Diskuse k článku

Kauzy dopravního podniku aneb Pražští politici v říši divů

Matador pražské politiky Pavel Bém si netroufá komentovat kauzy DPP za jeho „primátorování“. Prý novinám nevěří a vše je v rovině spekulací.

 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Neuvěřitelné, nikdo o ničem neví..
Neuvěřitelná story, neuvěřitelně udivení politici,nikdo nic nevěděl..Já nic, já muzikant. Bylo by zajímavé zjistit zpětně(ale to asi nelze) o kolik peněz Praha kvůli "kmotrům" přišla. A potažmo tím i náš stát.Přivítal nych alespoň pokus o odsouzení těch současných "kmotrů" včetně náhrad vzniklých škod.A to podle hesla, ikdyž je  politiky zprofanované : "Padni komu padni"..
0/0
27.1.2012 15:07
Foto

Judr. Marek Kalina

RE:
Ale za co chcete v případě DP někoho odsoudit a koho? Ty obchody jsou postaveny tak, že je právně napadnout prakticky nelze, to se holt dá jenom smeknout. Někdo nás možná vzal na hůl, ale v rámci platných zákonů, takže si těžko na něco stěžovat.
0/0
27.1.2012 15:59
Foto

J88a53n 53S96c65h59n11e94i22d75e88r 3154908776886

RSDr. Kalina zase kalí vodu.
Samozřejmě, že lze členy dozorčí rady postihnout, stačí si přečíst jejich zákonnou zodpovědnost (ručí celým majetkem). Vyváděcí smlouvy mohou být formálně správné, ale věcně poškozují akcionáře (ostatně v úvahu by mohl přijít dokonce i trestný čin, třeba nevěrná správa), takže neměly být nikdy uzavřeny, a v tom tkví jádro pudla. Proto mohou akcionáři chtít odškodnění po společnosti - a ta pak zahájí regresní řízení vůči provinivším se členům statutárních orgánů. To by ale musel nějaký akcionář mít "koule". Takhle všichni jen naříkají jak indiánské stařeny a nedělají nic.Proto pokládám za strašně nesmyslnou debatu, že by někdo měl sedět třeba v dozorčí radě zadarmo! To už si dělá někdo přímo srandu z celého systému, který se dlouho vyvíjel do této podoby. Samozřejmě, že není dokonalý, ale člen dozorčí rady v něm nese riziko (za své chyby ručí celým svým majetkem!), tak proč by, u sta hromů, to měl dělat zadarmo???Tím, že někdo někoho vysílá "za stát" sedět zadarmo do dozorčí rady, tak z toho dělá vejminek, s tím, že v podstatě nehrozí, že by někdo proti dotyčnému uplatnil zákonnou odpovědnost. Toto je skutečně kapitalistická forma, naditá "reálně socialistickou" nezodpovědností nikoho za nic. Jen ty škody vylítly do výšin o mnoho řádů...Čili, nezbývá, než se zeptat, kdo je poškozený podnik, kdo jsou jeho akcionáři, a jestli hodlají něco dělat, nebo se jen po "kalinovsku" smířit s tím, že byli sice okradeni, ale právně jakoby čistě (což jest samozřejmě blud, jehož protagonistou může být jen nějaký kapitalismus nepochopivší RSDr.).
0/0
27.1.2012 17:35