správě, přináší tyto absurdní situace. Je patrné, že Věci Veřejné a všichni jejich oficiální a skrytí zástupci, disponují velkou škálou připravených profesionálních úředníků, kteří jsou připraveni nastoupit kdykoliv kamkoliv. Ještě že naše školství tyto dokonalé absoloventy/úředníky dobře připravuje. Navrhuji pro jistotu propustit nejen všechny vedoucí ale i referenty. Co kdyby náhodou někdo něco věděl? Nedej bože chtěl snad pracovat...?Nebo ještě lépe, pojďme zaměstnat policisty na jiných úřadech. Přece jenom praxí na služebně získají mnoho zkušeností, které dokáží využít při páci pro ministerstvo. Úspory v policii ministr bleskově vyřeší přesunem loajálních na úřad. Príma.  MJ
0/0
10.1.2012 15:47