Diskuse k článku

Klimatická fraška pod taktovkou Polska

Do Varšavy se sjeli vyjednávači ze 190 zemí, kteří však lpěním na svých zájmech zmařili možnost dohodnout se na zmírnění klimatické změny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Nechápu intenzitu protiekologických příspěvků
Chápu, že všichni nemohou mít na stejnou věc stejný názor. Proč ale tak veliká část diskutujících s tak velikou intezitou brojí proti ekologii a ekologickým požadavkům, to mě uniká. Je snad ekologie něco jiného, než snaha, aby po nás mohli přijít další a žít v přijatelných podmínkách lidské civilizace? Je snad ekologie něco jiného než soucit s mimo lidskou přírodou? Jsou snad lidé něco, co se vymyká přírodním zákonům a co může existovat ve světě bez přírody?Intenzita devastace moří, vzduchu, odplavování úrodné země, kácení pralesů, to je snad všechno v pořádku?  Je odpovědí frontální útok proti těm, kteří se snaží tyto problémy řešit nebo na devastaci poukazují?  Možná, že přeci jenom ano. Možná je veden touhou tyto zásadní existeční problémy, které se zdají být neřešitelné, vytěsit  z mysli a "dožít v klidu".
0/0
26.11.2013 22:18
Foto

Kecálek

Možná proto, že většina lidí to dobře myslí s přírodou
ale nesnáší "ekologii" jako jednu z forem totalitních ideologií, kterou vytváří a prosazují lidé bez jakýchkoliv znalostí přírodních zákonitostí. Např. většina bojovníků za OZE popírá ve svých názorech zákony termodynamiky. Výsledkem je, že OZE v principu přírodě více škodí než pomáhají (na to téma jsem zde praktické a fakty podložené příklady psal mnohokrát). Totéž - boj proti globálním změnám klimatu - úúúžasná ideologie pro zfanatisované a neinformované hlupáky. CO2 má 10.000x menší vliv než vodní pára a jeho koncentrace v ovzduší je cca 100x nižší, ale přes to všichni bojují zcela tupě a neúspěšně proti CO2, přičemž řada opatření při úrovni dostupných technologií zhoršuje celkový emisní profil .... ale když na tyto technickými a přírodovědnými fakty podloženými paradoxy někdo upozorní okamžitě na něj začně zfanatisovaný dav ječet.
0/0
27.11.2013 12:55
Foto

Xmise

Ta nenávist protiekologických příspěvků
je myslím daná tím, že tito lidé se bojí ztráty životního stylu, který jim vyhovuje a který se ukazuje neudržitelný - tedy chceme-li, aby naše děti žily v snesitelném světě.Jsou to lidé, kteří upřednostňují okamžitou spotřebu, na budoucnost nemyslí a snaží se současný stav udržet bez ohledu na následky. A o těch už dnes musí  vědět - osobně znám protiekologicky zaměřené lidi, kteří v hovoru z očí do očí přiznají, že současný stav spotřeby povede ke katastrofám.Část takovýchto příspěvků je myslím posílána profesionály - konečně co teď asi dělá Klaus a jeho parta... Nemluvě o firmách, kterých se třeba energetické změny dotknou existenčně. Nedělám si iluze, že by se veřejné mínění neformovalo i takovýmito prostředky. Tito lidé sledují informace a mají znalosti - a obratně manipulují.Dalši skupinou jsou lidé sledující tuto oblast povrchně. Člověk je náchylný věřit přednostně tomu, co mu vyhovuje - tj. pokud přečte na internetu článek pochybného původu o tom, že oteplování planety se zastavilo, jsou takovíto lidé ochotni tomu věřit a dále to šířit. Naopak zprávy podložené měřením a výpočty tisíců odborníků odmítnou vzít v úvahu...Co je ale závažnější je, že chybí informace o stavu životního prostředí ve veřejnoprávních médiích - i v nich je cítit vliv zájmových skupin.
0/0
27.11.2013 13:14