Diskuse k článku

Kdo ochrání oznamovatele nepravostí? Kompromis Karolíny Peake nikoli.

Aktualizováno. Věcný záměr zákona o whistleblowingu od vicepremiérky pro boj s korupcí sice nový jev pojmenovává, oznamovatele ale rozhodně nechrání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vavrabo 22.11.2012 13:07

Bohužel od lidí, kteří nikdy

Bohužel od lidí, kteří nikdy nepracovali v pracovním kolektivu (sbor koncipientů zajisté není, kde se získávají praktické zkušenosti), tak nelze čekat znalost reálných vztahů na pracovišti.  Platí to i o dalších právních výtvorech  našich vládních a parlamentních umělců. Přál bych jim hodinovou výpověď nebo sdělení  od slušného šéfa, že nemá na výplaty. Od neslušného to ani jim nepřeji. Méně nafoukanosti a více skromnosti i ve vystupování v televizi a rozhlase by neškodilo. Výmluvy na spackaný kompromis a plnění OPO smlouvy nic neřeší, obzvláště když oposmlouva je zvořena zřejmě opolidmi. 
Selinux 21.11.2012 21:44

kouzelná formulka..

....neprošlo  meziresortním připomínkovacím řízením a vlády, co to vlastně v tomto konkrétním případě znamená? Taky za to může účetní?
Chram 21.11.2012 13:38

Co tak asi může

Co tak asi může pani Peak nabídnout kromě lží a nepoctivostí se získáním svého majetku a opomenutím přiznat 18 mil. příjmu (ach ta hlava, má toho asi hodně, tak jí to prostě vypadlo).Ta pani určitě nemá v úmyslu nabídnout kvalitní zákon na ochranu oznamovatelů špatností hlavně ve státní správě. Pro úředníky by to přeci měla být povinnost a kdyby se prokázalo, že o korupci mohl konkrétní pracovník jen vědět( nejde tedy jen o odpovědnost toho, kdo korupci koná) a neoznámil ji, tak musí přeci ze  státní správy odejít a jít si to odpracovat do basy.Stačilo by klidně oznamovatele přeložit jinam, kde by nebyl šikanován. Náklady by se státu jistě mnohokrát vrátily, včetně odměny pro poctivce.Nevím, co to s námi hraje za betla ?!  V našem právu se dokazuje vina, tak jakápak ochrana zaměstnavatele... to je od doktorky práv dost divný argument !Nezrušením akcií na doručitele pani Peak jasně usvědčuje, proč to v její stínohře boje proti korupci stále figuruje a není to zrušeno. Pak totiž může tvrdit, že neví, komu svojí zajímavě získanou vilku prodala ......