Diskuse k článku

Kdo může za mediální masáž na téma výpadku dodávky elektřiny?

Zdá se, že infernální důsledky blackoutu mají vyděsit občany, aby snáze spolkli další Temelíny a bourání obcí po zrušení územních limitů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Furio 23.3.2014 18:02

"Démon" blackout mimo jiné by se měl lidem tlouci do hlavy dnes

a denně, dokud si spotřebitelé neutvoří alespoň minimální základní představu o dané problematice. Povědomí lidstva o základních životních potřebách, zejména v Praze, jsou více než tristní viz. http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/energeticka-koncepce-je-fajn-jen-pozor-na-blackout a hluboko pod úrovní znalostí žáků základní školy (jestliže inženýr-technik tvrdí, že elektrický příkon serveru na straně jedné = teplo 100% jím vyzářené na straně druhé a ještě to podpoří poučkou, že se jedná o učivo fyziky základní školy, tak je to něco příšerného).Jinak "zimní" blackout nehrozí rozhodně jen vlivem námrazy na vedení VN nebo VVN viz. http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/hrozbu-blackoutu-zvysuji-vanocni-volna!Lidi by měli pochopit, že spousta věcí okolo nás není samozřejmost a, že je to vše spjato s prací a úsilím mnoha a mnoha lidí! To není jen o zajištění dodávky elektřiny.
Igorjansen 24.3.2014 7:28

Prikon na vstupu = vykon na vystupu

"jestliže inženýr-technik tvrdí, že elektrický příkon serveru na straně jedné = teplo 100% jím vyzářené na straně druhé a ještě to podpoří poučkou, že se jedná o učivo fyziky základní školy, tak je to něco příšerného" No tak tezko rict, odkud se to bere (Petr Karas v linkovanem clanku ani komentare pod nim nic takoveho nediskutuji), ale kazdopadne je to pravda, jak jiste vi kazdy zak zakladni skoly. Takze s mirnou upravou tvrzeni plati zcela jiste, ze:Prikon zarizeni = vykon tepelny + vykon svetelny + vykon ve zbyvajicim elektromagnetickem spektru + pro vas jeste potencialni vyzarovani gravitacnich vln, emise castic ze silne a slabe interakce... Proste bud se vsechna prijata energie nekam vyzari at uz ve forme tepla, svetla ci treba mikrovln, nebo ten server roztavite a pak se to stejne vyzari formou tepla. V podminkach domacnosti nemaji zadne jine druhy interakci (gravitacni, slaba, silna) vyznam, a proto se da rict, ze v uzavrene mistnosti bez oken oblozene zeleznymi platy se 100% elektrickeho prikonu serveru premeni na teplo...
Jenicek 24.3.2014 11:25

Procesor není odporové topení

koná nějakou termodynamickou práci při změnách svého vnitřního stavu. Je ovšem pravda, že to je nula nula nic, takže jako teplo nevyletí 100%, ale pouhých 99.9999999%. Skoro se bojím, že procesory budou v EU pro svou nízkou efektivitu zakázány...
Furio 24.3.2014 18:28

To samozřejmě uvádím pouze jako příklad

jinak pokud by byla pravda to co tvrdí onen ing. v mém příkladu, pak je génius a zaslouží Nobelovu cenu. Vynalezl by ideální a bezztrátový tepelný zdroj. :o)