Diskuse k článku

Kvóty jsou urážkou žen

Většina top manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ nepovažuje za smysluplnou směrnici, aby ve vedení velkých firem bylo nejméně 40 procent žen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Phoebe2

Titulek určitě vymyslel muž
.....
0/0
16.12.2012 19:57
Foto

V.Hricák

Protože EU slouží ve většině
Protože EU slouží ve většině členských zemích,jako trafika pro vysloužilé politiky,dávám jí ještě několik let života.Pokud se do vedení ale nedostane nová,progresívní krev a nenastane radikální odklon od současného kurzu,nepřežije EU rok 2020.Některá rozhodnutí z poslední doby svědčí o tom,že stále větší skupina europolitiků se čím dál víc vzdaluje od reality.Osobně se mi myšlenka Evropské unie docela líbí.Ovšem bez jednotné měny.Vnímal bych jí pouze,jako prostor s volným pohybem zboží a osob,s jednotnou dotační politikou.Nejlépe žádnou.
0/0
9.12.2012 17:43
Foto

Selinux

tomu já nerozumím
já jsem jen takovej malej selinux ;-)
0/0
6.12.2012 22:30
Foto

Urvisu

Kdo chce skutečně vládnout, nesmí mít osobní vztah k ničemu konkrétnímu, musí mít osobní vztah ke všemu dohromady, jako ten Pánbůh.
0/0
6.12.2012 22:53
Foto

Urvisu

Skutečně vládnoucí muži nemají domov.
0/0
6.12.2012 21:57
Foto

Urvisu

Nad každou ženou na významném postu, ať již politického anebo hospodářského charakteru, dlí na 100% muž, který tuto ženu prosadil jako svůj nástroj vzdálené manipulace, kterému je tato žena vděčná za příležitost, jistotu ochrany a velký výdělek (materiální přínos) pro svoji rodinu, a která je ochotna udělat COKOLIV pro svého nadřízeného muže bez ohledu na morálku, ekonomické škody anebo kariérní zabíjení kohokoliv ze svých přátel, nepřátel anebo prostě kolegů. Není mi jasné, proč oslovení manažeři nevědí, jak to ve světě chodí :) Oni to vědí, je to však jedna z mála věcí, která se neříká nahlas… vládnoucí muži neradi hovoří o využívání žen na vysokých postech pro své manipulativní záměry, podvádění anebo prostě ovládání co největšího počtu podřízených. A proč jsou ženy schopné udělat pro svoje výhody COKOLIV? Ženy nemají od přírody tzv. charakter, to není výčitka, charakter není součástí výbavy ženské psychologie, s ohledem na biologický vývoj lidského druhu (ale i jakéhokoliv jiného živočišného druhu, až na drobné výjimky u členovců) je to zcela pochopitelné – fyzicky slabší tvor, kterým žena vůči muži anebo obecně samice vůči samci bezesporu je (neplatí pro odolnost, houževnatost), si nemůže dovolit luxus mít charakter při rozhodování, zaplatil by životem anebo bojoval s výrazným handicapem, doufám, že hovořím srozumitelně a těm, jež nechápou, se omlouvám. Pokud si někdo myslí, že plácám nesmysly, nechť mi uvede příklad ženy, které v hierarchii nikdy nevládnul, anebo nevládne žádný muž.
0/0
6.12.2012 13:56
Foto

Selinux

nedovolil bych si tvrdit, že plácáte nesmysly, jen
jsem si vzpomněl na nějaké staré vtipy:1) povídají si 2 chlapi v hospodě no jak je to u vás doma? druhý povídá: "No my to máme rozdělený. Manželka rozhoduje o tom nepodostatném. Třeba, co budou studovat děti, kam pojedem na dovolenou, a takový ty blbosti. No a já rozhoduji o tom důležitým jako například, komu vyhlásíme třetí světovou, kdo poletí do kosmu a tak. jinak máte pravdu, slabá samice jistě nemá vůbec žádné zbraně proti silným samcům ;-), v žádném případě bych si nedovolil tvrdit, že krk snad může kroutit moudrou hlavou, kdo to kdy slyšel ;-), doma není nikdo prorokem ;-)
0/0
6.12.2012 21:39
Foto

Ano
Odpověděl jsem Vám--> Tady
0/0
7.12.2012 10:45
Foto

V.Hricák

Pokud bude jediným měřítkem
Pokud bude jediným měřítkem rentabilita firmy,bude mi,jako vlastníkovi jedno,kdo jí povede.Spojím se třeba s ďáblem,pokud výsledkem tohoto spojení bude úspěch a převálcování konkurence.Stavět firmám do cesty další překážku ve formě kvót je rána pod pás.I evropští úředníci by už měli být upozorněni,z jakých peněz se jim vyplácejí výplaty.Nebylo by od věci navrhnout a prosadit odměňování všech úředníků a politiků v návaznosti na ekonomické prosperitě.
0/0
9.12.2012 17:49
Foto

Stanislav Mikeska

Cela EU je jedna velka
Cela EU je jedna velka nekoncepcni zalezitost!
0/0
6.12.2012 6:50