Diskuse k článku

Kritika Bruselu rozhýbala Nečase k plánu na přesun miliard z EU. Vyjde mu?

Český premiér si od eurokomisaře pro regionální politiku Johannese Hahna vyslechl výtky za špatnou kontrolu eurodotací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Emma2

Jiný vládní expert na fondy
Doporučuji změnit informační zdroj, tedy toho "jiného vládního experta na fondy", protože dle to, co Vám a viditelně i Nečasovi podstrčil, to žádný expert na fondy nebude. Každý skutečný expert na fondy, který situaci sleduje, ví, že se v Řecku žádné přesuny mezi fondy neuskutečnily a nebylo tomu tak ani v jiných zemích. Evropská komise by nikdy nedovolila přesun peněz z podpory zaměstnanosti a vzdělávání na silnice apod. Kromě toho jednotlivé operační programy naštěstí neřídí vláda a Nečas, ale monitorovací výbory, které jsou naštěstí tak široké, že je nad síly odesáckých kmotrů je ovlivnit. Monitorovací výbory programů ESF nikdy neschválí přesun peněz do programů ERDF, tedy na předražené silnice apod. Vedle toho např. členy monitorovacího výboru OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsou všechny kraje, které se Nečasovi přinejmenším vysmějou. Takže to, že vláda může něco rozhodnout, je v tomto směru téměř nemožné už na národní úrovni. Vedle toho všechny 3 ERDF programy, které byly zmíněny, jsou velmi problematicke. OP Podnikaní a inovace byl díky působení Elfmarka první, který měl asi rok přerušené platby. Na OP Doprava a Životní prostředí se neplatí dodnes. Proč tedy převádět peníze do pozastavených programů, které mají největší korupční potenciál? Užitečné pro kmotry, ale ne pro obyčejné daňové poplatníky. Nečas se tímto svým výkřikem pouze zesměšnil a směřuje na ten nový web demagog.cz.
0/0
9.3.2012 23:00
Foto

Kh68

Dobře placení úředníci státní správy?
Ůředníci v ČR jsou placeni velmi průměrně. Vzhledem k závažnosti a korunové ceně některých jejich rozhodnutí jsou to absurdně nízké částky. Samozřejmě tomu (až na výjimky) odpovídá bohužel i jejich kvalita a apriorně alibistický přístup, tedy ne-rozhodování. Ti dobře placení žiji v jiných fáterlandech...
0/0
9.3.2012 21:54
Foto

Vladimir1950

Opět Pat-Matové v akci..
Jaké měkké a tvrdé projekty a tomu odpovídající peníze?  O to tu nejde,jde jen o to, že už byly nějaké projekty,šité horkou jehlou, podložené naprostou neznalostí problematiky k odsouhlasení do Bruselu. Jde o ony projekty MŠMT Okno a další, o těch 53 mld.Kč! U těchto projektů hodnotitelé z Bruselu postrádali jak adresnost,tak kontrolu využití těchto prostředků, to znamená zpětnou vazbu. Tam směřovala násobná kritika z Bruselu. Tak mi vysvětlete, jak potom své práci rozumějí dobře placení úředníci státní správy, když k tomuto případu  mohlo  dojít?  Jde přitom o čas..A co udělá vláda Pat-Matů v čele s Nečasem? Dá Dobešovi - MŠMT času tolik,jako by o nic nešlo! To je pro mne nepředstavitelné ignorantství!Opět,jako už několikrát, se zapřahá kůň za vůz..řeší se následek,ne příčina.A to je pouze jeden příklad z mnoha..A všichni Pat-Matové z vlády  spokojeně chrápou a zvyšují nám daně..Včera jsem poslouchal rozhovor na ČT24 o možnosti postihovat finančně špatná ekonomická rozhodnutí vládních úředníků vč.ministů , tzn. diskusi o kodexu politika.Diskutovali p.Mládek z ČSSD s p.Kubou,ministrem za ODS, která prý  s tímto nápadem přišla  Nehledě k tomu, že to není nápad ODS, ale převzatý od našich sousedů Slováků, diskuse uvázla na tom o kolik % z platu snížit viníkům  a pro  koho tento kodex bude platit. Pan Kuba dlouho lavíroval, než to z něj vypadlo. .Neví, bude se o tom teprve diskutovat..k smíchu nebo pláči? Hora porodila myš..Přitom na Slovensku už to mají černé na bílém, stačilo opsat..Čert nám byl dlužen tuhle vládu ignorantů a Pat-Matů!To je můj názor,jiný názor neodmítám. 
0/0
9.3.2012 15:05