Diskuse k článku

Měli bychom v zájmu úsporných opatření seškrtat i demokracii?

Stát není jedna velká rodina. V jeho případě je rozumné chování – politika utahování opasků – nejen pošetilé, ale i trestuhodným omylem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P10a45v93e56l 93M44i75c19h32a80l 9183285283

Banka není všechno, natož stát
V krizi před druhou válkou se postavilo opravilo mnoho, ba venkov vytvořil i rezervy, díky kterým válka byla snesitelnější. Ještě byl vnímán vztah mezi produktivitou, funkčností a jen pouhým kšeftem. Handlovat se také musí, ale ne se vším, život není pokr. Naše potíž, soudím, že se vše nechalo státu, dotacím, průmyslovým bublinám. Kosmetika pana Zemana je v jeho kontextu jen jeho bluf, takových kosmetik máme bezpočet a významějších než jen černé šminky na obočí první slečny pro párty. Ztráta smyslu pro proporce, na kosmetice vyrostla i byznysrodina p.Zemana učně p. Grosse. Než našli zlato ve škarpě, které tam všichni nechávali ležet, neb shýbat se bolí. Banka při vší bídě je ještě kus pevné země pod nohama. Malér v tzv. stejném přístupu, kdo 20 let je u jedné banky co seriozní zákazník, byl postaven naroveň kdejakému hochštaplerovi. Ovšem i seriozní klient je riziko, ucho se utrhne i s ním, ale je šance řešení. Dnes mnohý vlastenec kupuje nemovitost placením nájmu, nejlépe dotovaného státem. A to už je docela vzhůru nohama, poslední upgrade sociálního byznysu.
0/0
9.10.2013 22:32
Foto

Bedřich Bednář

Tak nevím.
Přečetl jsem si ještě jednou celý článek a potom několikrát Váš příspěvek, ale asi nemám potřebné vzdělání a tak jsem nepochopil, co jste nám tímto chtěl říct. 
0/0
13.10.2013 7:49