Diskuse k článku

Lidové noviny s Klausovou za hranicí nepřekročitelného

Začíná kádrovací doba. Po perlustraci Karla Schwarzenberga je na mušce Livia Klausová. Kdo bude další?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B.L.Moott 22.2.2013 20:37

KAM BY SE MĚL HOUDA ODEBRAT?

MIŠTINA --- Na Struze (to je bezpečnostní archiv u Národního divadla) je - pokud vím - jediná dochovaná archiválie k této osobě, kterou má Archiv v držení. Kromě toho tam dostanete odkazy na archiválie, které jsou uloženy v Národním archivu v Praze a ve Slovenském národním archivu v Bratislavě. Ještě bych vám doporučil obrátit se v této záležitosti na Ústav pamäti národa v Bratislavě: http://www.upn.gov.sk/o-ustave-pamati-naroda/kontakty . .. Najde se mezi zdejšími konzumenty aspoň jeeden odvážný či odvážný --- zejména tedy kdosi neužvaněný?????
B.L.Moott 21.2.2013 4:21

JINDE SE PÍŠE, TADY SE BOLŠEVICKY TAJÍ,

INU, OBYVYKLÁ ČESKÁ INTELEKTUÁLNÍ(?) POZICE.http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/otevreny-dopis-prvni-dame-ceske-republiky-ing-livii-klausove-csc-rozene-mistinove.html
B.L.Moott 15.2.2013 14:10

O čem Přemysl Houda umanutě mlčí

… Během práce v ÚŠB doznal změn i Mištínův osobní život. 15.ledna 1942 si v Liptovském Mikuláši vzal o 10 let mladší Márii Šablatúrovou. Ještě v tomtéž roce se jim narodila dcera Štefanie a o rok později Livia.  …… Miština působil ještě v květnu 1950 jako kriminalista na Krajském velitelství Národní bezpečnosti v Košicích. Podle stejného dokumentu se 28.února 1948 stal členem Komunistické strany Slovenska. …in:http://www.sinagl.cz/postrehy-a-komentare/livia-klausova-nema-dost-odvahy-na-priznani-se-ke-zlocinne-minulosti-sveho-otce.html#comments
P. Smažák 12.2.2013 18:18

Jsem politicky nekorektní, neboť mě zpráva LN potěšila. Velmi.

Už jen to, jak se ta slovenská panička pohoršovala nad tím, že by příští první dáma mohla být nedejbože cizinka, dává LN ospravedlnění zahájit krevní mstu proti zlodějům a lhářům a jejich slouhům, kteří na Hradě 10 let voněli.
B.L.Moott 12.2.2013 17:35

Pane Karl Treu, narazil jste jen tak mimochodem

na jednu věc, o které se tu rovněž 23 roků nemluví. Na tu jednu listopadovou nebo časně prosincovou noc v 89., v jejímž průběhu všechny kádrovky a úřednice oddělení zvláštních úkolů v celé zemi vytrhaly ze všech složek kádrových evidencí všechny listy až na ten úvodní. Zničily/i tak jednak celé dějiny individuální i kolektivní, a zejména duplikáty dílčích záznamů, které obsahovaly i paralelně zrovna skartovávané složky evidencí StB. Těch vytrhaných kádrových složek byly tenkrát miliony. Zachovaly-li by se, dneska by podle nich bylo možné mnohé minulé průkazně dohledat. Celý tento zmar naší budoucnosti se děl na přímý souhlas Václava Havla, představitele OF. Který oficiálně ještě ani zdaleka netušil, že bude zakrátko prezidentským kandidátem.
M. Kozák 12.2.2013 13:14

Lidové noviny = Blesk

úroveň stejná. někdo něco z vipů plkne a bulvár to ihned otiskne, aniž se zeptá po zdroji, nebo aby si to ověřil. je to ztráta času, stejně nikdo na nás nemůže, protože si vždy najdem nějakou výmluvu. hlavně, že to nese. Odpovědný novinář by se Klausové zeptal odkud takové informace má a navíc by si je sám ověřil. Pokud by zjistil, že jsou nepravdivé, tak by je vůbec neotiskl a klausové by to sdělil. Místo toho se chovají jako malí uražení blbečci. Vy jste nám pomluvili našeho kámoše, tak vám nyní ukážeme. K zblití.......
Mengano 12.2.2013 10:34

Vážený autore,

pokud se pan Klaus, jeho  žena a jeden z jejich synů rozhodli aktivně vystupovat v prezidentské kampani a neštítili se prostředků, které použili, je jedině správné, že dostali mokrým hadrem přes čumák. Zavolali do lesa a z lesa se ozvalo. Tak to většinou v životě chodí.Klaus se v poslední době chová jako utržený ze řetězu. Jeho poslední výroky v polském tisku jsou daleko za hranicí slušnosti. Nevím, co ho k takovému jednání vede. Nabízí se možnost, že psychicky neunesl konec prezidentování a odchod z výsluní.
B.L.Moott 12.2.2013 9:58

S. Š. -- NEŽVAŇTE,

a po redaktorovi Houdovi chtějte takhle stručně:byl činný Miština i ve strukturách sboru StB?,byl otec jako člen KSČ Václava Klause ortodoxní bolševik?,jak souvisí plukovník StB Viliam Šalgovič s Livií Klausovou?,proč byl agent StB Jakl prezidentovým tajemníkem?Ale také, a to mě velmi zajímá před inaugurací: Kdo byli rodiče Miloše Zemana, který o nich vůbec nemluví???
B.L.Moott 12.2.2013 9:58

Milý pane Zachu,

tak to je opravdu jedinečně skvělá otázka!!!Jen si buďte jist, že vám na ni v České pozici redaktor Houda neodpoví ani do roka. A dne, Lomikare, Lomikare...Česká média už na to měla 23 let -- a tak se tu setkáváme s případem obdobným početí Panny Marie -- bez otce.A ono se přitom tvrdí, že tento stát je tvořen obyvatelstvem bezvěrců!!!!!
Hell 12.2.2013 7:58

Není.

(mám to napsat ještě větším písmem, abyste si toho všimli?)
B.L.Moott 12.2.2013 5:50

Ano, pane Zachu:

byl-li Šalgovič důstojníkem StB,potom Miština evidovaný téhož dne...Nechcete se radši kouknout na nějaký Hřebejkův plně oddechový film?
B.L.Moott 12.2.2013 5:46

Milý pane Pecho,

podle měřítek platných v civilizaci, dotyčný Houda není novinář.A co se jeho pedagogické dráhy týče, po výkonu zde, by mu mělo být do 24 hodin zákonně zakázáno učit dějinám děti. Ale on je bude devastovat i nadále.Takhle lze stručně vyjádřiti, co je to ta aktuální česká pozice.Ano, pozice, s malým p i č.A ono takhle máme sděleno i související peake.
B.L.Moott 12.2.2013 5:25

Pane Alberte,

zkuste to jinak nově. Ne pořád jako na Nově.V Německu, dneska denacifikovaném, by o činnosti Mištiny ve strukturách gestapa media informovala dlouho před případnou prezidentskou kandidaturou manžela jeho dcery. Dokonce takový by nemohl být už předtím premiérem. Dokonce německá dcera by takový lapsus oznámila předem sama.Dokonce by si obyčejný německý třeba holič sám všimnul data sebevraždy plukovníka Šalgoviče, jak ho má k dispozici na veřejných zdrojích. A hned bych se v německých mediích ptal v pořadu třebas s názvem Na vlastní hubu jednoduchou otázkou: Proč???Milý pane Alberte, vy ale nežijete nově, nýbrž v genocidně zločinné zemi, viz výrok Roberta Wienera: ŽÍT, ZNAMENÁ ŽÍT S PŘIMĚŘENÝMI INFORMACEMI.Z tohoto ohledu bráno: Je teprva ráno -- a vy už jste zas hned mrtvý!A je vám to jedno.
B.L.Moott 12.2.2013 5:14

Karl Treu jenom žvaní

Cestou ze schůze jeho UO KSČ?
B.L.Moott 12.2.2013 5:12

Já to hned říkal,

pane Helle, že to bude chtít další článeček -- a v tomto smyslu jsem již pana HOUDU hned včera oslovil. Měl byste taky -- a potom jenom čekat, jak osvědčí svou zbabělost. (Popřípadě kvalifikovanost, na tomto dílečku moderních českých současných dějin.)
R. Pechoušek 12.2.2013 4:20

Pan P. Houda

Opomenul sdělit, že povinnost novináře je především odhalovat a sdělovat čtenářům PRAVDU, ať je jakákoli. Povinností novináře není, cenzurovat nebo přizpůsobovat své výtvory politické situaci, natož nějaké skupině osob. Bohužel, takto v Česku novinařina nefunguje. V závislosti na vlastnících periodik, jedni chválí takového, jiní makového, navzájem plivou jedovaté sliny za potlesku žánrově specializovaného publika.
S. Vaněček Šauerová 12.2.2013 3:49

Autocenzura ? Už zase ?

Tak předně, pane Houdo, vůbec si nemyslím, že by šlo o útok na Lívii Klausovou, jak se často píše. Lívie Klausová sice také vstoupila do kampaně, ale celkem ještě neškodnou větou, že první dáma by měla umět česky. Jistě, mohla si to odpustit, bylo to trapné.  To, co přinesly v sobotu LN, řekla bych, je spíše odpověď Václavu Klausovi jr., totiž za jeho "Omluvu". Omluvil se přece za výsměch, kterým počastoval K. Schwarzenberga za to, že neumí ani českou hymnu a navíc šišlá (vysmál se jeho vadě řeči, tedy jeho zdravotnímu problému, což se u tělesně postižených lidí hned tak nevidí), a to tak, že docela podstatně přitvrdil. OMLUVA v podání Václava Klause jr. vypadá takto : http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-klaus.php?itemid=18814 To ještě nestačilo, žádal pak : "Otec Terezie Hardegg byl nacista, diskutujme o tom !" http://zpravy.idnes.cz/klaus-ml-oznacil-schwarzenbergovy-predky-za-nacis... Že by takto vstoupil do kampaně historicky první prezidentské volby bez souhlasu či součinnosti pana otce, lze vyloučit. Šlo o dobře připravené a ve vhodnou chvíli dávkované kroky, o tom nebudiž pochybnost. Není divu, že pak následovala protiakce. Ta přišla v podobě protestu Martina Romana, šéfa správní rady elitních škol PORG, profesorů pražského PORGu, současných i bývalých studentů PORGu a nakonec i odkrytím minulosti jeho dědečka. Teď by možná ledaskdo mohl začít vyvolávat "Otec Lívie Klausové byl fašista, diskutujme o tom !" Jenže to nikdo dělat nebude. Zbyla totiž jenom trapnost z toho, co Klausovi se Zemanem udělali, a smutek z toho, kolik lidí se na sudeťáckou kartu zase nechalo nachytat.A pokud jde o počin LN, samozřejmě, že udělaly správnou věc, vězměme třeba takové výchovné hledisko. Některé lidi jinak než záhlavcem vychovávat nejde. Každopádně, zveřejnění informace bude mít ještě jeden efekt, který zatím nikdo nezmínil : Václav Klaus už nikdy v budoucnu nebude moci hrát nacionalistické karty, resp. moci bude, nicméně však pro ty, kteří mu dodnes na ně skákali, nebude už nikdy důvěryhodný. S tím je konec a to je moc dobře.Již jen za to je třeba LN vyslovit uznání.
Karel Zach 12.2.2013 2:45

A kdo je vlastně otec Václava Klause?

Považuji za zajímavé, že o předcích Václava Klause nevíme nic. Vzhledem k tomu, že o takovou informaci existuje z důvodu postavení VK přirozený zájem, považuji absenci této informace za její úmyslné utajování.
Karel Zach 12.2.2013 2:17

U obou těchto různých jmen je

U obou těchto různých jmen je tam stejné datum zavedení: 28.09.1954 
Albert 001 11.2.2013 21:49

Problém je v tom

že zatímco pan Miština byl pouze malé kolečko v soukolí fašistického Slovenska, tak jeho dcera se aktivně po boku svého manžela podílí již přes dvacet let na drancování, tunelování a ekonomické likvidaci naší země. Dá se říct, že pan Miština pouze vykonával rozkazy, možná horlivě, možná méně - ovšem jeho dcera je jedním z lidí, kteří jak doufám, budou jednou souzeni ze vlastizradu a ožebračení národa společně se svým manželem. 
P. Michal 11.2.2013 21:45

Lidská svoboda je omezená, proto

Awerness (uvědomění úplného celku) je poslední šancí. Když zkoumáno, co jest vědomí sama sebe u člověka, někdy jej pocitově lokalizujeme do hlavy, jindy hrudě, jindy třísel, zdá se být rozumnou teorie, že je to jen nouzová výplň mozku, aby se ve stylu horror vacui nezavařil sám sebou. Podobně sny, tunely se světlem na konci u bezvědomí atd. Je mnoho zbytných věcí, ale je dobře o nich vědět, netřeba je hned ládovat do laufu, ale kdo nemá dost magacinů po ruce, je mrtvý muž. Jinak dámy, ty se mohou přidat k vítězi. Republice nerozumím ani za mák, mé StB svazky asi jen v Moskvě, asi jsem významný, proč jinak by mě skartovali tak rychle? Nebo i dokumentace nýmandů mohla pomoci dešifrovat systém? Zbyly mi dvě stránky, datování tam sedí, dokonce mají i nadpis, je lživý, konstruovaný, stejně jako kontext, ale je mi blízký, měl bych jej realizovat, agent hlášení podávající mně vystihlk, jinak bolševik ( komunista, socdemák všech variant) bude dýchat ještě dlouho. Snad už věci nestuduji pouze sám, papež rezignoval? Inu i Celestýn rezignoval. Tu máš čerte kropáč!
Hell 11.2.2013 21:37

Dělá co mu naříděj.

Dělá co mu naříděj.
Hell 11.2.2013 21:35

Milý Sherlocku,

obávám se, že s konspiračními teoriemi v tomto oboru byste byl jen pro smích, prostě se nedá hledat úplně ve všem spiknutí. Dovolím si ale upozornit, že jste se v tomto konkrétním případě stal obětí státní blbosti. V originálním zdroji svazky s datem 28.9.1954 začínají číslem 1 a končí číslem 16, pak už následuje další den, a tak dál. Nechal jste se tedy tak trochu napálit díky chybě vzniklé blbostí zaměstnance ÚSTR, který cpal nezkontrolovaná data na web Archivu bezpečnostních složek a nechal u všech záznamů datum prvního čísla. Taky co byste za své peníze chtěl. Navíc, jak vidím, čtete ten státní web na stránkách pana Pence, klobouk dolů před ním. Ten originální zdroj je tady: http://www.abscr.cz/data/pdf/knihy/C54/C54_1.pdf a mezi svazkem Mištiny a Šalgoviče by hledal souvislost skutečně málokdo. Šalgovič 314 5.10.1954 III-1-3, Miština 1206 26.10.1954 IV-3-1. Co teď?
P. Michal 11.2.2013 21:32

Je něco jako úplnost, celistvost

Možná se jen vzděláváme, když k papežovi máme i jeho dětství a jinošství. K JJ knížeti i dějiny evropy, kde ovšem pradlenka madlenka soc dem volička má jen okrajovou roli a tak ani k nacistům vstoupit nestačila. K hradní bohorovnosti i rodinnou konstelaci. Normálně, kdo má prababičku pradědečka fašistku využije to snad v terapii své rodinné konstelace. Je dobré, vědět co je pod kobercem. Lze prahnout po mediích, která nabídnou i kontext. Lze vítat politika, co má životopis. Našel jsem si životopis pana Bublana, oficielní, má méně vět, než pan Bublan funkcí. Všechen lid a moravský zvláště má tak ideálního kandidáta ba zastupitele kamkoliv, ta skromnost, nenápadnost, obyčejnost, to náš císařpán KFJ byl také vyučen jen jako knihvazač, nikde nic, jen pracovitost, píle, obětavost. Politikem snad nikdo být nemusí, podobně jako sociálka není povinná, často přítel samoživitelky je ve slušném balíku. Dáma, co si brala JJ knížete, přirozeně věděla, co jí čeká. Jinak český pensista, co se zničil i manuelní prací ve prospěch země, v životě nebyl na nemocenské ani hodinu, i na operace mu stačily dovolené, z prohlášení nešlechetného Zemana již není čech, dostal to do schránky poštovní. To je rukavice hozená do tváře, tu se delegují sekundanté, píše testament a pokračuje do majetku i hrdel. Komunista se chechtá "jen se upalujte holoubkové" (z deníku klasika), zapomíná, že je také z masa.
Betulaza 11.2.2013 21:24

Aby tedy bylo jasno.

Darebáctví je, když se otiskne něco jen proto, aby nevypukla nuda. 
Selinux 11.2.2013 21:18

čím kdo zachází, tím také schází

říkávala už moje babička, je skutečně otázkou, jak dalece se "hrabat" v minulosti, kdo posoudí, co vytáhnout a co ne, zda děti mohou za svoje rodiče, nicméně bránit se proti kamenům chlebem je možná křesťanské, nikoliv však účinné, chápu kdo seje vítr sklízí bouři, i já to Klausovým přeji, po té co různé média vytáhla na K.S. to co vytáhla, mohl například Klaus vyslat signál, že tohle je už za hranou, nevyslal, ještě si "přisolil", má co chtěl, tvrdil, že chce být presidentem všech, že chce být presidentem nadstranickým, měl jedinečnou šanci, kterou zahodil nebo jí vůbec neměl v úmysle takto využít?
B.L.Moott 11.2.2013 20:21

ZVLÁŠTNÍ SHODA, SOUDRUZI...

svazky.cz :Protokol registrace evidenčních svazků00001-01776     28.09.1954   1. zvláštní odbor  MV   1206MIŠTINA   Štefan   05.08.1904Protokol registrace evidenčních svazků00001-01776   28.09.1954   1. zvláštní odbor MV  314ŠALGOVIČ  Viliam  (neuvedeno)  (12.12.1919)                          To datum 28.09.1954 je v obou případech stejné.Proč asi?Bude článeček?????
B.L.Moott 11.2.2013 19:59

A nebo nechtěla.

Jak i zítra chtít nebudou.Troufajíce, že ohlupení obyvatelé jako vždy na třetí den zapomenou.Tentokrát však ne!!!A přidám ještě další zahrabané téma: Jak s Lívií Klausovou rodinně souvisí plukovník StB Viliam Šalgovič?
Ctenarcp 11.2.2013 19:27

.

"Polansky mi přinesl kila xeroxových kopií dobových dokumentů," konstatuje Fedor Gál. "Přesto mi údaje o Havlových a Schwarzenbergovi, které zveřejnil ve svém textu, připadaly tak neuvěřitelné, že jsem pro jistotu vyslal svého právníka, aby je ještě jednou ověřil, pro klid svědomí. Výpisy z katastrů a místní kroniky nabízejí hodně prostoru pro spekulace. Třeba když právník našel v archivu v knize katastrů mezi dobovými stránkami psanými rukou vlepený čerstvý strojopis, který dokládal Havlovo vlastnictví Barrandova. Neměl jsem ale kapacitu, ani motivaci hrabat se v tom vážněji." Např.: http://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/pripad-nepovsimnute-knihy-boure-prinese-dalsi-bouri.html
Ctenarcp 11.2.2013 19:25

Zub za zub

Co je vlastně špatného na tom, že tchán K. Schwarzenberga byl nácek? Co je špatného na práci tchána V. Klause pro Slovenský štát?Lidovky jsou bulvár - a ten si žádá krev. Začnou se objevovat v novinách fotografie z Lucerny v době Protektorátu BuM?