Diskuse k článku

Měsíc a půl od svého spuštění církevní restituce stále zadrhávají

Proč si stát zkomplikoval vydávání majetku církvím? Bude je vyplácet dluhopisy? A jak restituční zákon posoudí „levicový“ Ústavní soud?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P90a65v25e19l 73M15i26c57h43a42l 9523315503

Kde se zamete s legitimitou
bude se zametat se vším a navždy. 1989 byla šance k narovnání, nebyl zájem. Církvi by stačilo plnění tehdejších zákonů péči o zejm. památkové objekty garantujících zákona o hospodářském zabezpečení, který neplnil komunista ani demokrat po ´89. Tak Kard.Tomášek si asi představoval náhradu patronátního práva. To konečně nezrušeno nikdy, ale jen vyhaslo, resp. systém dalších zákonů jej odsoudil k paralelnímu životu. Podobně dnes lidi, co jejich president není Zeman, konečně ani já nejsem čech, mám to písemně, přišlo to do schránky, to ani Hitler mému otci neudělal. Patálie tedy není církev, ale stát, patálie všechno, od antikoncepce po solár. ´89 mohl místo rychlých kšeftů více inestovat do práva, nejspíše nákupem rakouských právníků, neb rakousko je nám blízké a docela funguje. Socdem právníci nedokázali ani ústavu, aby bylo zřejmé, zda jsme prezidentský systém nebo nic. Pokud nejsem, tak asi i tím čechem zůstanu? Narovnání by přineslo ztráty nejen času, ale k těm došlo nakonec v mnohem horší formě, protože bazén v bytě politika za neznámé peníze je mnohem víc, než jen ztráta těch peněz. Nastolilo by pevnou půdu pod nohama, třeba socialistickou. Další revoluce nebude lepší.
0/0
13.2.2013 22:54
Foto

Snad letos vláda nelidu svého padne
a bude ještě čas tu zlodějinu napravit-resp.upravit!
0/0
13.2.2013 9:45
Foto

V80í56t 66P86á91t66e74k 8746831869757

S díky odmítám závěrečnou radu, čeho bych se měl děsit.
(Tedy pokud i mě autorka považuje za součást demokratické společnosti.)Vždyť, propána, ústava nám není "shůry dána", ani není celá jen kodifikací nějakého naprosto všeobecného konsensu! Koneckonců ji dávají dohromady hlavně politici a právníci (kteří jsou jako vzdělaní lidé s alespoň nějakým společenským rozhledem zcela jistě také nějak politicky zaměření) a odsouhlasují ji pouze politici! Je tedy z nějaké části, podle mého názoru vycházejícího z neustálé existence entropie naprosto vždy nenulové, záležitostí politickou (levicová, pravicová, konzervativní, liberální, "zelená", atd. atd...) a samozřejmě je pak z nějaké části politickou záležitostí i její výklad. A s právem jako celkem je to zrovna tak!
0/0
13.2.2013 9:20