Diskuse k článku

Kritika protikorupční policie od exdetektiva Němce není věrohodná

Bývalý policista Václav Němec promluvil o nátlaku na vyšetřovatele ze strany vedení klíčového policejního útvaru. Jak to ale bylo doopravdy?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Arny

Bravo soudruzi!
Takřka se železnou pravidelností se začíná opakovat na protikorupční policii identický scénář. Po určité době navenek deklarovaných úspěchů útvaru, které byly dosaženy v pevné jednotě vedení útvaru se žalobci, se ("samo") odhalí spiklenecké centrum v útrobách útvaru. Spikleneckou síť, jak jinak, tvoří nejvyšší vedení útvaru a její nitky vedou ke všem aktuálně (tj. najednou) nepohodlným osobám. Protože boj proti korupci a bratrské (vlezdozádelovské) spojení útvaru se žalobci je hodnotou  nejvyšší, následuje kritika kultu osobnosti - bývalého ředitele a s ním spojených spiklenců. Nově instalovaný ředitel (kádrová rezerva, o které nikdo do té doby nevěděl, že existuje) útvaru vystoupí veřejně s projevem, ve kterém zdůrazní jako nejvyšší prioritu pevnou jednotu útvaru a státního zastupitelství pro nastolení bezkorupční společnosti a potřebu normalizace, pardon, čo to táram, reorganizace útvaru. Škoda, že se toho nedožili soudruzi Lenin, Stalin,Slánský a Husák - měli by upřímnou radost. Takže nejpozději v roce 2015 můžeme očekávat odhalení dalšího spikleneckého centra na ÚOKFK (teda pokud se dřív nenaštve uklízečka a nevypráská je všechny mokrým hadrem) .
0/0
13.11.2013 7:37
Foto

Pokladník

Pochvala
To je opravdu trefné, kdy se to zastaví . Moc hezky popsané a pravdivé
0/0
13.11.2013 17:44
Foto

Pokladník

Ámen
Je s podivem, že takový dobytek , který ještě v životě nic nedokázal se snaží být mravokárcem. Paní B ... A pan Komárek udělali záslužný čin, že tě kopli do zadku. A protože jsi napadl náš kriminalisťák, ...... tak jsi zapomněl uvést, že existuje na KÚ písemný zápis o tom, že jsme ti volali a ty, a jenom ty jsi stanovil druh expertiz ohledně štěnice a tím jsi znemožnil daktiloskopickou expertizu. Tj. Otisky již nemohly být zajištěny. No, a světe div se, za odměnu tě Mrdtinec poslal na stáž do USA. Jo a když už si otevíráš tu svou hubu, tak by jsi také mohl napsat, jak jsi stěhoval Mrdtincovi při nástupu krabice ... Patolízale Ještě, že neodchází pan Černý z korupce, to už by se policie položila ... Pane Sabu, napíšu Vám o těch pánech pár zajímavostí, toto je už vrchol.
0/0
12.11.2013 19:35
Foto

Djadjavasja

Počkejte
Vy tady tvrdíte, že paní B kopla Němce do zadku?? Pokud je tou paní B, kterou uvádíte vrchní státní zástupkyně, tak je to docela průser ne? To bylo na její objednávku?? To je zajímavá informace, že se protikorupční policie řídí názory paní B. Ale zase by to zapadalo do mozaiky o které se mluví v prostředí bezpečnostní komunity. A to by bylo hodně smutné.Věřím, že tuto svou informaci tady objasníte...No pana Komárka znám z jeho působení na Praze Východ. A o člověku, který neumí ani pozdravit starší kolegy nemá cenu vůbec psát.
0/0
13.11.2013 6:27
Foto

Pokladník

Vás asi nezajímá obsah, ale
Vás asi nezajímá obsah, ale kdo je paní B ... Když už tady uvádíte VSZ, tak určitě oprávněná kritika na nekvalitní práci uvedeného odboru korupce je jednou z věcí, ke které by se mělo přihlížet při hodnocení dovednosti a schopnosti pana N. Nebo zase je to jen komplot ? Že by i VSZ se domluvil s Komárkem, Ondráčkem a dalšími ? To jsou ale spiklenci, nebo je to prosté a pan N je jen schopný, někdy všeho policista. Jak ale čtu, tak i on již prozřel. Každopádně je škoda, že policisté i on odcházejí , je to ztráta pro policii. To myslím zcela vážně ale to je již řadu let. Takže Amen a držte se
0/0
13.11.2013 17:41
Foto

Djadjavasja

Mýlíte se
Mě zajímá i obsah. A vidíte sám jste přišel na to, že je to spiknutí. Tenhle odkaz přesně odpovídá tomu co se v tomto státě dějehttp://radek-velicka.cz/?p=9126Jinak vám doporučuji prostudovat stránky Wikileaks. Zajímavé počtení. Hodně mě pobavil i pan Červíček, jak to na protikorupční policii nefungovalo. Proč tedy Martincovi sypal odměny. Proč ho stále chválili, včetně pana Kučery? Vše co se děje okolo Petržílka je hra, protože tahle banda vyvolených má panickou hrůzu z návratu Lessyho. Mohl by jim přerušit jejich hru na ovládnutí protikorupční policie prověřenými kádry z Ústí. Kdo byl na protikorupční policii z Ústí si hravě dohledáte. A s kým se kamarádí pan Ondráček zjistíte v článku na parlamentních listech, kde opěvuje pana Babiše. A kdo sype peníze do České pozice je také dohledatelné. Musím souhlasit s tím , že je škoda všech dobrých policistů, kteří odešli a budou odcházet, protože stále existují čestní policisté, kteří nechtějí být loutkami na šachovnici novodobých mafiánů.Takže Bůh s nimi.
0/0
13.11.2013 21:48
Foto

Arny

Odkaz, ze kterého by mělo slušné lidi mrazit v zádech
Je smutnou realitou, že v justici je stále dost těch, kteří zázračně po roce 89 prozřeli a se svým křivým charakterem šli do služeb jiného pána. Daleko smutnější je, že do těchto služeb byla zatažena i generace dnešních sotva čtyřicátníků, kterým stačilo přislíbit lukrativní post, nadstandardní finanční ohodnocení a pár výletů do zahraničí, honosně nazvaných "stáž".
0/0
14.11.2013 8:33
Foto

Miroslavdrahota

Reakce na vyjádření pana Němce
Musím se důrazně ohradit proti tvrzením pana Václava Němce, která zde uvádí o mé osobě...."K panu Drahotovi mohu uvést jen to, že písemné výtky, které jsem mu udělil byly naprosto opodstatněné a týkaly se buď zásadních opakovaných pochybení v rámci trestního řízení, nebo jeho osobních selhání při nakládání se svěřenými hodnotami. O tom, že pan Drahota nebyl nijak perzekvován svědčí i to, že se následně snažil vrátit se na Odbor korupce jako vyšetřovatel".          Za celých 23 let svého služebního poměru od vyhledavatele na OO PČR do zpracovatele na 2. oddělení odboru korupce a ochrany zájmů EU na PČR ÚOKFK SKPV jsem neměl jediný problém s nadřízenými a nebo ve vztahu ke své odvedené práci. (můžu kdykoliv doložit kopii "Záznamu o odměnách trestech ze svého osobního svazku)Teprve pan Němec mi udělil 2 x tzv. "negativní událost" a to :1) za to, že jsem pravomocně ukončený spis neuložil o patro výš na sekretariát ( kde následně stejně bez dalšího zůstal ležet)   a měl jsem ho, v rozporu s organizačním řádem, uzamčen a tím i zajištěn  u sebe v kanceláři v trezoru2) za to, že jsem měl nadměrně používat služební mobilní telefon pro údajné soukromé potřeby. K tomu uvádím, že výpisy hovorů za inkriminované období jsem si musel vyžádat sám, ale to jsem byl již tzv. potrestán. Veškeré hovory (převážně však služební)  jsem si řádně a v plné výši zaplatil, o čemž mám doklad.Jiné "zásadní opakované pochybení v rámci trestního řízení a nebo jiná osobní selhání jsem neměl" .Mám k dispozici kopii svého osobního svazku a jsem připraven svou obhajobu kdykoliv doložit. Dále se nechci  o osobě pana Václava Němce  rozvádět.
0/0
12.11.2013 19:27
Foto

Ondráček Zdeněk

pousmání nad kritikou
Tak jsem se v příspěvku p. Němce pod bodem 2. právě dočetl, že jsem byl méně zkušený vyšetřovatel, který vyšetřování nezvládat. Jsem docela pobavený. Zde bych chtěl p. Němcovi připomenout, že já jsem vyšetřoval 17 let, což on ani u policie nesloužil. Já mám za sebou stovky vyšetřených případů a mnoho lidí pravomocně odsouzených, a to i k výjimečným trestům. Co může za svou policejní kariéru dokladovat on. Možná mnoho spisů, které odložil nebo odložit nechal. A když vím, jak se na odboru choval a kolik lidí právě kvůli němu z odboru odešlo, tak mi jeho zpověď proč odešel od policie příjde komická. Ale co bylo bylo, nechme to již být. Osobně přeji p. Němcovi, aby se mu i v civilu dařilo co nejlépe a aby zúročil své policejní zkušenosti. 
0/0
12.11.2013 18:24
Foto

Václav Němec

upřesnění
V této části svého vyjádření jsem rozhodně nechtěl kritizovat předchozí působení pana Ondráčka. Jeho předchozí úspěchy jako vyšetřovatele nezpochybňuji a ani je neznám.Ve vztahu k vyšetřování složitých hospodářských kauz, však zkušenosti neměl, což mi opakovaně sám sděloval, když mě žádal, aby věc řešil někdo jiný. Upozorňoval mne na to, že já bych taky neuměl vyšetřovat např. znásilnění (v tom měl pravdu, to bych neuměl). Poté, kdy kauzu převzal jiný vyšetřovatel,  a v rámci práce na spisu jsem zavedl pravidelné porady, mne chválil a říkal, že škoda, že jsem takto vyšetřování spisu nevedl už v době, kdy byl jeho hlavním vyšetřovatelem. V návaznosti na články pana Ondráčka, týkající se mého údajného brždění vyšetřování kauzy byla před nedávnem celá moje činnost na kauze opět prověřena GIBS s tím, že konstatovali, že k žádnému pochybení nedošlo.Domnívám se, že za mým působením u policie zůstalo kus dobře odvedené práce, ale nejsem politik a nepotřebuji své úspěchy a odsouzené pachatele nijak propagovat. Navíc to,že byl někdo odsouzen není jen zásluha a výsledek práce vyšetřovatele, ale rovněž státního zástupce a soudu.Nechci zde řešit detaily a prát "špinavé prádlo" týkající se toho, kdo kdy co řekl atd. Celý můj odchod od policie měl upozornit, to co se nyní děje na ÚOKFK. Nechtěl jsem na nikoho kydat starou špínu (to mi Zdeňku věř, nejsem mstivý), ale považoval jsem za nutné ohradit se proti špíně, jakou tady na mě pan Shabou naházel.  
0/0
12.11.2013 20:53
Foto

Ondráček Zdeněk

upřesnění upřesnění :)
To jsem rád Vašku, že se ti otevřeli oči a vidíš co se děje a dělo na ÚOKFK.  Z toho co uvádíš na upřesnění je pravda někde uprostřed, ale ani já už nemám zájem hrabat se ve staré špíně a vysvětlovat si kdo, co a kdy řekl. Prověřování GIBSu odstartoval tvůj ředitel Martinec, který v médiích něco tvrdil a důkazy na to neměl. Myslím, že jsem byl dost zkušený vyšetřovatel na to, abych sám posoudil zda na tebe důkazy jsou nebo ne. Nyní, když jsi padl možná vidíš věci z jiného úhlu pohledu, tak jako jsem je viděli my dole, ale ty jsi je vidět nechtěl nebo nemohl. Ještě jednou, přeji Ti vše dobré.  
0/0
13.11.2013 5:20
Foto

Václav Němec

Na vysvětlenou v článku uvedených dezinformací
Vážený pane Shabou,dnes jsem si přečetl Vaši analýzu mého působení u Policie ČR a důvodů mého odchodu.  Již jsem si zvykl, že Česká pozice se stala jakousi zpovědnicí, kterou bývalí kolegové typu pana Ondráčka nebo Drahoty využívají k obviňování mne a mých kolegů z nejrůznějších spinkutí a lumpáren, ale  přesto mne však Váš članek přiměl k tomu, abych se zaregistroval a připojil pár vysvětlení.1) Nikdy jsem neřekl, že pan Komárek zastavil nějaké prověřování. Tvrdím, že pak Komárek vyvíjel nestandardní aktivitu, kdy chtěl ať věc, k jejímuž prověřování jsme byli jako útvar příslušní, postoupíme na jinou součást policie, kdy uvedené požadoval velmi nestandardním způsobem. Vzhledem k tomu, že ve 14dnech, které tomuto jednání předcházely nám vedení útvaru postoupilo k vyřízení cca 7 nepříslušných a bagatelních věci, jsem přesvědčen, že se nejednalo o Vámi zmiňovanou záslužnou činnost směřující k odbřemenění útvaru.2) To že pan Komárek postoupil tuto věc (tedy upozornění na jeho nestandardní aktivitu) k prošetření na OVK je chvályhodné. Vzhledem k tomu, že toto upozornění ode mne dostal písemně, nic jinéhomu taky asi nezbylo a nevím, jak na základě tohoto docházíte k závěru, že to na "maření vyšetřování nevypadá".3) Sdělení pana Lelka potvrzuje jen to, že jsme tomuto tlaku ze strany ředitele Komárka nepodlehli a případem se nadále Odbor korupce zabývá. Co se týče mé profesní minulosti, rovněž si dovolím připojit několik poznámek:1) Štěnici z bytu sl.Kočí jsem nikdy neměl v rukou. Když jsem se dostavil do bytu sl. Kočí (na základě telefonické žádosti státní zástupkyně), štěnici již zajišťoval technik výjezdové skupiny SKPV Praha I. Na místě byla rovněž výjezdová skupina KŘ Policie Praha a zástupkyně velitele SKPV. Na místě samotném jsem nerealizoval žádné  úkony, vyjma toho, že jsem se sl. Kočí odjel na služebnu, kde jsem s ní sepsal protokol o trestním oznámení. Co se týče nakládaní se štěnicí, kterou technik na místě zapečetil, tak s touto následně disponovali pouze (!) pracovníci Kriminalistické ústavu Praha. Co se týče kamerových záznamů, tak ty se nikde neztratily a byly policií zajištěny.2) Kauza Opencard nebyla nikdy nikým uměle protahována. Pana Spurného, jsem na základě jeho bezprecedentího vyjádření v TV zpravodajství oslovil emailem, ale zůstal zcela bez odezvy. Pokud máte jakýkoli zdroj, či zdroje, které uvádějí, že kauza byla uměle protahována, požádejte je o iniciování, či sám iniciujte prošetření těchto mých pochybení. Co se týče kauzy Opencard uznávám, že jsem se dopustil jedné managerské chyby, kdy jsem tuto složitou kauzu přiděli  méně zkušenému vyšetřovateli Ondráčkovi. Poté kdy jsem zjistil, že uvedenou kauzu nezvládá, tuto jsem mu odebral, předal jinému vyšetřovateli a ve věci došlo k razatnímu pokroku. Co se týče skutečnosti, že trestní oznámení směřovalo na politiky a došlo k obvinění "pouze" úředníku, Vám musím připomenout, že české trestní právo nedovoluje někoho obvinit jen na základě obecného přesvědčení veřejnosti, že je viníkem. V rámci celého trestního řízení, jsme obvinili všechny osoby u nichž jsme dospěli k závěru, že spáchaly trestný čin. Celé trestní řízení bylo a je pod dozorem státního zastupitelství. Pokud někdo disponuje jakýmikoli důkazy, které mohou vést k obvinění dalších osob, nechť je předá OČTŘ. 3) Ke kauze Drobil si dovolím uvést, že část týkající se pana Knetiga byla za Policii ČR ukončena návrhen na podání obžaloby, která byla státním zastupitelstvím následně podána. Co se týče možného protiprávního jednání p. Drobila, tak na jeho posouzení jsem měl odlišný názor než státní zástupkyně, která pokynem uložila policejnímu orgánu, aby věc odložil. Ano, usnesení o odložení jsem napsal a podepsal já, ale jak je Vám jistě známo, policejní orgán je povinen řídit se právním názorem státního zástupce.4) K panu Drahotovi mohu uvést jen to, že písemné výtky, které jsem mu udělil byly naprosto opodstatněné a týkaly se buď zásadních opakovaných pochybení v rámci trestního řízení, nebo jeho osobních selhání při nakládání se svěřenými hodnotami. O tom, že pan Drahota nebyl nijak perzekvován svědčí i to, že se následně snažil vrátit se na Odbor korupce jako vyšetřovatel.5) Vaše závěrečné spojování věcí a informací, které spolu vůbec nekorelují a navíc k nim nemám žádný vztah komentovat nebudu, protože se vylučují samy o sobě.  Na závěr si dovolím ještě uvést, že jsem nemusel odejít. Rozhodl jsem se odejít na protest proti metodám práce, praktikám a způsobům, které se na útvaru snaží zavést pan Komárek a jeho náměstci a které jsou v rozporu s mým svědomím a právním vědomím. Nepřijal jsem žádnou trafiku. Odešel jsem proto, abych na tyto věci mohl upozornit a můj odchod od PČR měl dát této mé kritice jistý punc důvěryhodnosti. Bohužel se stalo to, čeho jsem se obával, postupy pana Komárka nikoho netrápí a jediným výsledkem je snaha znedůvěryhodnit mne jako člověka a policistu, a to ať tímto článkem, nebo Vašim předchozím článkem o tom, že budu působit na MF spolu s panem Martince. Zvažte prosím stažení tohoto lživého článku z Vašeho webu, neboť více než mě, škodí důvěryhodnosti České pozice. 
0/0
12.11.2013 13:55
Foto

Svaty

Škoda ho nebude
Škoda ho nebude
0/0
12.11.2013 12:19