Diskuse k článku

Měl by mít každý právo volit? I odsouzenci?

Tři čtvrtiny právníků v průzkumu ČESKÉ POZICE nesouhlasí s tím, že by odsouzení k trestu odnětí svobody měli ztratit aktivní volební právo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Milan Hladký

Měl by mít každý právo volit....
Myslím,že otázka je položena přímo /snad/ Ne, nemá každý právo volit.Svou volbu udělali sami odsouzení, tím,že porušili určité zákony společnosti v které žili,svůj osud si zvolili sami,demokracie není anarchie, v základu je dovoleno vše.....ale pokud tím nejsou dotčená práva jiné osoby.Toto nerespektovali a následuje trest,bohu žel,nebo bohu dík  vykonavatelem práva je stát.nebo výkonnou moc státu dáme do rukou každéhu jednotlivci nebo bude vládnout Šaria ?Nebo bude trestat kapo de tutti. počet recidivistů atd ve věznicích je vysoký a roste,někteří se rádi vracejí-to je výsledek nápravných zařízení.neházím do jednoho pytle odsouzené z nedbalosti,nebo úmyslného tr.činu-je v tom a těchto lidech rozdíl i jejich náprava  je rozdílná,ale mají podle toho i rozdílné trestyKolik  těchto lidí využívalo svého práva volit před odsouzením ? Lidí,kteří k prosezení svých,nebo politických zájmů potřebují podporu,,kriminlníků!" lituji ještě jsem zavřený nebyl,těm svůj hlas nedám.U některých politiků obdivuji jejich zájem o nápravná zařízení.Proč nevkládají  finnanční prostředky do mateřských školek,nebo škol.Odpověď je jasná politik svou špatnou kariéru nikdy nekončí v mateřské školce.Myslím že investice a náklady  by ve větší míře měly směrovat ke zdravému vývoji mládeže to se nám v budoucnosti vrátí.V rozšiřování procovních míst. a zařazení propuštěných do běžného života - nebudu mluvit o pracovním procesu,stavá se totiž už pravdou,že práce je ten poslední způsob jak přijít k penězům. 
0/0
28.6.2012 18:15
Foto

Frantisek

To prece je neco jineho...
Občanská práva ma mít ten, kdo je RADNY občan. A ne ten kdo proti společnosti něco provedl...Jo a vsem ozbrojenym slozkam bych volebni pravo odebral taky :-). A klidně i vsem zamenstnacum statu, to je střet zajmů :-)
0/0
20.6.2012 13:49
Foto

Frantisek

Taky bych to udelal...
A toho ze by zavreli vsechny, toho se nebojim. Tak se to nedela... 
0/0
20.6.2012 13:47
Foto

P87i74r45á71t 36D63ž81e98x52p61e59r78o80u 2585466712460

Nestačím se divit
Takové procento "právníků" by odejímalo aktivní volební právo??Myslí vůbec?Představme si, že se k moci dostane režim, který všechny své nevoliče jednoduše pozavírá. A je vymalováno. Vedoucí úloha KSČ (nyní vlastně ODS nebo jaxe to vlastně jmenuje) bude  zaručena na věky věkův.
0/0
20.6.2012 9:18
Foto

Vladimir1950

A proč ne?
Myslím si, že doba,kdy se  zbavovalo občanských práv,je za námi..Právo volit by měl každý občan, kromě těch,co nejsou svéprávní.Ikdyž mě tak napadá, že za "první republiky" nesměly volit represivní složky,což byla armáda a policie..Možná by stálo za ůvahu tohle znovu obnovit. Ale to jen na okraj..
0/0
20.6.2012 9:00
Foto

Chodí Romové k volbám?
Ve vězení je údajně značné procento členů tohoto etnika, které nejeví velký zájem o volby ani "na svobodě". A ani u vězňů českého etnika není jisté, zda mají o volby zájem...Takže lze tuto otázku považovat jen za silně akademickou, bez praktického významu.
0/0
20.6.2012 4:50