Diskuse k článku

Kriminalita prý klesá. Opravdu?

Meziroční pokles počtu deliktů ještě neznamená, že se krade, loupí, znásilňuje či vraždí méně. Policejní statistiky komentuje Zdeněk Ondráček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub Lysek 29.1.2013 12:07

zkušenost

Loňské prázdniny jsem pracoval v obchodě s kovbojskými botami v Jižní Dakotě.. Nejnižší kriminalita, konzervativní středozápad..  Bohužel se mi ale stalo, že mladý pár celkem chytrým trikem ukradl drahý pár bot za 800 $.. bylo to i chybou mé neostražitosti, na kterou jsem si v USA odvykl.. přece jen to není ČR, kde se krade vše co není přivázané.. Nicméně, pokud bych je dokázal zadržet v obchodě, oni by boty vrátili a za přítomnosti šerifa by následoval případ stejný jak je popsán v článku.. s tím rozdílem, že by mě pachatelé mohli ještě zažalovat, pokud bych neměl svědky.. V případě, že by se mi je podařilo chytit před obchodem na ulici (o což jsem se pokusil, ale naštěstí se mi to nepodařilo), bylo mi místními řečeno, že by měli právo použít zbraň (mě zastřelit)... 
Ondráček Zdeněk 29.1.2013 15:08

???

Omlouvám se, ale trochu to nechápu, zřejmě proto, že jsem ještě nebyl za velkou louží a neznám tamní výklady práva na ochranu majetku.  Pokud tedy mám v Jižní Dakotě obchod a někdo v něm krade tak nemá smysl pachatel zadržovat?  Pokud bych ho v obchodě zadržel a neměl svědky, tedy důkaz svědectvím (to, že má kradenou věc zřejmě není dostatečným důkazem, že ukradl?) tak on bude žalovat mě? Za co, že jsem se nenechal okrást? A to jsem ho měl raději zastřelit?