Diskuse k článku

Livia Klausová nechce na Hradě němčinu. My zase omilostněné kamarádky!

První dáma republiky, manželka velikána české pravice, vyjádřila podporu levicovému kandidátovi Miloši Zemanovi. Nic proti, ale...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Carolinah 23.1.2013 11:43

Ach bože, jak hluboko Livie klesla

Paní Lívie, že se dáte zneužít k této trapnosti, to bych opravdu nečekala. Klesla jste opravdu hodně nízko. 
P. Smažák 22.1.2013 18:24

Slovenská panička, která na Hradě vystřídala Husáka,

teď štká, že nová první dáma neumí česky. Velmi vkusné.
Hdkn 22.1.2013 13:18

My mu nevěříme. My ho teď milujeme.

A až vyjebeme s Klausovic famílií, tak vyjebeme i s knížetem, jestli bude zlobit :-)Jojo. Přímá volba je špatná věc, jak říkala naše ukrajinska prezident Vaclava Pruzinsky.
Jaaanickanova 22.1.2013 13:13

co si myslím

Knížeti neradno věřit
Z. Meisner 22.1.2013 12:57

Jablko nepadá daleko...

Když se stal ministrem Vladimír Mlynář, tak mu tatík Klaus (sám z  komunist. rodičů) začal hlastě předhazovat jeho otce.Synek Klaus má v tatíkovi  dobrý vzor , když paní Schwarzenbergové  předhazuje  jejího otce.A co na to Chlívie?Inu, Chlívie je Chlívie. 
Hdkn 22.1.2013 9:19

Prezident moc pravomocí nemá a loutkáři se snadno přeorientují

na toho, kdo má zrovna možnost něco ovlivnit.Právě proto je myslím dobře, že lidé volí dle sympatií a dle chování.Volíme styl politiky. Schopnost se domluvit. Schopnost naslouchat. Klaus i Zeman neumí ani jednoA co se týká paní Klausové ? Možná by to chtělo individuální článek o tom, kde  všude tahle baba seděla. V jakých dozorčích radách. V jakých bankách před jejich privatizací, kam si chodili soudruzi tunelovaných podniků tzv. DOČERPAT. Nejednou to soudruzi s čerpáním přehnali a bývalý člen KSČ Kočárník musel poslat prašule, aby banka neklekla. Miliarda sem, miliarda tam.Styl privatizace cítíme dodnes. Proč otevírat vyhaslé Benešovy dekrety, když tu máme opravdu šanci něco málo změnit ? 
Landye Caravaggio Vaněk 21.1.2013 23:53

O čem to je a o čem to není.

Není to předně o tom, jak se má chovat  "první" dáma, ale jak se má chovat  DÁMA .  Možná, že by se jí také dotklo, kdyby o ní někdo z řad veřejně známých lidí řekl, že "nevypadá jako dáma, ale jako ropucha" ... Asi se v tom ČEZu praktikují jiné vzorce chování .. při vysedávání v dozorčích radách ...Kdyby se Klausová svlékla na "václaváku" donaha, vyšlo by to nastejno. Komunistům byla neomalenost vždycky vlastní - a Klausojc rodina - nejsou žádní pravičáci.  ...  A o tom to je.
L. Novák 22.1.2013 8:51

Řešit národnost první dámy je absurdní,

zlobí se Špaček na Klausovou... (Lidové noviny)Lidovky.cz:"Takže myslíte, že vyjádření Livie Klausové bylo nešťastné?     Absolutně! Absolutně... Mimochodem, při všech těch protokolárních povinnostech, kde hraje první dáma svoji roli, protože ona přece neúřaduje na Hradě, ale její role se projevuje při kontaktu s jinými hlavami státu, tak tam se čeština stejně neužívá. Tam nikdo česky nepromluví, mluví se pouze cizími jazyky a ty paní hraběnka umí skvěle. ..."
Pepap 21.1.2013 22:04

výlevy uvedeného kalibru snad ani nestojí za komentář

to nepatří do dnešní sjednocené Evropy, ale na psychiatrii. Možná by nás prognostici chtěli zase zaplotit:-) 
Hdkn 21.1.2013 20:02

Klaus strašil komoušema 20 let, ale teď komouše potřebuje

a tak vytáhl Sudeťáky a Benešovy dekrety. Kvůli korytu vytáhne vždycky toho správného králíka z klobouku. Otázka týkající se dekretů byla předem dobře připravena Zemanovým týmem a Schwarzenberg se nechal chytit do pasti. Kdyby vyhrál Dienstbier mladší, měl by to Zeman s Klausem mnohem těžší. Museli by Dienstbiera asi nechat sežrat lidojedy. Xenofobní kecy jsou odporné a akorát vyvolají nenávist u našich sousedů, kteří jsou historicky také někde jinde než naši rodiče a prarodiče. Klausovy mediální vstupy jsou neskutečně hnusné. Na druhou stranu je dobré vědět, že pro moc je tato kreatůra schopna zajít velmi daleko. Je to varovné.Karel Schwarzenberg by měl přestat odrážet útoky, měl by se obrnit a zvát lidi k volbám. Nic víc. Hlavně už nic nevysvětlovat. Jeho volba bude duševním vysvobozením pro celou naši rodinu. Ty Zemanovy kecy unavují a Klaus se pořád třepe. Doufám, že to je tím, že už třepe politickými bačkorami.P.S. Ta fotka Lívie je opravdu pěkná :-) Vypadá jako velmi tolerantní dáma.
Pepap 21.1.2013 22:07

To jsem si také říkal. Kníže

To jsem si také říkal. Kníže je s režimem také propojený, ale podívejte se na ty psychopatické reakce a snahu o likvidaci jakýmikoliv primitivními prostředky. Kdyby postoupil Dienstbier, to by asi bylo sado maso))). Možná by ho přejelo auto nebo by omylem spadl do Vltavy.
M. Harmáček 23.1.2013 7:48

Volil jsem Dienstbiera

především proto, že by snad měl šanci vyklepnout Zemana v prvním kole. Nevyšlo mi to. Při pomyšlení, že se Zeman stane prezidentem mám bolení v břiše. Zeman a Klaus, to je české provedení dvojice Putin a Medveděv. 
Young Ned Of The Hill 21.1.2013 18:48

Charlotta

Jen drobná připomínka k závěru článku: Charlotta G.- M. mě taky hned napadla, když jsem četl tenhle výrok současné první pani. Ale aspoň se snažila  - viz Wikipedie:Novomanželé společně odjeli do Vídně, kde se Charlotta Masaryková začala učit česky.Nicméně vlastenka Livia může být klidná, paní Therese na Hrad nepřijde, jak už se vyjádřil K.S. - bezbariérový byt ve Vídni jí vyhovuje víc.
L. Novák 21.1.2013 17:33

Naštěstí nevybíráme sluhu pro Klausovou rodinu, ale Prezidenta

Takže ono je vlastně jedno, jestli si Klausova rodina přeje Zemana nebo někoho jiného... Jako informace pro dokreslení souvislostí je toto přání a podpora Zemana všemi dostupnými prostředky ale důležité. ;-)
J. Kulihrach 22.1.2013 12:01

No jo, ale ví o tom rodina Klausových?

To víme my, že nevybíráme sluhu do rodiny Klausových, ale vědí to oni? Podle chování mladého Klause i manželů Klausových  se najisto zdá, že ne. Oni vybírají sluhu a služku do mocnářství, které jim v jejich očích sakumprásk patří. Aspoň Klaus nejmladší zatím mlčí, ač i jeho zatím naplno živí politické kontakty otce. 
Babaq 21.1.2013 15:47

Buran zůstane buranem. I

Buran zůstane buranem. I kdyby to byl nakrásně prezident nebo někdo z jeho rodiny. Ale jak také jinak, když se jeho kamarád - jiný buran - vehementně třese na jeho židli, totiž toho prvního burana. Nakonec tu bude takový hezký zaprděný národní Buranistán :)
Zdenda_Hobík 21.1.2013 14:22

hranice trapnosti asi neexistuje

Nedělal jsem si o průběhu kampaně žádné iluze, ale že se nakonec budou vytahovat takovéto trapnosti, to jsem fakt nečekal. U nás klidně můžeš zamordovat pár Němců lopatou či krumpáčem v rámci spravedlivého lidového hněvu, vždyť je to jen Němec, i kdyby se Goethe jmenoval. Cizáci jedni!
Milota 21.1.2013 14:00

Ukrajinka Klívie se nám tady

Ukrajinka Klívie se nám tady pasovala do role národnostní kádrovačky prezidentských manželek. Klausovic rodinka se začíná chovat jako urvaná z řetězu.
Z. Meisner 22.1.2013 13:04

Kádrovačka ? Kádrovačka!

Rád bych věděl, co je pravdy na tom, že paní Klausová matka byla kádrovačkou, ale tou opravdickou. V národním podniku Tatra Smíchov,Měla úřadovat naproti přes ulici,  v zadním traktu smíchovské synagogy, jejíž přední část za komančů sloužila jako skladiště součástek pro fabriku.