Diskuse k článku

Krotitel korupce Josef Dobeš nám nadělí protikorupční balíček. Za 150 milionů.

Prvním krokem pro odhalování korupce je prý osvěta mravů. Ujímá se jí ministerstvo školství projektem Antikor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Smažák 11.3.2012 14:40

Kája Mařík po Dobešovsku - ale

za naše!
Samboush 9.3.2012 11:24

Má to několik rovin.

1) O některých nápadech lze díky jejich absurditě už  jen vtipkovat.2)Vzdělávání je jen předávání informací. A za vzdělávání lze považovat i osvětu3)Pochybuji, že lze šmahem řící, že študáci protestující proti Dobešovejm nápadům oslavují i obcházení AK.4) Za 180 MIO by si stát mohl vklidu pořídit vzdělávací systém poplatný době ze kterýho by mohl žít dalších 100 let minimálně. Každopádně dýl než z jakýho koliv dosavadního polistopadovýho nápadu. Veřejnost by zněj těžila plošně a zároveň by pomohl samotnejm vzdělávacím institucím přesně definovat co proč a jak učit a hlavně reagovat na potřeby samotné ČR,trhu práce a vědy atd.Prostě budování poťemkinů motivovanejch potřebou nějak vytahat prachy z EU je k ničemu.  
V. Pátek 9.3.2012 23:48

Díky za reakci.

Ad 1) - bohužel to nejsou jen plané nápady (pak bych souhlasil). V případě MŠMT a Dobeše je zcela běžná snaha i ty nejabsurdnější realizovat. A pak už je podle mě občanská povinnost nejen se jim smát, ale hlavně se té realizaci snažit každý podle svých možností zabránit. A ty možnosti (zatím ještě) existují - například jít na veřejné projednávání záměrů nesmyslných ministerských "evropských" projektů, vystoupit tam a trvat na zařazení vystoupení do zápisu - a málokdo si dá tu práci a využije je.Ad 3) - i já bych o tomto pochyboval, proto jsem to tak  nenapsal.Ad 4) (první odstavec) - to by stálo za rozvedení. Kdyby tomu tak bylo (opravdu kompletní vzdělávací systém se vším všudy, jednorázově 160M, pak 100 let provoz za nula), je to minimálně na Nobelovu cenu (kdyby v příslušném oboru existovala).
Samboush 11.3.2012 11:53

Software

V pvní řadě je třeba se zamyslet nad software v rámci celé ČR. Pokud Vás zajíma debata na tohle téma. Tak mne klidně kontaktujde. Je to obor mého podnikání, tzn neche se mi to probírat v diskusi na netu.
Samil 9.3.2012 8:25

Zajímavé je, pane Rychlíku,

Zajímavé je, pane Rychlíku, že tak osobitě a barvitě komentujete  něco, u čeho jste nebyl... zamyslete se nad tím. Poslední 3 odstavce nejsou zcela pravdivé...přesně řečené předposlední a předpředposlední... !!!Toto je ukázka typické novinářské LŽI !
M. Rychlík 9.3.2012 9:45

Vážený Samile,

Váš bombing článků o IPn (ode mne či kolegy Wagnera) je zajímavý. Děkuji Vám i za kritiku. Nicméně předpokládám, že na vznikajících projektech máte osobní zájem, neboť dokonce víte i kde jsem byl a nebyl na TK... Pozoruhodné. Vzhledem k tomu, že jste nejspíše zaměstnancem MŠMT, víte pochopitelně více, nežli my novináři mimo úřad.Odmítám Vaše nařčení, že jde v předposledním odstavci o LŽI. Ten názor, který tam zazněl, je skutečný názor člověka, který IPn velmi sleduje a není to žádný novinář. Ano, máte pravdu, já tam nebyl. V čem je tedy problém? Náměstkova reakce na seznam 34 projektů je i přímo v tiskové zprávě. Co přesně není zcela pravdivé, jak píšete? Můžete to, prosím, upřesnit?Těší mne zároveň, že ostatní gró zprávy nemůžete popřít, ač bude nejspíš Antikor buď zrušen, nebo přepracován...Děkuji Vám. Hezký den, rmt
Snc 8.3.2012 19:56

Školení pro VV

Snad se najde příležitost experimenty/projekty pana Dobeše nejprve vyzkoušet na nějaké skupině obyvatel, např. vedení VV. Kdyby to zabralo, tak se to snad dá prodat dál. Ale dost pochybuji. To se vážně nenajde seriozní projekt na MŠ, který by podporoval školu, děti, vzdělávání. To jsou tak páni představení z MŠ naivní, a pořád tlačí tu Bártovu vizi, podojit tu unii co to dá a přitáhnout/prosadit projekty, ze kterých se dá těžit/mít prospěch. Vždyť je to tak do očí bijící...  :-( Ostuda!
Gabriel Pleska 8.3.2012 18:22

Bullseye

!
I. Léko 8.3.2012 18:02

Perfektní a přesná hláška!

Perfektní a přesná hláška! Díky :)))
V. Pátek 9.3.2012 9:21

Je ovšem otázka,

jestli se k lepšímu (spíš méně děsivému) stavu věcí provtipkujeme. Zatím to i v samotném školství bohužel vypadá, že si většina lidí myslí, že ano.To, že celé regionální školství dostává na veškeré své potřeby mimo mezd jen něco přes 400 miliónů korun ročně, zatímco "proletují komínem" (a nadále budou) miliardy, ředitelé škol nemají peníze vůbec na nic A JE TAM "TICHO PO PĚŠINĚ" je docela fascinující.Koneckonců, v terciárním školství to není o moc lepší. Studenti, z nichž velmi pravděpodobně minimálně někteří nedávno protestovali proti ministrovu záměru vysokoškolského zákona a oháněli se akademickými svobodami a kvalitou, dnes svorně zatleskali a zajásali ministerským úředníkům při oznámení, že vymysleli způsob, jak "převézt" (jakžtakž) nezávislou akreditační komisi a nechat plzeňské právnické fakultě akreditaci na další 4 roky.
Samboush 8.3.2012 17:14

My tu korupci

 prostě uplatíme.
Babaq 8.3.2012 17:11

Čemu se divíte?

Vždyť jde o jednu jedinou věc: vydojit z krávy (EU) co nejvíce mléka (peníze) i kdyby to bylo na naprosté nesmysly (což také začasté je). Myslím, že všichni občané korupci moc dobře poznají i bez školení, ostatně jsou jí často sami účastni. Celé to zdůvodnění tak zní jako docela velký blábol, na druhou stranu si tím vlastně zachovává standard nastavený ministrem Dobešem, takže nikdo nemůže říct, že by ministerstvo nebylo konzistentní. Takže shrnuto a podtrženo, nic zvláštního se neděje - ale já sám za sebe jsem rád, že se o takových věcech po mnoha letech začíná otevřeně hovořit. A moc bych se přimlouval za další krok: aby se nám to z huby do rukou vraziti ráčilo a nechali jsme všechny nekompetentní trouby odejít a zloděje a podvodníky zavřít.
T. Nováková 8.3.2012 16:45

na MŠMT by mohli pro začátek použít

scénku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, kde Josef Dvořák a Jiří Wimmer předvádějí praktickou ukázku, jak vypadá podplácení a jak se mu bránit, stačilo by změnit protagonisty, místo Dvořáka Josef Dobeš a místo Wimmera jako provokatér - pokušitel Vít Bárta ...
J. Belling 9.3.2012 12:58

Zrovna jsem chtěl na tuto studnici antikorupčních vědomostí

poukázat. Tak alespoň link:http://www.youtube.com/watch?v=XQqU3l68gV0Nepřekonatelné školení začíná v čase 6:15