Diskuse k článku

Lidové noviny s Klausovou za hranicí nepřekročitelného

Začíná kádrovací doba. Po perlustraci Karla Schwarzenberga je na mušce Livia Klausová. Kdo bude další?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B.L.Moott 11.2.2013 18:24

To je demagogie!!!

Kdyby za co demokratického česká média stála, dotyčnou zprávu o Klausovu tchánovi by uveřejnila již před 1. prezidentskou volbou, ne-li dřív.V USA by prezidentský kandidát s takovou rodovou zátěží byl nemožný, ne  nezvolitelný -- nýbrž přímo nevolitelný, nekandidovatelný.A to si každý může na svazky.cz najít ještě tohle:Protokol registrace evidenčních svazků00001-01776     28.09.1954   1. zvláštní odbor MV   1206MIŠTINA   Štefan   05.08.1904 a žádná české média nerozvádějí, co to znamená.
Czlars 11.2.2013 18:19

darebáctví...

Takže si to ujasněme - pokud někdo teprve kandiduje, jsou tyto informace relevantní, zatímco pokud už v té významné funkci je, jedná se o pouhé darebáctví? Jinými slovy, zvolením do funkce se mění úhel pohledu na to, které informace smějí a které nesmějí být publikovány? Zajímavé. Velká škoda, že ten článek z Lidovek nevyšel před měsícem. Ne snad proto, že by to mohlo něco změnit, ale spíš proto, že by to mohlo Klausově rodině na čas zavřít ústa.
Betulaza 11.2.2013 21:24

Aby tedy bylo jasno.

Darebáctví je, když se otiskne něco jen proto, aby nevypukla nuda. 
Betulaza 11.2.2013 18:02

...

LN se dopustily darebáctví a informace o rodinném zázemí a předcích považuji u člověka, jenž kandiduje na významnou státní funkci, za relevantní.
S. Marková 11.2.2013 17:24

Tahat kostlivce ze skříňí,

je věc nadmíru odpudivá. V případě soudruha Klause z ní mám velmi škodolibou radost(jak ubohé). Prezentuje-li se někdo jako nositel vzdělanosti(Klaus jr.), aby se vzápětí vysmíval někomu za to, že špatně artikuluje, je to ubožák, a nepomohou mu ani fotky se sebeobsáhlejší knihovnou za zády.A o lustrování platí totéž, jak níže napsal kolega-kdo seje vítr sklízí bouři.
Babaq 11.2.2013 19:04

Připojuji se ke škodolibé

Připojuji se ke škodolibé radosti... každý by měl být schopen nést následky svých činů. A jestli Klaus začal hrát na tuto ošklivou notu, je  jen dobře, že ho to taky dostihlo. Dobře mu tak.A o juniorovi bych to také podepsal. Bylo to ubohé a nejspíš i zcela zbytečné. Udělal ze sebe před lidmi pitomce. Ale není s tím v rodině sám, vlastně se to přihodilo všem.Ale zpět k VK - co se dá dělat, i takový může být prezident.
Jiri12 11.2.2013 15:02

Vzhledem k sofistikované nenávisti Klause vůči všemu, co

co mu nabourává jeho ego, nás asi ještě čekají zajímavé věci :-) viz jeho rozhovor pro "Do Rzeczy". Je otázka, jak chytře a nestranně, pravdivě a důsledně vůči Klausovi vystupovat, aby nebyl stále o krok vepředu. Nevím, jestli to naše média dokáží, asi je to hodně těžké.  A on má svou pravdu v tom, že "jediný politik, kterého tady vidím, je Zeman..." Ten jediný to asi umí stejně jako Klaus...
Martin Hájek1 11.2.2013 14:15

Kdo seje vítr...

Možná není od věci připomenout si v této souvislosti jedno staré české přísloví: "Kdo seje vítr, sklízí bouři".A když už jsme u těch přísloví, napadá mě ještě jedno od mojí babičky: "Na hrubý pytel, hrubá záplata."S pozdravemMartin Hájek
Tony L. 11.2.2013 12:28

Autor přehání

Zřejmě by preferoval svět, kdy bychom se z médií nemohli dozvědět nikdy nic. Cenzura tady už kdysi byla a není to ani tak dávno, byť tu dobu zřejmě autor díky svému mládí sám nepamatuje.Nebo je to jen pseudonym a Česká pozice už "koupený" server ?
Vlkodlac 11.2.2013 12:25

Informace.

To je to, co mají média dělat. Informovat voliče o všech důležitých věcech. Mezi které rozhodně patří informace o historii, rodinných poměrech, osobních a majetkových vazbách, vzdělání, názorech blízkých osob a případných zvláštních okolnostech, které mohly ovlivnit výchovu u každého vážného kandidáta na prezidenta. Čím víc informací, tím líp. Samozřejmě by to neměly být lži. Tajení informací jen dává prostor všelijakým obskurním zdrojům.Nebo alternativně zrušme polofeudální institut tatíčka prezidenta. Udělejme z něho úřednickou figurku vykonávající striktně povinnosti podle zákona, pak nám po jeho rodinném pozadí nic není.Akorát se LN poněkud opozdily. Asi tak o deset let. U takového Havla ještě ani nezačaly, čert ví proč.
Lojza Z Paseky 11.2.2013 12:08

Rád bych věřil

Že protiútok, jenž jest bez pochyby v tomto čase mlčení ze strany Pružinských připravován, je placen z peněz rodiny Klasůch, tj. z Čezu. Nikoliv z peněz veřejných, tedy prezidentských.
Pocono 11.2.2013 11:28

Lidofky jsou už dlouho

Lidofky jsou už dlouho jednostranně zaměřený politický bulvár, tak se ničemu nedivím. Jen by mě zajímalo, kdy začnou pátrat třeba po Nečasově nebo Kalouskově rodině. Ale to by se jim asi nehodilo do jejich ideologického krámu.
T. 11.2.2013 11:05

Přiznávám, že mě článek také

Přiznávám, že mě článek také překvapil a to hlavně svým úvodem. Nepřišlo mi úplně správné toto téma otevírat, nicméně: - Pan Zídek je historik a článek má dostatečnou odbornou hodnotu (zvlášť s rozhovorem dole). - Orientace je specifickou přílohou, kam článek se svým širším zaměřením hodí.- Koneckonců článek není útočný, spíš je to díky úvodu takovů štulec, který by mohl upozornit na nebezpečnost a záludnost vytahování předků.Jako doslov prezidentské kampaně a praktický příspěvek k možnosti a přípustnosti reakce na sprosťárny jej nakonec vítám.