Diskuse k článku

Konstruktivní vyslovení nedůvěry vládě nepotřebujeme!

Setrvá-li opozice na stanovisku, že „lex Paroubek“ nepodpoří, jednání vládní koalice s ní, pokud se vůbec uskuteční, budou asi bezpředmětná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Petr Novak

Pozitivní vyslovení nedůvěry je užitečný institut
Chápu, že ho opozice nechce ale je to krátkozraké, po příštích volbách po něm bude volat. Je to především stabilizační mechanismus a to zejména v systému obecné nezodpovědnosti politiků. Vyslovení nedůvěry je většinou v našich podmínkách provedeno po "nakoupení" přeběhlíků a jako politická msta. Nemá většinou promyšlené důsledky (viz naše předsednictví EU). Tato úprava by donutila i opozici chovat se státotvorně a po kroku A mít připravený krok B. Proto je to veskrze pozitivní nástroj a opozice na 100% bude hořekovat (a my sní), že ho neschválila až bude vládnout nepatrnou většinou a obávat se přeběhlíků.
0/0
28.1.2012 14:50
Foto

J69a75n 90S92c87h96n76e86i61d52e58r 3414168586796

Moc pěkná asociace
na situace, v níž byly podobné zákony přijímány jinde. Alespoň máme ánunk, jak se vedoucí strany a vláda hodnotí, kam to dotáhly.A další asociace vede k normalizačnímu šermování termínem "konstruktivní kritika", což jest obsahově velmi příbuzné s "konstruktivní nedůvěrou". Za nekonstruktivní kritiky byl označován disent, za konstruktivní kritiky pak Brigády socialistické práce a další, které sice "bojovaly s nešvary", ale na stranu a vládu si šáhnout nenechaly.Ach, ta asociační paměť. Egon Bondy, buď mu nesubstanční ontologická realita lehká, zarýmoval kdysi:"Když je dnes člověku dvacet / chce se mu hnusem zvracet ale těm co je čtyřicet / je toho vyblít ještě více jen ti co je jim šedesát / můžou jít se sklerózou klidně spát" 
0/0
28.1.2012 13:12