Diskuse k článku

Lessymu se otvírá možnost návratu na post policejního prezidenta

Právníci z Ústavu státu a práva v posudku doporučili ministru vnitra Martinu Pecinovi, aby vzal exšéfa policie nazpět do služebního poměru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Svaty 26.11.2013 8:47

Řekl bych, že vše by bylo

Řekl bych, že vše by bylo lepší než Langerův Červíček. To, že Lessyho sejmul Kubice účelově na základě vymyšlených věcí, je fakt. Lessy mi přijde jako rovnej chlap, ale můžu se mýlit. U nás člověk nikdy neví.
Odpadlík 26.11.2013 9:37

U Červíčka je to jasné,

ale Lessy také nebude žádná "bedna". Svědčí o tom už způsob, jak ho dostali :-) Připomínám, že jenom dosedl do funkce PP a už chtěl navyšovat počty policistů a hlavně funkcionářů, byť je mi jasné, že asi hlavně pro své "podporovatele". Červíčka za svého náměstka si také najmenoval on a za zmínku stojí, že to byl právě Lessy, kdo jmenoval do funkce ředitele Krajského ředitelství hlm. Prahy Vondráška, který před sebou hrne jeden fail za druhým. Není se pak čemu divit, že Lessymu "hoši ze severu" (Červíček, Vondrášek, Štěpánek) zatopili, aby je neohrožoval. Pak ani nepřekvapuje, že si v současném stavu rochní NOSP a dokonce sepisuje petici. Pro pobavení text petice za Vondráška z roku 2012: „My, policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy stojíme za svým ředitelem plk. Mgr. Martinem Vondráškem, neboť se jedná o schopného a čestného policistu, člověka a odborníka na svém místě. Domníváme se, že pražská policie je pod jeho vedením odolná vůči politickým a lobbistickým vlivům. Vyzýváme ho, aby odolal tlakům na jeho odstoupení, neboť pro odchod z funkce není důvod." Já se vůbec divím, že už NOSP nevyhlásil nějaký druh ostrakismu. Odpovídalo by to zcela povaze tohoto spolku.
Svaty 26.11.2013 12:06

Nu určitě ho tím moc

Nu určitě ho tím moc nepotěšili a jistě se poučil. Mohl by je následně vyhodit. Uvidíme. To, že je nepohodlný Langerům, Kubicům, modrým kolibříkům i oranžovým pijavicím je jasné a to z něj pro mě dělá člověk, do kterého vkládám jisté naděje. Mohu se i mýlit. Nemám s jeho prací žádné zkušenosti. Uvidíme jak to dopadne a jaké budou jeho eventuelní reálné kroky.