Diskuse k článku

Kontrola v pražském dopravním podniku: Primátorova one man show

Několik sporných bodů, které poněkud srážejí jinak bohulibý záměr najít a vyšetřit „šotky“ ve smlouvách dopravního podniku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ctenarcp

Naopak - za cenu tzv. procesních pochybení dojde k získání
důležitých znalostí s časovým předstihem před zametači stop. Postup s. Z. Bradáčové byl v kauze Rath obdobný. Kauza jí nepříslušela, od začátku to všichni rozhodující činitelé věděli, ale "riskli to". A Rath je ve vazbě. S jeho potrestáním to bude složité, ale řetěz korupčních aktivit v oboru zdravotnictví byl významně narušen. Také velké kladenské penězovody ODS (ano, ODS) v kraji jsou nyní zasaženy. Poptejte se pana Jágra seniora, jak se mu vede ;-). Dovolím si navést Vás na zlatou žílu na které podsvětí s vazbami na ODS dlouho kutá. Souvisí s jízdenkami, ale nejenom s nimi. Tisk cenin a výroba (tisk) ochranných prvků patří mezi vyhrazené činnosti. Lukrativní je tedy především kvůli omezené konkurenci. V režii podsvětí může být ovšem produkce ochranných prvků  daleko zajímavější, než jako zdroj "zaručených" zakázek. Nezapomněli novináři poněkud "náhle" na pozoruhodné změny v orgánech firmy Neograph? Proč je nyní potřeba postupovat při vyšetřováni "nestandardně"? Třeba proto: "Kontrakt mezi společností Neograph a DPP měla podle zjištění ČT Neographu zprostředkovat firma Cokeville Asset Inc. se sídlem na Britských Panenských ostrovech. Za tuto službu odvádí Neograph firmě Cokeville 17 haléřů z každé jízdenky. Smlouva o zprostředkování zároveň obsahovala doložku o mlčenlivosti, za porušení hrozí sankce milion korun. Doložku o mlčenlivosti má i smlouva s DPP." http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podezrela-smlouva-na-predrazene-jizdenky-v-prazske-MHD-konci-216010  Zmapujte si firmy, které dodávají ochranné prvky. S pomocí obchodního rejstříku si vytvořte "pavouka" personálních vztahů a zmapujte vazby například na MVČR. Třeba následovně: http://www.mvcr.cz/mv-32059-2-vz-2012-hologramy.aspx Hodně štěstí. http://www.novinky.cz/ekonomika/267720-prazsky-dopravni-podnik-chysta-nove-jizdenky-odolnejsi-proti-falsovani.html 
0/0
26.7.2012 3:34
Foto

Bobecek

wow
Pěknou kuchařku jste napsal(a)! Kéž by podle ní OK uvařil alespoň jeden článek a pak hurá na TO. Veřejné zakázky smrdí od hlavy, tam je cinknutých 95 % všech vyhlášených.Ad důvěryhodní auditoři: KPMG má nadstandardní vztahy, stejně jako většina velké čtyřky a zatím hodně skrytá Appraisal Services, se státní správou. Celkově však nic ve prospěch daňového poplatníka a pravdivou expertizu/posudek, aby člověk hledal s mikroskopem. Možná, že je to tím, že pro takové firmy je český stát malým klientem a musí se zodpovídat daleko větším, jejichž zájmem je především čecháčka řádně podojit.
0/0
29.7.2012 2:48