Diskuse k článku

Kolaps civilizace dohnal svého věrozvěsta – egyptologa Bártu

Něco se děje. Egyptologie a japanologie, dva obory, jejichž prestiž přesahuje hranice České republiky, mají problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Rudnik

Autor článku ať si přečte text O. Lomové
... a ať se podívá do RIVu na vědecké výsledky filosofikofakultní japanologie - neobstojí, nejen ve srovnání s egyptology, ale ve srovnání s většinou oborů FF UK... http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/olga-lomova.php?itemid=21847
0/0
14.12.2013 20:56
Foto

Census

Všem, kdo používají v
Všem, kdo používají v intelektuálních kruzích tolik oblíbený výraz "paradigma", bych doporučil ověřit si jeho skutečný význam. I když chápu, že takové pěkné výživné cizí slovo svádí k užití i tam, kam nepatří.
0/0
13.12.2013 10:05
Foto

Milota

Pane Pokorný, nevím, jestli
Pane Pokorný, nevím, jestli jste četl vynikající knihu  Civilizace, kolaps a regenerace. Pan Bárta je vedoucím kolektivu autorů a jeho příspěvek v knize je jeden z více než dvaceti. Kolaps civilizace ve svém příspěvku pojímá vcelku s klidem, vidí jej jako zlomový bod, po kterém se společnost restrukturalizuje a v jiné podobě funguje dál, prostě žádná tragédie, žádný konec lidstva. Není tedy žádným sýčkem, který by se zvrhlým potěšením ponuře věštil nějaký totální zánik lidského rodu.  V tomto kontextu tedy naprosto nechápu použití pejorativního výrazu věrozvěst, který korunuje bulvární tón vašeho nadpisu. Ještě jste do něj mohl zamontovat nějaké tykání a Blesk by vám mohl jen závidět.
0/0
13.12.2013 5:02
Foto

Jiri Janecek

Důsledek, který hodnotící úředníci nedomýšlejí?
Nevím, ale slovo "úředník" mi nepřijde jako to úplně správné...Parafrázoval bych technika Rumlenu:"Tam žádní úředníci nejsou..."Nebo ocitoval z Vonneguta:"Co je ta bílá hmota na ptačím hovínku? To je taky ptačí hovínko."
0/0
12.12.2013 23:15