Diskuse k článku

Konference o bezpečnosti: Mapu Evropy smějí překreslovat jen Slované

Téma Historický revizionismus a projevy neonacismu ukázalo zahraničněpolitické propojení Pražského hradu, KSČM a zemanovského křídla ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

F.Krob

Zdravý rozum
Milý pane Bednáři, nemyslím, že byste jako paní Bednářová , občanka Ruské federace, tvrdil na jejím místě totéž. Pokuď vydáváte machisticko-patriarchální společnost za zdravý rozum, pak se jistě ocitáte tak v evropském západním 18. století, kdy soudy běžně doporučovaly manželům bít své ženy měkčími materiály: plaňkami, koženými řemeny, mlátit ženy kovovými nástroji se nedoporučovalo.Možná stačí juknout na mosekvské ulice a spatřit muže jak bijí ženy zcela veřejně a nepokrytě, oděni do poslední nejdražší módy či do montérek...Pokud Vám vadí homosexualita: zakladatel sovětského matematického školství byl homosexuál, píše o tom Maša Hess ve své knize o Perelmanovi. Podobně popisuje velkmi detailně obraz zdravého rozumu, spočívající ve vyhraněném antisemitismu sovětské, ruské společnosti, metodách jeho skrývání atp.Pokud jde o zdravý rozum, doporučuji si pozorně pročíst záznamy  z ruské Dumy, popřípadě ze soudních jednání , především s opozicí. Obávám se, že český parlament této absurdity zdravého rozumu ještě nedosáhl.Vaše tvrzení je prázdné, bez jakékoliv znalosti. Ukázka onoho českého neodpovědného "  žvatlání batolete". 
0/0
19.6.2013 10:47
Foto

Ctirad Bednář

Pane Krobe,
nemohu diskutovat s někým, kdo mi, ať už z neschopnosti porozumět textu, nebo ze snahy si ulehčit situaci, vkládá do úst něco, co jsem neřekl. Kde jsem psal o "machisticko-patriarchální společnosti"?  Já takovou neomarxistickou terminologii zásadně nepoužívám. Dále: Homosexualita je nemoc. Vaše přípomínka zakladatele sovětského matematického školství je je stejně nepřípadná, jako kdybyste na výrok "Tuberkulóza je zlá nemoc" reagoval větou: "Ale Karel Havlíček Borovský ji také měl". Zdá se, že se pusou živíte, neboť ve vršení banalit jste dosáhl mistrovství.  Já na tom, co jsem napsal, mohu s klidným svědomím trvat. Vám mohu jen doporučit, abyste o zdravém rozumu nikoho nepoučoval. 
0/0
19.6.2013 12:11
Foto

F.Krob

Milý pane Bednáři
Neznám Vás, Vaše vzdělání, kulturní zázemí. Nicméně Vámi prezentované postoje , včetně oné homosexuality jako nemoci /antické Řecko jí bylo prolezlé/, nečiní Vaše úvahy hodnými respektu.  Jsou to stereotypní postoje davu, nižších vrstev , jistý projev zdejšího zpátečnictví.Nicméně , přeji Vám příjemný pobyt v Rusku jako paní Bednářové. Je však možné, že se tímto způsobvem chováte i k vlastním ženám.Jste si jistý, že chápete význam slova neomarxismus?  Co tedy víte o Frankfurtské škole?  a jejím vlivu na myšlení západní civilizace?
0/0
20.6.2013 0:31